לבוש

• פותח הנושא IWRIS
  • פורסם בתאריך

IWRIS

New member
לבוש

אני מקווה שהשאלה לא נראית מוזרה או משהו.... אבל תהיתי מה קוד הלבוש/אייך צריך להתלבש לראיונות בשביל התמחות, מה צריך ללבוש כשאתה כבר מתמחה/עו"ד (לא בביהמ"ש). האם יש הבדל בין משרדים לפרקליטות, משרדי ממשלה וכו'...? השאלה מופנית לבנות... ואני אשמח אם למישהי יש המלצה איפה כדאי לקנות.....
תודה!

sacrament

New member
פשוט ללבוש משהו מכובד

כבר ראיתי מספיק אנשים בריאיונות שהגיעו מחוייטים מכף רגל ועד ראש ומהצד השני גם כמה בנות שהגיעו עם חולצת בטן, מכנסיים קצרצרים ו/או כפכפי ים (לגבי השניים האחרונים גם בנים, אגב). שני המצבים האלה לדעתי שגויים, אם כי המחוייט כמובן עדיף. מצד שני, חשוב שזה יהיה משהו נוח (או לפחות יחסית נוח). אין דבר נוראי יותר מלשבת בריאיון בשיא הקיץ כשאת עם חולצה לבנה ארוכה ועליה ז'קט או סריג כלשהו שגורמים לך לרצות למות. להסיר לפתע באמצע משפט את הז'קט זה גם לא הכי מנומס...עדיף מלכתחילה לוותר על בגדי החורף ולבוא עם משהו מכובד אך אוורירי. מכל מקום- לא צריך להגזים- אין צורך בחליפות יוקרתיות, פשוט מכנס/חצאית+ חולצה עם מראה מכובד, צבע אחיד ובלי קישקושים. עדיף באופן כללי צבעים רגועים ולא חזקים (לבן, שחור, כחול כהה וכיו"ב). לגבי מה לובשים במשרד- זה מאוד מאוד תלוי במשרד אליו הולכים. את הרושם מקבלים בריאיון עצמו. יצא לי לראות עורכי דין בחליפות של שלושה חלקים ויצא לי גם לראות עורכי דין ממש זרקנים בלבוש (אחת שריאיינה אותי פעם הייתה לבושה במכנס פרחוני מזעזע מהאייטיז, חולצה ורודה זועקת ו-10 שרשראות על הצוואר וסניקרס והיא עוד הסתכלה עליי כאילו *אני* מבין שנינו היא זו שנפלה מהירח). יש שיעריכו מאוד את המאמץ להיראות כמו עורכי דין ויש כאלה שזה יראה להם פאתטי. מכיוון שאת לא יודעת מה הם חושבים עדיף להיות באמצע. לבית משפט עצמו לרוב לובשים שחור-לבן, במשרד עצמו זה יותר פתוח, אבל לומדים מהניסיון וממה שרואים.

bignono

New member
תלוי מאוד היכן את הולכת להתמחות...

ממליצה לך להתחיל לאגור כמה חולצות מכופתרות (קצרות וארוכות) ומכנסיים/חצאיות בצבעים כהים (לא מקושקשים) לכל מקרה. לגולף יש יופי של קולקציה עכשיו שמתאימה מאוד להתמחות (ולא יקרה במיוחד), אבל ניתן גם למצוא כמובן ברנואר, זארה, קסטרו, הוניגמן ושות'. עצה אישית - אל תגזימי בקניות. בימים הראשונים כולם נוטים להקפיד יותר מדי בלבושם והלבוש אינו מייצג באשר לשאר ימות השנה. קני שתיים שלוש מערכות לבוש שאפשר לשלב ביניהן וליצור קומבינציות חדשות. לאחר כמה ימים במקום ההתמחות שלך, ערכי מסע שופינג מושכל נוסף. מאחר שבהתמחות את עשויה למצוא עצמך הרבה מאוד זמן על הרגליים ומתרוצצת ממקום למקום - הקפידי על נעליים נוחות, אך אלגנטיות. כל האמור לעיל הוא בהקשר להתמחות עצמה. בנוגע ללבוש לראיונות- היו על כך שרשורים בעבר ואת מוזמנת לבדוק במערכת החיפוש. בהצלחה

flutter girl

New member
בקשר לראיונות, למרבה האירוניה

היו לי 3 ראיונות בחורף ולכולם הלכתי עם סריג ומתחת חולצה מכופתרת ומכנסיים ומחוייטות. לראיון בקיץ לא היה לי זמן/כוח/כסף מיותר לבזבז על בגדים חדשים, ואילתרתי עם מכנסיים שחורות, חולצה אפורה קצרה עם מחשוף עמוק שמתחתיה שמתי גופיה שחורה - ודווקא להתמחות הזאת התקבלתי (ר"ל שכמובן שלא היה מחשוף עם הגופיה מתחת).
מהסיפור הזה למדתי שמעבר ללבוש המחוייט והאלגנטי גם ממש חשוב שיהיה לך נוח ושלא תראי כאילו את לא קשורה למה שאת לובשת. זה משנה את כל הגישה.

למעלה