לא מצליח לי לשרשר......

לא מצליח לי לשרשר......

המלצות על ספרים- בבקשה- הנפוצים (למתחילים) - הנזיר שמכר את הפרארי שלו- רובין שארמה ספריו של פאולו קואלו הכוח לשנות- ברברה ברגר כוחו של התת-מודע- דר גוזף מרפי מתקדמים- לכל אדם יש שביל- אורניה יפה- ינאי אישיות והשרדות מלחץ להצלחה- לוסינדה באסט דרך האמן Natural Born Winners - Robin Sieger Spirit Body Healing- Michael Samuels and Mary Rockwood ובטח שכחתי לציין עוד כמה בדרך...
האמת היא שההתפתחות האישית שעשיתי היתה יותר בכיוון האישיותי ולא המקצועי. לגבי קריירה אני כעת מתלבטת בין כיוון יצירתי לכיוון יותר ריאלי. יש לי כבר תואר במשפטים אולם נכון להיום אין לי כוונה להמשיך בתחום זה. יש לי נגיעה בתחומים רבים ומכאן למעשה ההתלבטות. קארמה מבחינתי היא גם ייעוד וגם what you give is what you get . אפשר לומר שבשנות לימודיי באוניברסיטה למדתי מדעי ההתנהגות ולא משפטים מאחר וביליתי זמן בניתוח התנהגותם של הבריות. עם זאת אני חשה שכיום יש בידי ידע רב שאינו בא לידי מימוש וזה מתחיל ממש לתסכל אותי. אמנם רק בת 26 בעוד שבועיים, אני כבר מוטרדת מאוד מעתידי המקצועי. בכל מקום בארץ נתקלתי גם בקומבינות וקשרים (שאין לי!) עד כדי כך שאני שוקלת עזיבה. שיהיה בהצלחה עם הפורום, נטשה .

תודה על השיתוף

האם את יודעת לומר מה ספר מסוים הראה לך על עצמך או על דרכך. אני זוכר את עצמי קורא את הרמן הסה "נרקיס וגולדמון", למשל, הרגשתי שהוא מתאר את הטיולים / נדודים / חיפושים שלי, את השיחה הפנימית שלי לגבי התייחסות החברה למי שלא ממהר להיכנס למשבצת ברורה. עבורי האפשרות לראות את עצמי בתיאור היתה חוויה של להיות מובן. חוויה כל כך חשובה ומשמעותית שהיתה בבחינת מדרגה בתהליך. לכן אני שואל אותך - מה גילית על עצמך, במיוחד כשאת מספרת על מסע אישי לא טריוויאלי בכלל, לימודים "מסודרים" אבל עניין אמיתי במקום אחר. מה התחום שבו את יכולה להביא את הקארמה שלך - לתת - לידי ביטוי ? נשמע שהשעון החברתי מזמזם וצורם, אז אם אוכל להמליץ על ספר - ארבעת ההסכמות. מקווה להמשיך את השיחה, אמיר.

תודה לך אמיר

ספר ´ארבע ההסכמות´ מוכר לי ואני אף חברה ותיקה בפורום הקרוי על שמו. והנה כבר מצאתי המלצה נוספת לספר - ´דרך האהבה´ של דון מיגל רואיז (לא סתם כתבו עליי בספר מחזור- בין היתר תולעת ספרים...
) השעון החברתי מזמזם וצורם? לא בטוחה שירדתי לסוף דעתך...האם אתה מתכוון לכך שאני פועלת בהשפעת הסביבה? עושה את הדברים ´הנכונים´? אם לכך התכוונת- אני בהחלט לא האדם הנכון! כל חיי אני לא ´אחת מהחבר´ה´ למרות שבמקרים רבים אני ´מנהיגה´ של קבוצה משל עצמי. אני לא הולכת עם הזרם ובאמת שהיו לי צרות רבות בעקבות כך. במהלך עבודה עצמית מקיפה שעשיתי בשנתיים האחרונות למדתי לקבל את עצמי על השוני שלי (לטובה ולרעה). סוף סוף השלמתי עם העובדה שאני לא ´כמו כולם´ ואולי טוב שכך. בפעם הראשונה בחיי הפסקתי להתאמץ כ"כ להתיישר עם החברה, הפסקתי להצניע את כשרונותיי ואת עצמי בכלל, וקיבלתי את המגבלות שלי. במובן המקצועי אני מרגישה תקיעה מפני שיש לי חלום להיות זמרת אבל בארץ התחום בו אני רוצה לעסוק אינו מפותח, אין לי קשרים ואין לי מושג בכלל מאיפה להתחיל...אולי למצוא להקה...אני ממש לא יודעת...מה שכן אני נמשכת מאוד גם לתחום התקשורת וכתיבה באה לי בקלות יחסית. אני מרגישה שאני לא יכולה לתחום את עצמי לתחום מסוים ומה שמפחיד אותי זה שהנגיעות בתחומים רבים לא יובילו להצלחה שמגיעה כאשר מתמקדים בתחום מסוים.

צמיחה מתוך קבלה

כשדיברתי על השעון החברתי שמזמזם וצורם בקשתי לבדוק האם אני מקשיב היטב. הרגשתי שבדבריך הדיאלוג בין חלקים אוטנטיים לחלקים של רצייה חברתית או תפקידים חברתיים אחרים, הדיאלוג הזה עובד. כמו גחלים שאולי כבר אין מהם להבה גדולה אבל יש שם עדיין חום מסויים. וחשתי שהמקום הזה עדיין לא פתור באופן שאת מרוצה ממנו ושקטה. וזאת היא דרכי, להביא את מה שאני שומע כדי לבדוק, לעזור בדיאלוג דרך לומר מה אני שומע. פעמים זה כדי לוודא ולהמשיך הלאה ופעמים זה עוזר להישאר ולבחון לעומק, או מפרספקטיבה חדשה. בכל אופן ברור שאת עושה שם עבודה עצמית חשובה, מקבלת חלקים של עצמך שמבקשים התייחסות, אולי ריפוי מסוים . . . "לא כמו כולם" - פתאום אני שומע איזו מנגינה מזמזמת לי בראש עכשיו ואני ממשיך להרהר בתחושה שלי עכשיו . . .לאט לאט אני יכול לראות פחד. פחד להיות כמו כולם ולא להיות אני, פחד לא להיות כמו כולם ולמצוא את עצמי אחר, לא ברור, לא נעים לאחרים, אני ממשיך לשאול את עצמי על מה אני מפחד שם ? שלא אוכל להתמיד בחיפוש ובמימוש ומיד עוטפת אותי תחושת רוגע, אני יודע שאני עושה את הדרך של עצמי, גם אם לעתים היא קשה ויש בה בורות, יותר ויותר בהירות אני רואה שם. אני מאחל לך שהשאלות של המשך הדרך - הכתיבה, השירה וכל מה שעוד יש בך ימצאו אותך מוכנה לגלות ולממש. when you´r on the road you´r on the road תודה על ההקשבה בלב פתוח אמיר

למעלה