לא קופץ השרשור על הסכרת - שאלה

לא קופץ השרשור על הסכרת - שאלה

אני עם סכרת הריון - מאוזנת לחלוטין רק על ידי דיאטה, משבוע 6. כל כך מאוזן שאני בכלל לא שומרת ובודקת פעם בכמה ימים. חשוב לציין שמעולם העובר לא היה גדול, אני שבוע 38+3 ולפי הערכת משקל מלפני שבוע הוא אפילו לא הגיע ל 3 קילו, כך שאני לא רואה סיבה לשיעשו לי בעיות... אני מתכננת באסף הרופא או בקפלן.

האם מישהי יודעת? לגבי מים ומוניטור??? להתקשר אליהם???
יכול להיות שאני מאוזנת (היו לי אולי 10 חריגות קטנות כל ההריון) והתינוק לא יהיה מאוזן?

תודה!!

savvysunflower

New member
לא הבנתי את השאלה...

אם את מאוזנת, התינוק מאוזן--למיטב ידיעתי. השאלה היא לגבי הנהלים של אסף הרופא וקפלן לגבי מוניטור רציף? מה לגבי מים?

השאלה היא האם יתעקשו על מוניטור רציף

ועל בעיות עם לרדת מהמיטה למקלחת... בכלל עם לידה טבעית

savvysunflower

New member
הכי טוב באמת להתקשר אליהם

ולשאול. אם אני זוכרת נכון, אסף הרופא נוטים להיות יותר נוקשים בקטעים האלה.

תמיד זה יכול להיות

לא הבנתי את השאלה על מים ומוניטור- אם יש מוניטור את לא ממש יכולה להיות במים....
בעקרון לו את שואלת אותי- באסה"ר הרבה יותר לחוצים וזה א המקום להיות בו אם רוצים גמישות מחשבתית....

הי

התקשרתי לשניהם - באסף הרופא אמרו שאם המוניטור טוב והעובר לא גדול (הוא לא הגיע אפילו ל 3 קילו) אז אין בעיה לרדת למקלחת ולא להיות עם מוניטור רציף.
בקפלן אמרו לי שמשבוע 38 מזרזים גם אם הכל בסדר...

pie and cactus

New member
חייבת להודות

שבסיור, הרגשתי שבאסף הרופא אומרים לי את מה שאני רוצה לשמוע, לעומת קפלן, שאומרים לי את האמת, גם אם זה לא מה שאני רוצה לשמוע.

לעניין הזירוז - למה לך בכלל להגיע לבית החולים בשלב כל כך מוקדם?
האם הרופא שלך דיבר איתך על זירוז? למה צריך זירוז בכלל?
נשמע לי הזוי.
אני בטוחה שאם הכול תקין ופשוט תחכי לצירים ותגיעי לקפלן, לא יגידו לך 'אבל למה לא באת לפני שבועיים??'...

ברור, אין לי כוונה להגיע לפני התפתחות של לידה

אצלי מתחיל בירידת מים... ורוצה למשוך קצת צירים בבית

pie and cactus

New member
אגב, בקריאה חוזרת של מה שכתבתי

נשמע כאילו אני נוזפת בך, אבל מן הסתם זו כלל לא הייתה הכוונה.
פשוט נשמע לי הזוי שבקפלן חושבים כך כי תפסתי מהם בי"ח עם ראש מאוד פתוח.
ילדתי שם את הלידה הראשונה ואני מתכוונת לחזור לשם לשניה, לכן הופתעתי.

זה בסדר
לא חשבתי שזו הכוונה. גם אני

שמעתי דברים טובים אבל בכל זאת היא הייתה נשמעת ממש לא גמישה. זה סתם מדליק נורה על שאר הלידה... אני גם ככה לא הולכת לשום מקום עד להתפתחות משמעותית.

eskimosik

New member
לא מעט בתי חולים מזרזים בהריון סוכרתי

הסיבה היא סיכוי גבוהה למות עובר ברחם לעומת הריון רגיל ...אני ילדתי במאיר ושם הם הרבה יותר ליבירליים לגבי הריון סוכרתי

מאיר באופן כללי מזרזים מוקדם יותר

באיזה שבוע ילדת?
היית מאוזנת עם דיאטה בלבד וללא תרופות?

