לבטל שעון חורף בישראל!

sashkashurik

New member
לבטל שעון חורף בישראל!

במדינת ישראל מעט מאוד חודשי חורף. אבל יש הרבה חודשי קיץ! ולמרות זאת מעבירים שעון שעה אחת אחורה כל קיץ בטענה מוזרה זו או אחרת. אנחנו, אזרחים פשוטים, מנסים לשנות סדר זה. תצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו: http://www.facebook.com/no.winter.time וביחד ננסה לחזור לשפיות ולשעון המתאים לאקלים הישראלי!

תודה!

Sophalin

New member
אני חושב שאתה טועה

את החישוב לנזק הכללי עושים כל שנה. זה לא חישוב מסובך כל כך ואין צורך "להוכיח" אותו בצורה אמפירית בשביל שהחישוב הזה יהיה מדעי.

deathcaster

New member
תגובה

והחישוב הזה אינו אנליטי, מדובר בהערכה שמתבססת בעיקר על מי שהעריך ולא על סמך נתונים אובייקטיביים.

Sophalin

New member
תראה

אני מסכים איתך שיש כמה הערכות שקשה לקבוע שהן "מדעיות" אבל בסופו של דבר אם בקיץ העיריה מפעילה את תאורת הרחוב שעתיים פחות אז יש כאן חיסכון משמעותי בחשמל למשל.

deathcaster

New member
תגובה

והמחיר של זה הוא שהעירייה לא תפתח את תאורת הרחוב בבוקר ע"ח הערב.
ולא כל העיריות עושות את זה.

ישנן רשויות מוניציפליות בגירעון שסוגרות את תאורת הרחוב ללא כל קשר לשעון הקיץ/חורף.

אני לא אומר שאין יתרונות, אני רק טוען שקשה לראות את התמונה הכללית ולפיכך קשה לכמת את היתרונות (או החסרונות)

Sophalin

New member
אני חושב שאתה טועה

נכון. כימות היתרונות ו/או החסרונות הוא לא עניין של מה בכך אבל בסופו של דבר היתרונות עולים על החסרונות באופן שהוא די מובהק לדעתי.

חוץ מזה, אני חושב שהמדינה צריכה לפעול במקרה זה משיקולים כלכליים בלבד - וגם אם אמורים להיות שיקולים נוספים אלו לא אמורים להיות שיקולים בסגנון "זה יקצר לנו ת'צום של יום כיפור" כי עם כל הכבוד זה לא שיקול מקצועי וראוי בכלל.

כך שאני חושב שיש בהחלט לגיטימציה לדרוש לבטל את שעון החורף (גם אם שעון חורף הוא ה"שעון האמיתי") לפחות למשך שנה אחת כדי לבחון את ההשפעות הכלכליות (או השפעות אחרות שאינן הצום או סיבות שמתייחסות רק לחלק מהאוכלוסיה ולא לבעלי אינטרסים אישיים) ואז להחליט החלטות ע"ס שיקולים שהם יותר מדעיים לטעמך.

deathcaster

New member
תגובה

בסופו של דבר, אין קונצנזוס מדעי באף מדינה בעולם באשר למובהקות של נתורונות או חסרונות שעון הקיץ, גם אני חשבתי כמוך והתבדיתי.

אבל אני בהחלט מסכים איתך לכך שאם יש שעון קיץ, משכו צריך להיקבע כמו בכל העולם ע"ב שיקולי כלכלה וחברה ולא ע"פ שיקול מפגר כמו קשה לי לקום ביום כיפור או שהצום קשה לי, הרי זו המטרה, שהצום יהיה קשה.

ביטול שעון החורף למשך שנה שלימה אינו רעיון טוב מבחינה כלכלית כי זה יצור לנו הרבה בעיות עם אירופה וארה"ב, באופן אישי זה ייצור לי (לחברה שלי) בעיות עם רגולציה ומשלוחים לאיחוד האירופי.

לאונידס

Active member
אם מניחים שיום ארוך הוא טוב לאזרחים

הכוונה לזה שיהיו להם הרבה שעות אור בזמנם הפנוי אזי שעון עמאן הרבה יותר מתאים לישראל מאשר שעון אתונה.

אני מניח שהרבה שעות אור טובות יותר לאזרחים מאשר שעות חושך מכל מיני סיבות, אחת מהן היא ששמתי לב לכך שאנשים בדרך כלל מאירים את החושך, הרבה פחות מחשיכים את האור.

cwen

New member
אבל אז בחורף תהיה זריחה בשמונה

זה ממש מוגזם. למה לשלוח ילדים לבית ספר בחושך? זה מבטל את היתרונות של שעון הקיץ בקיץ.

