לבנות (וארוכי השיער) שביניכם - מה עם שמפו?

noa555555

New member
לדעתי פנטן ממש לא הכי טוב ,וזה בלשון המעטה

אם השיער הארוך שלי נראה נטול ברק - זה בזמנים שהשתמשתי בפנטן . (טרום הטבעונות )
הענין בשמפואים הוא להחליף אותם מדי פעם, ואז תראי כמה טוב זה עושה.
ולהשתמש בשמפו שמנקה טוב את הקרקפת, ואז זה גם טוב נגד נשירה. ולא לשים שום מרכך על הקרקפת. ומדי פעם להשתמש בשמפו חזק במיוחד לשיער שמן , חד פעמית, כדי לתת ניקוי טוב לשיער, להוריד את כל הבילט-אפ של החומרים והשמפואים הרגילים והמרככים , ואז להמשיך כרגיל . (נדמה לי שגם לשוקי זיקרי יש שמפו מנקה שכזה , לפעם בחודש או משהו , לא יודעת אם הוא מבצע ניסויים או לא )
לפעמים האשם הוא לא בשמפו , אם כך.
יש גם את נקה 7 , שהוא מדהים ו. אפשר גם לנסות את המוצרים של פנינה רוזנבלום שאינה מבצעת ניסויים על בעלי חיים במוצריה. (לא יודעת לגבי התנהלותה בחיים , ביגוד, וכד.. )
מציעה פשוט לזגזג בין הסוגים . זה מאוד תלוי בסוג השיער.

אני אשמח אם מישהו יבדוק את המוצרים של קרסטס . אם הם לא מבצעים ניסויים בבעלי חיים ואם יש לך כסף מיותר - הם מעולים , (ויקרים בטירוף ) .בעיקר המסכה .

האלזה

New member
איתך בהחלפה. נראה שצריך לארגן מפגשי פורום

בהם כל אחד מביא את שמפו הבית שלו, ובהנתן האות יעביר כל משתתף את השמפו למי שמימינו, ויקבל שמפו ממי שמשמאלו.
יהיה כיף!

האלזה

New member
אוקיי, אבל אני מביאה את של כיף

ולא אבכה אם מי שמשמאלי גם

הפתרון שאני מצאתי הוא מוצרים של חנויות טבע.

חלקם מאוד יקרים, אבל לא חובה דווקא אותם... אני קונה של שוורץ בעיקר, ודומים לו, במחירים זהים למוצרי סופר.
כבר כמה שנים אני משתמשת בסדרת רימונים שלהם, והיא עושה טוב לשיערי המלא והמתולתל. אם חסר מזה, גם סדרת השמן זית סבבה.

פנטן דווקא זכור לי כאחד שעשה לי רע מאוד לשיער. מאוד.
ואגב, גם קרמים (קרם לחות) לא עושים טוב לשיער, להפך. מייבשים והורסים אותו בטווח הארוך, ויתכן שגם המסכות למיניהן.
קצת שמן זית (ממש כמה טיפות) גם כן עושה עבודה טובה. אפשר גם בכלל בלי.
ואם כבר מסכות - עדיף להכין בבית מחומרים שאת יודעת מה הם, במקום הכימיקלים המוזרים שמכניסים במוצרים הקנויים. יש רצפטים באינטרנט.

הו זה נהדר!

שיער מלא ומתולתל עד בלי די, לרמת בקבוקים צפופים שמשב רוח קליל מעיף ומנפח לכל עבר, הוא בדיוק סוג השיער שלי
אף פעם לא שמעתי על שוורץ, רק על שוורצקוף, אבל אני מניחה שלא מדובר באותה סדרה?

