לבני די.ג'י - מה זה הדבר הזה?

לבני די.ג'י - מה זה הדבר הזה?

אשמח להסבר מה זה בדיוק? ראיתי את זה באתר של מינהל החינוך בפ"ת. הנה כאן

לבני דיג'י זה אמצעי יקר להסבר השיטה העשרונית

אפשר להסביר את המבנה העשרוני באמצעות: מקלות, קשיות, כלי אוכל חד פעמיים ועוד. זה לא אוטומטי. הילד עצמו אוגד את הפריטים לעשרות ואז הוא מבין את המושג 'עשרת'. הילדים המשתמשים בלבני דיג'י רואים בהם משחק וזה לעיתים מזומנות חוצץ ביניהם ובין ההבנה המתמטית. גם לבני דיג'י דורשים מבוגר שיישב ליד הילד ויסביר לו את המשמעות של הפעולה. לא יותר פשוט וזול להוציא 5 שקלים על פריטים מאשר אלפי שקלים על ... ? מנסיוני , ההבנה של הילדים טובה יותר אם הם משתמשים בפריטי מנייה טבעיים המצויים בסביבתם. זו דוגמא טובה של בזבוז כספים מיותרים. ככלל, שימוש בפריטים הלקוחים מעולם הילד מאפשר לילד התנסות חוזרת בחיי יומיום ובדרך זו מתעמקת הבנתו.

../images/Emo140.gif תודה תלמה. זו הזדמנות נפלאה לומר לך

שאני מאוד נהנית לקרוא את תשובותייך, שמעבר לידע העצום המועבר דרכן תמיד נכתבות ברוח נעימה ולעולם לא מתוך התנשאות. אנשים מיוחדים כמוך מאוד נדיר למצוא. מאז שנכנסתי לראשונה לפורום אני כל הזמן מדברת על לימודי המתמטיקה עם חברותיי, אני מקווה שבאמת יבוא יום וניתן יהיה לראות שינוי ממשי. בפ"ת, למשל, טרם איתרתי בי"ס יסודי אחד (שאינו שייך לחינוך הממ"ד) שמלמד לפי שיטת סינגפור וזה די חבל.

shira shira

New member
תמיד אפשר להיות הראשונים

אכן, בית הספר היחידי בפ"ת שמלמד לפי שיטת סינגפור שייך לחינוך הממלכתי-דתי. נשמח מאוד לעזור אם תרצי לקדם זאת.

למעלה