בלי סוכרת, בתי יולדות אחרים מזרזים בשבוע 42 ומאיר כבר ב-41.
עם סוכרת מאוזנת בדיאטה הבנתי שאחרים מזרזים ב-41 ומאיר ב-40.

eskimosik

New member
לא לפי מה שאני יודעת

ילדתי בשבוע 39 ולפי מה שאני יודעת בהריון סוכרתי גם אם הוא מאוזן ע"י דיאטה בלבד בבלינסון למשל מזרזים בשבוע 38 ובמאיר אמרו לי שבשבוע 40 אפשר לשקול זירוז אם לא אלד עד אז .
לגבי זירוז הריון רגיל אין לי מושג אף פעם לא הגעתי לשבוע 40

מנסיון של דולות

שמלוות שם (ויש מעט כי אסה"ר זה הבי"ח היחיד המגביל את הדולות ברשימה מצומצמצת)- אל תבני על זה... אחוז הקיסריים באסה"ר מהגבוהים בארץ. גמישות היא ממש לא שם המשחק אצלם
מחלקת שיווק לעומת זאת עובדת מצויין

יש לי כבר ניסיון איתם... לא מרגש אותי

פעם שעברה לא הייתה סכרת אבל הייתה ירידת מים ללא צירים וישר רצו לתת זירוז ועיכבתי אותם 8 שעות עד שוויתרתי כי הייתי חולה ואיך שהגעתי לחדר לידה התחילו צירים ושוב סירבתי לזירוז, בסוף ילדתי טבעי למרות הפרצופים של הרופאים. דווקא המיילדות היו מההתחלה בעדי...

זה אחרת עם סכרת

באמת... אם את שואלת על מקום פחות התערבותי- אסה"ר זו לא ההגדרה הנכונה עבורם
אם את רוצה ניטור לא צריף- לא שם
אני אישית לא הייתי הולכת ללדת במקום בו אני צריכה להלחם על מה שבבית חולים אחר ניתן לקבל יחסית בקלות

ריקת

New member
את מלווה שם?

לא שאני משוגעת על הבית חולים הזה ולא שהוא מושלם(יש כזה) אבל, ילדתי שם את שלושת בנותיי בלידות טובות 2 מהן טבעיות לחלוטין ובאחרונה הרגשתי שנעשו כל המאמצים שלא אגמור בקיסרי ( סיפור ארוך אבל בעיקרון זו הביתה תינוקת גדולה ( הרבה יותר מהשתיים הקודמות והרבה יותר מהערכת משקל והיא פשוט נתקעה ונכנסה למצוקה) ובאמת ילדתי בסוף בחדר ניתוח רגע לפני קיסרי, עם ואקום מקצועי כל כך שיצאתי בלי סריטה! מודה להם כל כך על המקצועיות ויודעת שבמקום אחר זה היה ניגמר בקיסרי... אז יכול להיות שפעם ידם הייתה קלה על ההדק אבל היום נראה שהם די משתדלים להמנע מקיסרי ובסך הכל המקצועיות שם היא מעל לכל!!!

לא

אסה"ר היחידים בארץ שיש להם רשימה מצומצמת של דולות ואחרות לא יכולות ללוות שם\
אבל חברה טובה שלי ברשימה, ועוד כמה אני מכירה. ולמרות שהן ברשימה- זו ההתרשמות שלהם
אני מכירה משם (הכרות אישית- לא מקצועית) כמה רופאים ומיילדת אחת. זה גם מה שהם אומרים.... שהם לא הכי סבלניים ומאוד אקטיביים בניהול לידה. ולראייה- אחוז הקיסריים שלהם מאוד גבוה ביחס לבתי חולים אחרים בסדר גודל שלהם
אני לא אומרת שאי אפשר ללדת שם נהדר- אפשר בהחלט. אבל סטטיסטית הסיכוי לכך נמוך יותר (וכאמור- לא אומר שהסיכוי אפס או נמוך אבסולוטית)

למעלה