לא פרסומת - געתכם הכנה

p_nurit

New member
לא פרסומת - געתכם הכנה

מכתב שרצוני להעביר לראש הפקולטה ומרצים בתחום, בעיקר ביבליותרפיה. האם יעניין אתכם? האם יעניין אותם? ברצוני להעביר מכתב זה לראש הפקולטה ומרצים בתחום, האם מעניין אתכם? האם יעניין אותם? אהבה על גלגלים – הצעה למסגרת תכנית הלימודים - מכתב למוסדות חינוך מיוחד אני בחורה בת 29, נולדתי עם מחלה גנטית הפוגעת במערכת העצבים ומתבטאת בעיקר בעקמת בגב, יובש בעיניים, שינויי לחץ דם קיצוניים וקושי בבליעה. אני בוגרת תואר שני במידענות ותעודה בעיתונאות. כיום אני עובדת כמידענית בעמותת מ.י.ל.ב.ת וגם מפרסמת מאמרים באתרי אינטרנט שונים. בתקופת התיכון, אני כתבתי ספר נעורים על בחורה נכה, המתמודדת עם חיי היום יום הרגילים של בת עשרה, המגבלויות ואהבה ראשונה . תקציר הספר: מיכל היא נערה טיפוסית הלומדת בכיתה יא', מבלה עם חברותיה וקשורה למשפחתה. כביכול, מדובר בספר נעורים שגרתי עם בעיות יומיומיות ובעיות של הלב. ספר זה מקבל בהמשך צורה של רומן בוגר ונוגע ללב, שכן מיכל היא נערה נכה. מיכל משותקת ברגליה מלידה. החיים השגרתיים שלה מקבלים מפנה כאשר היא מכירה בחור דרך האינטרנט. דבר רגיל בימינו. למיכל זה קצת יותר מורכב כיוון שהבחור בריא. מיכל מבולבלת ולא בטוחה כיצד להתמודד עם הקשר החדש. בטוחה שעולם האינטרנט מנותק מן המציאות, מיכל מחליטה להעלים את בעייתה הפיזית מעיני הבחור והשניים מתאהבים ומרגישים קרובים זה לזה. מיכל לא יכולה לחיות עוד בשקר כאשר דן מציע לה להפגש והאמת על מצבה מתגלה בצורה כואבת במיוחד הן לדן והן למיכל. בעוד מיכל מתמודדת עם שברון הלב הראשון שלה, היא מגלה שעליה להתמודד עם החלטה נוספת. החלטה קשה בהרבה. מיכל צריכה להחליט אם כדאי לה לעבור ניתוח קשה, עם כל הסיכונים הנילווים, בידיעה שהניתוח יכול לאפשר לה ללכת. הספר אינו אוטוביוגרפי אך יש בו הרבה אלמנטים פנימיים ממני, כאשר חלק מהמאורעות התרחשו בחיי ורגשות הגיבורה למעשה הם שלי. חשוב לי גם לציין שהספר מאוד חשוב מבחינה חברתית חינוכית. הספר מראה נקודת מבט של בחורה נכה והשתלבותה בחברה. בעיקר הספר מראה כי אנשים עם מוגבלויות הם ככל האחרים ומצליחים יפה בתחומים השונים. לדעתי הספר חשוב לנוער עם מוגבלויות כדי לקבל עצמם ואת מגבלויותיהם. חלומי הגדול ביותר היה להוציא הספר לאור. לאחר פרסומו באתר האינטרנט "נגישות ישראל" והצלחתו שם, פניתי להוצאות לאור שונות. לאחר מס' תגובות שליליות, הוצאת פרדס פנתה אלי והסכימה להוציאו לאור בתנאי שאצליח להשיג רשימה של 500 אנשים, היסכימו לקנותו ב 30 ש"ח לאחר קמפיין רציני באינטרנט השגתי 530 רכישות והספר יצא לאור. ב1 ליולי התקיים ארוע השקה לספרי והיה מרתק ומרגש בהשתתפות חברים, משפחה וסופרים. הספר נמצא כבר בחנויות הספרים המובילות. אודה לכם מאוד אם תסייעו לי בחשיפת סיפורי וחשיפת הספר בקרב התלמידים והמורים מצידי אשמח לשלוח לכם הספר ולהגיע לפגישת הכרות/הרצאה. בכבוד רב נורית פלג

למעלה