לדרולי היקרה, איזה רעיון משובח !!

yondy

New member
לדרולי היקרה, איזה רעיון משובח !!

אני בטוחה שהפורום יזרום כאן! מזמינה עצמי להיות קליינטית
אז אם יורשה לי, אפצח בשאלה: ביתי בת 9 וקצת עסוקה מאוד:2 חוגים בביה"ס, תנועת נוער פעמיים בשבוע, ועוד נוספה עכשיו להקת ריקוד יצוגית...אחה"צ שעה וחצי. הלימודים והשעורים....בדרך להפוך שוליים, לצערי. קשה לעצור אותה, ואני כבר יודעת מה צפוי לי, וגם היא יודעת מנסיון: עזרה בחשבון! אבל היא מתנגדת נמרצות! הסברנו לה שדבר ראשון היא תלמידה, ורק אח"כ כל הדברים האחרים, אבל היא.... בשלה. יש לך או למישהי אחרת רעיון קריאטיבי לשיחת מוטיבציה? להתראות ובהצלחה בניהול!

noa_f

New member
אכן רעיון מצוין לפורום ../images/Emo45.gif

ל-yondy לגבי הבת העסוקה: האם את רואה איזושהיא ירידה בלימודים? אם כן, והלימודים הפורמליים חשובים לכם כהורים, יש באמת מקום לשבת איתה ולשוחח, ולומר אפילו, שיתכן שתצטרך לוותר על חלק מהפעילויות אחה"צ. אם הלימודים הולכים בקלות, או אם אתם כמוני, שלא חושבת שבית ספר יסודי הוא כזה קריטי, אז פשוט תשמחו שהיא מוצאת לעצמה תחומי עניין מצויינים. תנועת נער+ריקודים נותנים לא פחות ידע ותורמים המון לפיתוח האישיות והבטחון העצמי. צריך גם לבדוק שהיא לא "מעולפת" מעודף פעילות... לפעמים הם זקוקים סתם לזמן עם עצמם (והטלויזיה). יום נעים

droli

New member
YONDY יקרה,

לוקחת את הזמן עם התשובה שלי. בכל זאת תשובה כמעט ראשונה. ובכל זאת. גם אני חושבת שצריך לשתף את הקטנה בלבטים, ולהסביר לה את הקשיים שבדרך, ולהגיע לעמק השווה. אני חושבת שצריך להגביל מדי פעם. העניין הוא (לדעתי כמובן) שאנחנו שוכחים שאנחנו ההורים ויש לנו את כל הסמכות להשתמש בזה. מתי לאשר, ומתי לשלול. נכון בית ספר יסודי הוא לא קריטי, אבל הוא אבן יסוד בדרך הראשית. אבל - החוגים, לא גוזלים ממנה את כל היום לא? הם גוזלים שעתיים שלוש ביום לא? כלומר יש לה זמן להשלים לא? הקטנה שלך, צריכה כבר לדעת לשלב בין השניים, בין הכייף ובין המחוייבות לבית הספר. היא צריכה לדעת שזה על אחריותה! ואולי תתני לה זמן לבחון את הדברים, ואם לא יילך היא תאלץ לוותר על חוג אחד או שניים. בהצלחה בכל מקרה, בטוחה של קל בבית בימים כאלו. אצל הבת שלי זה לא היה עובר בשתיקה זה בטוח! מיכל.

לאה_מ

New member
אבל האם המשמעות של אחריות אינו

להיות אחראי למעשיך ולתוצאותיהם? נראה לי שהגישה המוצגת פה מטילה על הילדים אחריות כביכול בלבד. כלומר, אתה אחראי למעשיך, כל עוד התוצאות תואמות את רצון ההורים. בעיני אחריות פרושה לאפשר לילד - בתנאי שהוא מבין את המעשים ותוצאותיהם - לקבל אחריות על התוצאות, גם אם הן לא נראות לנו. כלומר, אם הילדה מודעת לכך שריבוי חוגים עלול לגרור פגיעה בלימודים (ואגב - אני כלל לא בטוחה שזה כך, לדעתי העיסוק בדברים שמחוץ ללימודים הוא סימפטום בלבד), והיא עדיין מוכנה לעשות זאת, כי אז המשמעות של מתן האחריות הוא לאפשר לה את זה, ושהציונים שלה יפגעו. אני לא אומרת שצריך לתת לילדים כל מה שהם רוצים. מה שאני כן אומרת הוא, שהמשמעות של המילה אחריות הוא לא "תוכלי ללכת לחוגים כל עוד הציונים שלך לא נפגעים" אלא "אם את מודעת לכך שהחוג פוגע בציונייך, הבחירה בידיך - לוותר על החוג, לוותר על הציונים, או לשלב בין שניהם". לא התייחסתי כאן לעובדה שההורים הם אלה המממנים את החוגים, וגם לכך יש משמעות. אבל זה בהזדמנות אחרת.

