לא מצליח להרגע...

לא מצליח להרגע...

שלום, יש לי תינוק בן שנה וחודשיים שיש לו בעיה להרגע, הוא לא יכול לשבת רגע במנוחה. נסיעות באוטו זה סיוט עבורו ועבורינו הוא בוכה בערך אחרי 10-5 דקות של נסיעה ורוצה לצאת מהכסא, נראה לי שמשעמום. הוא צריך כל הזמן שיעסיקו אותו וגם בצהריים קשה לו לשים ראש ולהרדם במשפחתון. הוא מאוד סקרן וכל רחש גורם לו עניין. אני מרגישה שאני לא מתעלת את האנרגיות שלו נכון. נראה לי שמאוד חשוב שילד ידע להרגיע את עצמו (דרך אגב- הוא לוקח מוצץ - וצריך אותו בחלק נכבד מהיום). אני מחפשת דרך ללמד אותו להרגיע את עצמו. אשמח אם תוכלו לייעץ לי, או להפנות אותי לגורמים מתאימים. תודה

מאיפה להתחיל:

אמא יקרה. בגיל כזה, לא סביר להניח כי הילד שלך בוכה בשל שיעמום. נכון שצריך לשנות גירויים לילדים, אולם חוסר המנוחה והבכי המתואר על ידך הוא עקבי ומתמיד ומעיד להערכתי על חוסר נוחות מסוג אחר. יש תיאור של רגישות מאוד מוגברת לגירויים ושל קושי להרגיע. בכל מקרה, אני חושבת שצריך להתחיל מרופא ילדים על מנת שישלול גורמים כמו רגישות של האוזניים, של העור, העיכול וכד' - דברים שיכולים לגרום לחוסר שקט ולהצריך הרגעה מתמדת. מעבר לכך, יתכן ויפנו אותך ליחידה להתפתחות הילד באזור מגורייך, שם ניתן לבחון שאלות שנוגעות לסף הרגישות שלו (הויסות התחושתי שלו) ויבדקו את שאלת המקור לחוסר השקט. יותר מהכל, את זקוקה גם לכלים שיאפשרו לך להתמודד עם הצרכים שלו בהרגעה (לא משנה כמה ילד פעיל וערני, שזה נוגע כבר לטמפרמנט - בכל מקרה, הוא זקוק לחלקים של היום המיועדים למנוחה ולרוגע). נראה שגם את והמטפלים העיקריים בתינוק זקוקים להדרכה ולתמיכה. זה נוטה להיות מתסכל ומעייף כאשר קשה לילד להירגע, על מנת שלא יווצר מעגל של תסכול שרק מגביר את הקושי, מאוד מומלץ לפנות לתהליך הזה כמה שיותר מהר (לא בגלל שיש בהכרח בעייה חמורה - אלא על מנת למנוע החמרה דווקא בתחום הרגשי).

לא מצליח להרגע

אכן הכתובת הראויה היא התפתחות הילד, היום לכל קופת חולים יש מרכז משלה, יש גם מכונים פרטיים בהם יש מענה רחב של כל בעלי המקצוע הנדרשים לילדך. בתחילה- יש לשלול רגישות תחושתית, תנועתית, או בעיה רפואית אחרת הגורמת לילדך חוסר מנוחה כמתואר, לכשישללו גורמים גופניים, אפשר יהיה לברר אלמנטים רגשיים ו/או התנהגותיים היכולים לגרום לסוג כזה של חוסר מנוחה ובכי, וכמובן, במקביל תוכלי לקבל הדרכה והנחייה, כיצד לפעול בבית, וכיצד לסייע לו. לא הייתי ממליצה ללכת לבעל מקצוע ספציפי, אלא למכון בו ניתן למצוא רופא/ נוירולוג , פסיכולוג התפתחותי ומרפאה בעיסוק, שיוכלו לתת מענה כוללני ורחב היקף , ובדרך כלל במרכזים כאלו יש נסיון רב במקרים כאלו. אשמח לכוון אותך במסר אישי למכונים כאלה. בהצלחה

למעלה