merkuri

New member
רעיונות קצת לא קונבנציונלים

בשנתיים האחרונות עשיתי מלא ניסויים בשיער שלי אחרי שחוויתי איתו לא מעט קשיים, יש לי שיער ארוך, גלי עם בקבוקים כשמתחשק לו.
הייתה תקופה שהשתמשתי בסודה לשתייה וחומץ תפוחים בתור "שמפו" ו"מרכך", כשדיללתי אותם, כפית סודה לשתייה על כוס מים וכף חומץ תפוחים על כוס מים, ושטפתי טוב בין לבין (הם לא מגיבים יפה ביחד) - זה חשוב מאוד לדלל אותם כמו שצריך ולשטוף היטב בין לבין, אלה חומרים חזקים.
הרעיון הוא שהשמפו מייבש את השיער והקרקפת, ובהתחלה השיער שלי באמת היה שומני יחסית אבל חרקתי שיניים והמשכתי והוא הסתדר והתאזן והתחיל להתנהג ממש יפה.
בשלב מסויים הפסקתי להשתמש בסודה לשתייה והתחלתי לחפוף רק עם חומץ מדולל במים, השיער שלי הגיב טוב. מדי פעם רק שטפתי את השיער שלי רק במים כחלק מהמשך הניסויים, והוא נעשה נוקשה וגם החפיפה במים עם חומץ תפוחים לא הגיעה לתוצאה שסיפקה אותי.
מצאתי את המרכך הזה:
http://www.yestocarrots.com/product...re-regimen--save-more-than-15?product_id=1003
שהשיער שלי מגיב אליו ממש טוב, הוא רך נעים ונקי. אני משתמשת בו כבר שנה בערך (גם כשעשיתי את הניסויים עם החומץ תפוחים והסודה פעם ב- השתמשתי בו), בתקופה האחרונה אני משתמשת רק בו ובכל חפיפה. אין בו SLS ועוד חומרים מזיקים, אבל אני מקווה להגמל ממנו בקרוב ולחזור לניסויים עם סודה לשתייה וחומץ תפוחים. בכל מקרה לא השתמשתי בשמפו כבר מעל שנה וחצי ואין לי שום כוונה לחזור אליו.
אני מאוד ממליצה לנסות את השיטה הזאת, זה לא קשה ומסובך כמו שזה נשמע, ואם יש לך שאלות אני אשמח לנסות לעזור

מידע נוסף:
http://babyslime.livejournal.com/174054.html
http://naturaldsm.wordpress.com/2006/12/20/25/
http://www.naturemoms.com/no-shampoo-alternative.html

חומץ מדולל?

הפתעת אותי, באמת ובתמים. מה עם הריח, אם אפשר לשאול? חלק מהרעיון של שמפו הוא הריח.

merkuri

New member
גם אני חששתי מזה בהתחלה.

הריח לא נשאר בשיער, הוא מתנדף ונעלם ולא נרשמו שום תלונות

אם זה עדיין מדאיג אותך, את יכולה להוסיף טיפה או שתיים של שמן אתרי, שיש לו ריח נהדר.
אני ממש ממליצה לנסות את השיטה הזאת - בשביל הבריאות שלך, הכיס שלך, כדי לא לתמוך בחברות הגדולות, לחסוך זמן... לא חסרות סיבות.

ssdd120

New member
גרמת לי להתבאס שהסתפרתי

ממש אוהב לעשות ניסויים כאלה ועשית לי חשק

מה עם דואורדוראנט? את גם משתמשת בסודה לשתייה או דברים כאלה?

noa555555

New member
דיאודורנט זה קל מאוד להכין באופן ביתי

צריך שמן קוקוס איכותי בכבישה קרה (המוצק ) סודה לשתיה , ושמן אתרי כלשהו בשביל הריח . ניתן לעשות סטיק ואולי אפשר רול און בקיץ, כשהמצב של שמן הקוקוס נוזלי יותר. הכנתי פעם והייתי מאוד מרוצה . זה מספיק להמון זמן ואפשר להכניס את זה למיכלי דיאודורנט רגיל סטיק או רול און אז לא לזרוק. יש כאלה שגם מערבבים קורנפלור , בשביל אפקט הספיגה והייבוש. בחורף זה לא היה נחוץ .
דוגמה לכזה (יש גם מתכוני דיאודורנט שמכילים ג'ל או חמאת שיאה וכד, למרקמים אחרים : ) (זה מונע ריח מופלא, לידיעה. המתכון המקורי , רק למרוח אותו בעדינות ולא לשרוט ,בגלל הסודה לשתיה )

http://www.emetaheret.org.il/2011/06/11/רעלים-דאודורנט-מתכון-לדאודורנט-טבעי/

merkuri

New member
עדיין לא, אבל זה בתכנון

כשאני אקנה שמן קוקוס נצא יחדיו להרפתקה

בינתיים בחום הזה אני עם הנושם של קיירליין, שעם כל האלומיניום שבו הוא לא ממש נושם ולא כ"כ בריא, אבל הוא עובד. בקרוב אנסה את המתכון של נועה (תודה נועה
)
והיי, עדיין לא מאוחר מדי לגדל את השיער מחדש...

גם לי יש בעיה...

יש לי נטייה לקשקשים בשיער והשמפויים היחידים שמצליחים להשאיר לי את השער "נקי מקשקשים" הם האד אן שולדר וקליר. על אף אחד משניהם לא כתוב שאינו נוסה על בעלי חיים... מה עושים במצב כזה?

noa555555

New member
אגב, אם בכלל בין שניהם

(לא שאני ממליצה אבל לא יודעת לגבי הניסויים בבעלי חיים של קליר - ) קליר שם את הד אנד שולדרס בכיס הקטן . נדמה לי שסימן הארנב לא מופיע על קליר. זה שווה בירור. אשמח לדעתי אם תדעי.

למעלה