קוואלה

New member
לוונדי

לוונדי מבינה את הדילמה שלך לגבי שיעורים אך רוצה להזכיר לך כי א. השיעורים הם הדרך והתרגול ולא המטרה. כך שלא צריך להפוך את השיעורים לעיקר ב. השיעורים הם מעין חוזה בין המורה לתלמיד לגבי צורת הלמידה הספציפית בכתה. אם את מרגישה שיש ירידה מבחינת התייחסותה של בתך לש.ב. את יכולה לפנות למורה ולתת לה לטפךל בזה לשיטותיה . המורה בבית הספר של ביתי הודיעה לנו בתחילת השנה כי השעורים הם באחריותה והיא רוצה רק לדעת מאתנו ההורים באם העומס גדול מידי אבל בשום פנים ואופן לא לעשות במקום הילדים או להתעמת עמם על כך. ג. בדקי באמת האם שעורי הבית מעניינים כל כך שהם יכולים להחליף חוגים ואינטרקציות חברתיות . ש"ב או לימודים תמיד אפשר להשלים אך אושר לא.. מ

yondy

New member
בקר טוב ומבורך ../images/Emo13.gif, תודה לכולכן!

זה לא העניין של האחריות, לזה אני מסוגלת להניח (כשאני רוצה...
). הילדה אחראית לגמרי, רצינית ומשקיעה כמיטב יכולתה, והיא בסדר גמור, גם עם ציונים אני לא עושה עניין. אני פשוט צופה את הנולד, על סמך השנה שעברה: אחרי פעילות אינטנסיבית במועצת תלמידים, על חשבון שעות לימודים רבות, גילינו פערים אדירים בחשבון, שאלצו אותה לקבל עזרה. היא עבדה קשה מאוד והשלימה בצורה יוצאת מן הכלל. איני רוצה שתעבור אותה דרך גם השנה, קצת למתן את הפעילות, שתהייה יותר פנוייה ללימודים. כמובן שהאושר עדיף!!! דרך אגב, הבוקר הייתה לנו שיחה נהדרת. היא היביעה חשש מלרוץ למועצת תלמידים שוב, בדיוק על הרקע הזה. העליתי בפניה אפשרות לערוך טבלת חסרונות ויתרונות, והיא..... תפסה ת´סנדוויץ´ והתעופפה לה לדרכה.
יום נפלא לכן!!

YONDY בוקר טוב

אולי זה בדיוק מה שמתאים לבת שלך
לדעתי אם היא מספיק אחראית לדעת שאם יש פערים היא סוגרת אותם ולפי מה שאת מספרת על פי נסיון שנה שעברה זה מה שהיא עשתה, אז מה הענין............ לדעתי הקשיים האלו הם הם אלו שעושים לבת שלך טוב..... (ידוע שזה לא מתאים לכל אחד!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) יום נעים.. והתמודדות קלה

noa_f

New member
יכול להיות שהתזמון

לא היה מתאים לשיחה רצינית, ולא הילדה...

droli

New member
../images/Emo25.gif נראה לי שאתן בדרך!

שוחחת איתה על הנושא, כנראה משהו בכל זאת הופנם! היא כנראה קולטת שהקשיים בדרך. נראה לי שהיא עושה את העבודה נהדר לבד, וטוב שאת נמצאת שם בשביל להאיר לה את הקשיים שעלולים להיווצר. עושה רושם שיש לך ילדה אחראית, נמרצת, פעילה, חברותית! אשרייך! שיהיה לכם יום נהדר, תמסרי לה
מיכל

אתיר

New member
וונדי יקרה -

נראה לי שבתך מאד עסוקה. לטעמי יותר מדי, אבל... נכון שזה רק בי"ס יסודי, אבל אני חושבת שאין לזלזל בכך, אל תשכחי, אוטוטו מגיעים לחטיבה. ואולי היא תרצה חטיבה יותר טובה , ותצטרך להראות תעודה ולהבחן? בתי הגדולה בת 11 בכיתה ו´ היום, גם כשהיא לומדת היא משיגה את החומר, אך היא למדה שזה לא עובד כל הזמן, גם היא היתה עסוקה בעניניה ואת השיעורים שמה בצד, המון שיחות פשוט בלי להתייאש (למרות שזאת מאד קשה) על עכשיו, על העתיד, על התעודה בסוף סוף זה נכנס לראש, והיום תודה לאל אני קוצרת את הפירות. לכן הצעתי לך לא להתייאש, וכן לעשות סנקציות על החוגים אם לא מכינים שעורי בית,כי אם היום את תרשי לה לעשות מה שהיא רוצה, באיזה זכות עוד שנה שנתיים תבואי ותדרשי יותר????? בהצלחה. אתי.

yondy

New member
המינון.. המינון.. ../images/Emo13.gif

אני מהרהרת, בעודה מפזזת לעצמה בחזרות להופעה מחר.... לקבוע עדיפויות, להנחות בלי להפעיל לחץ, לא להלחיץ, לא להרפות.... יהייה טוב!!!

droli

New member
מינון.. את מזכירה לי אותי,

בכל יום מלחמות חדשות, אמא אני רוצה לחברה. ככה כמעט כל יום (עכשיו אני מקטרת על זה, עד לא ממש מזמן קיטרתי על זה שהיא ילדת בית - איך שהעולם מסתובב) ובכל יום אני מרגישה כמו נהג, הולכת חוזרת, מקפיצה, מחזירה. ובית? מתי זמן בית? אין. זהו, אני נמצאת רק כדי לנהוג, להכין אוכל, ולכבס. מישהו רוצה חיבוק? מיכל

למעלה