לא שומעים מספיק את שינוי בקשר

nirdagan

New member
לא שומעים מספיק את שינוי בקשר

לתקציב המדינה השערוריתי שהועבר לאחרונה בכנסת. זו פשוט ההתרשמות שלי ממה שאני קורא בעיתונים (גם שהוא שערוריתי וגם ששינוי לא מרעישה מספיק). לראשונה כספים שהיו ניתנים לתעשית הלבנת הכספים של החרדים דרך חוק ההסדרים ניתנים עכשיו דרך התקציב הרגיל. המשמעות שיהיה מאוד קשה להפחית את הסכומים האלה בעתיד. בנוסף שלום\שרון נכנעו לכל הסחטנים הדתיים (הבטלנים "שלומדים תורה") והמפא"יניקים (קיבוצים ומושבים שחיים על אדמת הציבור, משלמים מתחת לשכר מינימום בניגוד לחוק לעבדים תאילנדים, מקבלים סובסידיות על ימין ועל שמאל על מים, ודברים רבים נוספים) על חשבון המעמד הבורגני (ממנו באים תומכי שינוי והתומכים הפוטנציאליים). המדינה הזאת קיימת בזכות הבורגנים שהם הנדבך הכלכלי היצרני העיקרי, וחבורות הפרזיטים חוגגים, ללא מספיק רעש מתנועת שינוי. ניר

עיתונאים הם עדיין לא הדוברים שלנו..

אני חושב שאתה טועה! ביום שישי האחרון פורסמה מודעה בכל העיתונים החשובים מטעם שינוי שעסקה בנושא התקציב. תמיד אפשר לטעון שחברי הכנסת של שינוי צריכים להופיע יותר בתקשורת. ברם, אני יודע שזה לא קל לקבל חשיפה תקשורתית, אני חושב שמבחינה זו נעשת עבודה טובה. צריך לזכור שהעיתונאים עדיין...לא עובדים במחלקת ההסברה של שינוי...יש להם אג´נדה משלהם... אדיר בנימיני מזכירות צעירי שינוי

אחת הטענות הגדולות נגד שינוי זה

"לא שומעים אותם בקשר לזה, לא שומעים אותם פה, לא שומעים אותם שם". קודם כל, שינוי הם יותר בעניין מעשים ופחות דיבורים. אם אתם מקבלים את ירחון "שינוי" אתם יודעים כי לעיתים קרובות ביותר חברי הכנסת של שינוי מעבירים חוקים בכל תחומי החיים, לעיתים חוקים חשובים ביותר בתחומים כגון שוויון זכויות, שמירה על בעלי חיים, שמירה על הטבע, ודברים שלא קשורים בכלל ל- "מלחמה הדתית". ובכל זאת, הטענה העיקרית נגד שינוי היא כי שינוי לא מתעסקת בכל מה שלא קשור לדוסים. הבעיה היא לא כי אלה הטוענים זאת אינם יודעים על מה הם מדברים, אלא פשוט שאין להם שום דרך לדעת את זה, משום שמפלגת שינוי פועלת מבלי לעשות יותר מדי גלים, וזה גם החסרון הכי גדול שלה, וגם אחד היתרונות שלה.

nirdagan

New member
חשיפה תקשורתית

אני מעריך את פועלה של שינוי בתחום החקיקה, אבל לצערי גם עליו לא שמעתי הרבה בכלי התקשורת. השאלה איך שינוי יכולה להגיע לקהל רחב יותר ממנויי הירחון (שהם בין כה וכה תומכי שינוי). דיבורים זה דבר חשוב בייחוד למפלגת אופוזיציה שהפעילות המעשית שלה מוגבלת לחקיקה ולועדות הכנסת, ולא למדיניות הממשלה, או לניהול משרדי הממשלה. אני מתרשם שדוקא אנקדוטות חסרות ערך כגון הטעם של טומי לפיד במוסיקה עושה הרבה גלים (שמזיקים לשינוי, כי מנסים להציג את לפיד כגזען, למרות שאין הדבר כך). ניר

למעלה