לד"ר יואלי

NETA 012

New member
לד"ר יואלי

שלום כתבתי בשעות החופשיות שלי תוכנה לנוירופידבק . אומנם אני מעוניינת להרחיב את הפקודות אבל בינתיים אני עושה ניסויים. הביאו לי פד-כפפה ובו חיישנים שאותו מחברים לקרקפת. אני מבינה שבבדיקות EEG מדובר על אלקטרודות רחבות מאוד . הכל עובד והתוכנה שעובדת אצלי (בתיוון של מערכת המרה שבראשה מעבד 8051 שאליו צרבתי פקודות) התוכנה על המחשב נותנת לי ממשק תצוגה של גלי המוח מאיזורים שונים. בכל פעם שיש לי זמן אני עושה לעצמי אימון לשלוט על רמתם וצורתם. בניתי להם צורות יפות מאוד לשינויים הזעירים שבהם. השאלה שלי האם בשימוש יתר, אפשר לקחת למודע דברים-תהליכים שנעשים בצורה אוטומטית כמו נשימה ואז אחר כך מאבדים את הבקרה העצמאית שלהם כך שאם יש זמן שאני בתחושה של הרס עצמי או בחלום שלילי עם תחושות ורצון של הרס עצמי, תהיה לי שליטה על תהליכים אלה שתשפיע עליהם לרעה . האם עלול להיות מצב כזה ?

EEG נוירופידבק

נטע יקרה, כל הכבוד לך על היוזמה והעיניין בתחום כל כך מרתק. נושא הביופידבק של גלי המוח כולל בתוכו חמרה ותכנה. התכנה היא החלק הקל של העניין, הבעייתיות היא בחמרה. האלקטרודות אינן גדולות כלל. אבל יש צורך בהצמדה מיוחדת לקרקפת כדי למנוע קליטה טובה וניטרול ארטיפקטים (למשל בקדמת הקרקפת באיזור הפרונטלי מתח שרירי העינים מתקבל כמתח גלי המח). כפי שאני מבין את משתמשת באלקטרודות יבשות שהן מאוד בעייתיות מבחינת ההצמדות והארטיפקטים שהן יוצרות. כך שלא בטוח שמה שאת מקבלת זה גלי מח טהורים. בכל מקרה ביום ג' 3.8.04 אני נותן הרצאה על ביופידבק ב "אקורד" נאות אפקה (מאחורי כיתן) רח' קהילת סלוניקי 9 בתל אביב שם אתייחס גם לביופידבק של גלי המח. אשמח לפגוש אותך שם ולשוחח עימך דורון יואלי

למעלה