Sophalin

New member
אוקיי

אתם מודעים לכך ששינוי המספר שמופיע על הקישוט הזה שנמצא על כף היד הוא שרירותי ולא רלוונטי כלל.
זו סתם שיטה "לשלוט" באנשים באופן עיוור.

בעבר אנשים היו קמים עם הזריחה - בשש בבוקר בערך.
והיו הולכים לישון עם השקיעה - בערך בשבע או שמונה בערב (או לפחות נשארים בבית בשעות האלה)
סדר היום היה תלוי בשמש.

היום עם התקדמות הטכנלוגיה והתאורה המלאכותית שנמצאת בכל מקום אנשים מרשים לעצמם להשאר ערים עד יותר מאוחר בלילה ולקום יותר מאוחר (כי הם עדיין צריכים את אותה כמות שינה).

הווה אומר - אפשר לדרוש מהאנשים במקום ללכת לישון בשעה אחת בלילה ולקום בשעה 09:00 בבוקר, ללכת לישון בשעה 23:00 ולקום בשעה 07:00.
זה לא משנה.

אם שעון הקיץ מפריע לך בגלל הילדים בביצפר שיקומו מוקדם - אז שהלימודים יתחילו בשעה 09:00.

לאונידס

Active member
צריך להפריד בין ילדים קטנים לגדולים

בגדולים כוונתי לכאלה שהולכים לבד לבית הספר.
אם צריך יכולים ללכת שעה מאוחר יותר.

קטנים צריכים שההורים יביאו אותם ללמוד ואז אי אפשר להפריד בין שעות עבודה לשעות לימודים.
אבל גם כיום חלק ניכר מההורים מביאים את הילדים לבתי הספר והגנים בשעה שבע וחצי וגם שבע בבוקר.

לא מסכים שחושך בהגעה לבית הספר בבוקר שקול לחושך בערב בשעות הפנאי.

deathcaster

New member
אני לא מבין מה השתנה ב-20 השנים האחרונות

כשאני הייתי ביסודי, ואף בגן הילדים.... הלכתי לבד, לא עם הסעה, ולא עם היד של אמא...

מה קרה שהילדים שלנו הפכו להיות כאלה מפונקים?

Sophalin

New member
ממש לא פינוק

גם אני חשבתי ככה ואז דיברתי עם מישהי אצלי בעבודה, שיש לה ילדים בגיל 14-17
והיא סיפרה לי שהם לא יכולים לצאת החוצה מהבית בלי ליווי של מבוגר כי פשוט מאוד מסוכן בחוץ.
כשסיפרתי לה שבתור ילד לא היו לנו דברים כאלה
אז היא ממש הראתה לי איך הזמנים פשוט השתנו.

זה לא עניין של פינוק זה עניין של חשש בדכ

deathcaster

New member
מממ....

אני באמת לא מבין מדוע מסוכן היום יותר מאז.... כי כל הפשיעה יותר מתוקשרת?

Sophalin

New member
אנ'לא יודע אבל ככל הנראה

ההורים היום מפחדים יותר לתת לילדים שלהם לצאת לרחובות.

אני לא חושב שהפשיעה יותר מתוקשרת אבל אני בהחלט מרגיש שיש היום יותר פשע מאשר לפני נניח 10 שנים. (וזה טבעי והגיוני ביותר...)

deathcaster

New member
מרגיש שייך לפורום דתיים

אני בהחלט חושב שהפשיעה הרבה יותר מתוקשרת כיום, אני לא חושב שהפשיעה עלתה (לפחות לא פשיעה כנגד ילדים בביה"ס יסודי- חטיפות וכד') בצורה מובהקת, לפחות אני לא מכיר בלמ"ס סטטיסטיקה שמצדיקה את ה"הרגשה" (
) שלך.

Sophalin

New member
ההרגשה נובעת מסיבות אחרות

לא מסיבות תקשורתיות אלא מסיבות מממ אני לא יודע אם להגיד פוליטיות או אקטואליות. נראה לי אקטואליות יותר מתאים.

אני פשוט חושב שמערכת האכיפה והמשפט לא עושים את עבודתם. הווה אומר לא מונעים פשיעה ולא יוצרים הרתעה.
כתוצאה מכך (לדעתי) רמת הפשע בארץ עולה כל הזמן => יש יותר פשע.
ברגע שיש יותר פשעים קטנים יש גם יותר פשעים גדולים.

אז ההרגשה שלי נובעת מסטטיסטיקות כן - אבל לא סטטיסטיקות שנמדדו בארץ בכל אופן.

למעלה