לבני:בנייה בהקפאה? כמו לבנות איגלו בקיץ.

shovaly23

New member
לבני:בנייה בהקפאה? כמו לבנות איגלו בקיץ.

"מה שקורה כאן לא טוב למדינת ישראל",אמרה הבוקר יו"ר האופוזיציה ציפי לבני בשיחה עם ynet. "ישראל מפסידה מההתנהלות הזו.זה שאתה זורק עצם לכיוון אחד ועצם לכיוון אחר–ומשחק במרכז המגרש–זה גול עצמי". בעקבות האישור האחרון לבניית מאות יחידות דיור בהתנחלויות,אומרת לבני כי "יש ממשלה שככל שעוברים הימים מתברר שלא רק שאין לה דרך,אלא המחירים שהיא משלמת–הם המחירים הגבוהים מכולם". לבני כינתה את התוכנית למתן מאות אישורי בנייה ביו"ש "אחיזת עיניים" ו"חוסר כנות". לדבריה,"אין שום דבר אמיתי שקורה מלבד הישרדותו של נתניהו.הניסיון לשלב בין בנייה ובין הקפאה זה דבר שלא קיים.הניסיון לבנות בהקפאה זה לבנות איגלו-ואיגלו נמס בקיץ". http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3773120,00.html

לבני בגל"צ: ראש הממשלה לא מתעניין בפתרון

יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, התייחסה הבוקר להתנהלותו המדינית של רה"מ נתניהו ועל המתח ביחסיה של ישראל עם ארה"ב ומדינות אירופה עקב התנהלות זו. לדברי יו"ר "קדימה", ראש הממשלה "אומר דבר אחד בחדר ודבר אחד בחוץ ודבר שלישי לאמריקאים ורביעי לערבים". לבני הדגישה כי בכל יום שעובר מוכחת נכונות ההחלטה שלא להיות חלק מהממשלה ולהוות אלטרנטיבה אמיתית למציאות הנוכחית. בראיון לרזי ברקאי בגלי-צה"ל אמרה יו"ר האופוזיציה: "להכרעה יש מחיר פוליטי. ההכרעה היום היא לא בשאלה של בנייה עכשיו או הקפאה עכשיו - זה השוליים של ההכרעה. ההכרעה האמיתית היא בין שתי מדינות לאום ושמירה במסגרת גבולות הקבע על הגושים, על עקרונות הביטחון, אי חזרת פליטים, ירושלים, הדברים שקדימה כבר הכריעה בהם. לבין הימנעות מפעולה, הימנעות מהכרעה, עוד יום שעובר ועוד תפיסת קרקע - העיקר שלא נגיע לאיזושהי הכרעה. "יש דברים אחרים שמעניינים את ראש הממשלה והם לא קשורים בניסיון לפתור את הסכסוך הישראלי פלסטיני. אם נתניהו היה יכול להימנע מלעסוק בנושא או להסתפק בצילומים ונאומים, כמו נאום בר אילן, אני מניחה שזה מה שהוא היה עושה. הכרעה דורשת מאדם קודם להגיע להכרעה פנימית עם עצמו. לבוא למפלגתו, שהיא היום די בעייתית, ולומר: 'רבותיי, אני הגעתי למסקנה שזה מה שנכון לעשות', כפי ששרון עשה בשעתו. לבוא לשותפיו הקואליציוניים ולומר שזה מה שצריך לעשות. את ההכרעה הזו קדימה עשתה בעצם הקמתה". יו"ר "קדימה" הדגישה כי פתרון שתי המדינות הינו אינטרס ישראלי מובהק ולא טובה למדינות ערב או אפילו לארה"ב. "נמאס לי המצב הזה, שבו לכאורה הפטריוטיות הישראלית משמעותה שאנחנו לא ניתן כלום והסדר שלום זה מתנה שאנחנו נותנים לפלסטינים, לעולם הערבי או לנשיא ארה"ב. הסדר, תוך שמירה על האינטרסים של ישראל, הוא קודם כל אינטרס ישראלי בסיסי. הכניסה פנימה לחדר המו"מ היא לא טובה שאני עושה אלא צורך שלי על מנת לקבע את ישראל כיהודית ודמוקרטית והייתי שם ונאבקתי על אינטרסים מאוד חשובים למדינת ישראל. "הייתי הראשונה להגן על האינטרסים של ישראל, גם אם כל העולם מתנגד להם. ועשיתי את זה. עמדתי מול העולם והסברתי מדוע יש לצאת למבצע 'עופרת יצוקה', מדוע זה הכרחי גם אם בעולם מתנגדים. היתרון שלי היום הוא לא זה שאני באופוזיציה ואני יכולה להגיד שאם אני הייתי, ההתנהלות הייתה אחרת. היינו שם וניהלנו מו"מ עם הפלסטינים. ישבתי גם עם המתנחלים ואמרתי להם שאנחנו צריכים לחלק את הארץ הזאת כדי לשמור אותה כמדינה יהודית ודמוקרטית. "שמירה על הגושים הינו חלק בלתי נפרד מהאינטרסים של ישראל ואני מחויבת לו כי מרבית הישראלים חיים בגושים. תוך כדי גם הייתה בנייה בגושים ובירושלים וכל זה קרה כי גם הצד השני הבין שאנחנו מוכנים למו"מ ואני הוכחתי, שאני מוכנה לשלם מחיר פוליטי כבד כדי לקדם את התהליך ולסיימו באופן שמביא הסדר שמייצג את האינטרסים של ישראל", דברי לבני. לדברי יו"ר האופוזיציה, בכל יום שעובר מוכחת נכונות ההחלטה שלא להיכנס לממשלת נתניהו. "מכיוון שאני יודעת מהם האתגרים וההחלטות הנדרשות, ניסיתי לבדוק לפני הקמת הממשלה האם יש כאן ראש ממשלה שאכן רוצה להכריע. הגעתי אז למסקנה, והמציאות העגומה מוכיחה זאת יום יום, שראש הממשלה רוצה להימנע מאותן הכרעות. "לטעמי מה שראינו בימים האחרונים, נראה גם אחר כך - בתהליך המו"מ. נתניהו יאמר דבר אחד בחדר ודבר אחד בחוץ ודבר שלישי לאמריקאים ורביעי לערבים. זה בעיקר מצער אותי. להיות שותפה לתהליך כזה זה דבר שאינו נכון למדינת ישראל".

למעלה