לדליה ולאלון - תודה והמשך הבקשה

עצמונה

New member
לדליה ולאלון - תודה והמשך הבקשה

תודה על התיחסותך. זה בהחלט נעים לדעת שלמרות הפחדים שהיו לך ההשתלה עברה בהצלחה ועכשיו אתה מרגיש טוב. אני כמובן מאחלת לך שזה ימשיך עד זקנה... אני לא יכולה להתכתב אתך באימייל, כי אין לי מחשב. אני נעזרת במחשב של חברים. הייתי רוצה קצת לשמוע איך התגברת על הפחדים שלך. ואני פונה גם למי שעבר השתלת ראות או צריך לעבור , אם הוא יכול לשתף אותנו, ואז גם אני אוכל אולי לשתף יותר. אמנם יש אולי דברים דומים בכל ההשתלות, אבל בכל זאת יש גם דברים שונים. כמו, באיזה שלב צריך לעבור את ההשתלה. אני הייתי רוצה לשמוע מכאלה שעברו את ההשתלה בארץ, כי ממש אני לא יכולה לחשוב על השתלה בחו``ל (למרות שאשמח לשמוע פרטים, אולי אשנה את דעתי). זהו כינתיים...

king crimson

New member
לעצמונה

כשהרופא אמר לי שאני צריך השתלה גם אני לא בדיוק ידעתי מהי הרמה היחסית של הצלחה בארץ לעומת הצלחת ההשתלה בחו``ל. בשלב זה הרופא אמר לי כי בארץ יש מומחים בעלי שם ושבעקרון אחוזי ההצלחה בין הארץ לבין חו``ל לא משמעותיים. כמובן שההצלחה תלויה בראש ובראשונה במצב בו את מגיעה להשתלה ושהסיכוי גבוה יותר אם את מגיעה לניתוח במצב שבו הריאות שלך עוד מתפקדות מאשר במצב בו את נעזרת באמצעי נשימה חיצוניים. כנראה שהשוני היחיד (אם אני טועה שמישהו יתקן אותי) בין השתלה בארץ לבין השתלה בחו``ל הוא שבחוץ לארץ יש יותר איברים לתרומה ואילו בארץ יש חוסר מסויים...ואולי זה הנחה את הרופא שלך להמליץ לך להכנס לרשימת מושתלים כדי שלא תגיעי למצב בו תצטרכי לעבור את זה בדחיפות אבל לא יהיו ריאות. במצב כזה יטיסו אותך לניתוח בחו``ל. סיטואציה מסויימת שמאוד סביר להניח שתקרה היא שאת תכנסי לרשימת המחכים להשתלת ריאה ורק לאחר זמן רב (חצי שנה במקרה הטוב) יקראו לך לניתוח עצמו. באיזה שלב צריך לעבור את ההשתלה...את זה את צריכה לשאול את הרופא שלך אבל מה שבטוח זה שממש לא מומלץ לחכות לרגע האחרון. אני מבין אותך לגבי רצונך לעבור את הניתוח בארץ איפה שהמשפחה נמצאת וכל הדברים החשובים לך ובעצם אין סיבה שלא תעברי את זה בארץ. אני עברתי את הניתוח בארץ והמשפחה הייתה איתי החברים וכל הדברים החשובים לי היו איתי וזה באמת נותן המון המון כוח. ואיך התגברתי על הפחדים שלי? זה פשוט מאוד: ידעתי שאם אני לא אעבור את זה אז תוך שנה שנתיים אני לא אהיה פה יותר... נכון שיש את הסיכון של לא לצאת מההשתלה בחיים אבל לפחות את נותנת לזה צ`אנס כי בלי זה אז............. הקטע הכי טוב אחרי הניתוח הוא שאתה מוצא את עצמך בריא בלי תרופות כמעט ובלי חשש לחיים שלך ואז אתה מתחיל לחיות כמו שצריך ממש כמו אדם רגיל. תחשבי על עצמך לאחר הניתוח: בלי אינהלציות, בלי פיזיוטרפיה,בלי חשש לחייך, יכולה לעשות דברים שלפני הניתוח לא יכלת. אדם בריא. וזהו....החלטה קשה אבל חייבים לקבל אותה תוך כדי התחשבות בכל התסריטים האפשריים. בכל מקרה המון בהצלחה. המון בריאות לך ולכולם ביי ביי

למעלה