להוריד את ה'תחפושת', בעד ונגד

להוריד את ה'תחפושת', בעד ונגד

אני חושב שזה שאלת המחץ! הנה כמה בעד ונגד: בעד: 1) כי חם בקיץ... 2) מספיק להתחפש בפורים... 3) לא יפה לבלבל אנשים. נגד: 1) לא לפגוע במשפחה. 2) כי קר בחורף... 3) לשמור את כל האופציות פתוחות...

סוג ב

New member
הנה עוד כמה

בעד להוריד : כי זה כ"כ ימי הביניים כי זה לא כתוב בשום מקום כי זה לא הולם כי זה לא אופנתי כי זה מאיים נגד להוריד: כי זה יהרוס לאחים בשידוכים כי יסתכלו עליך כי ירכלו עליך כי ירחיקו אותך מהשכונה כי יגידו עליך אפיקורוס/ שיקצה יש כ"כ הרבה...

בעצם זו שאלה הרבה יותר רחבה

בעצם זה קשור לשאלת השאלות האם לצאת או לא!כי מי שלא יוצא בגלל שלא רוצה לריב עם המשפחה או לחילופין כל סיבה אחרת גם לא ישנה את הלבוש!או שיש כאלה שמבחינת משפחתם לשנות את הלבוש זה כבר לא כ``כ נורא כמו לצאת לתרבות רעה(עלק רעה...)ואז דוקא לשנות את הלבוש,או כמו שקוראים לזה ברחוב החרדי,להיפתח...יכול להיות עבורו פיתרון יפה למצב שלו!כך שזה מאוד אינדוידואלי כל אחד ומצבו!אין מצב אנוס/ה זה דומה למצב אנוס/ה אחר!

גנדרן

New member
תשמע ידידי הכל תלוי בך

תשמע ידידי היקר הכל תלוי בך, אם נוח לך בתחפושת תמשיך, הרי בסופו של דבר בחוץ הכל נשפ תחפושות אחד גדול(אם תרצה אפרט) ואם התחפושת לא מתאימה לך, אז תוריד אותה, אלוהים לא צריך תחפושות, הוא צריך את הלב שלך. אתה יכול להיות יהודי מאמין וטוב בעיני אלוהים ואדם גם בלי התחפושת (אתה חושב שיעקב אבינו הלך עם פראק וכובע המבורג, או בורסלינו או שהוא באמת ובתמים חבש שטריימל או ספודייק?) בקיצור תעשה חביבי מה שמתאים לך

גנדרן

New member
מצחיק?

טוב באמת לא התכוונו לצחוק הזכרת תחפושות ופורים אז קצת צחקנו,

סוג ב

New member
מה שהצחיק

זה מה שאמרת על יעקב אבינו..... בוקר טובבבב

גנדרן

New member
וזה עיקר העניין

עיקר העניין שהדת היהודית היא במקורה דת שנולדה במזרח, היינו הלבוש של העבריים(יהודים) מאברהם אבינו עד תקופת הגאונים היה אחיד וכדי לדעת מהו , יש לראות כיצד התלבשו יהודים בעירק בפרס ובסוריה עד המאה העשרים, וכמובן אחינו התימנים שבאו בלבוש זה עד הארץ. וכך פחות או יותר נראו אבותינו. הלבוש החרדי הוא לבוש אירופי שהאבות כנראה כלל לא הכירו, כמו רוב הענינים החיצוניים שבהם דוגלת היהדות החרדית,וכמוהה חוסר הסובלנות לדעות אחרות או לבוש שונה. או לשונה בכלל. הדבר היחיד שהיהדות לא גילתה סובלנות בכלל לגביו היה עבודה זרה. וכמובן לכיתות נוצריות וגנוסטיות שפרשו ממנה וסיכנו את עצמם קיומה של היהדות, בין הגויים

סוג ב

New member
כמו שאתה אומר

באירופה ובאנגליה, המעמד הגבוהה היה הולך עם כובעים שנראים כמו שטריימלים והיהודים פשוט העתיקו מהם... במיוחד שהיו גם יהודים עשירים, אז הם בעצמם לבשו מגבעות וחליפות ארוכות..

הלבוש של החסידים בפולניה

זה פשרה עם השלטונות שדרשו לשנות את הלבוש למה שהיה מקובל אז. הפשרה שהתקבלה בסוף על ידי ה"חידושי הרי"ם" והרבי מוורקא, שהיו אז המנהיגים של הציבור, הייתה לשנות ללבוש הרוסי שהיה מקובל אז. מאז יש לנו את הספודיקים הגבוהים שעשויים מלא פחות משלושים זנבות שועלים כל אחד...

סוג ב

New member
הנה 1 שיודע

אני לא הייתי בטוחה ממה המקור. אבל גם מה שכתבתי, שמעתי.... לא הייתי אפילו בתכנון, בתקופה של אז.. אז אני לא ממש יודעת. מה גם, אצלנו לא לובשים את הלבוש הזה.

מירי1982

New member
דווקא לי זכור

שהכובעים נועדו לסמן את היהודים ולאו דווקא לחיוב.. ומצחיק שדווקא כאן הם מתעקשים להמשיך עם זה..

meir859

New member
אלוהים לא 'צריך' את הלב שלך

כי אם הוא היה צריך הוא לא היה אלוהים

גנדרן

New member
מדובר במטאפורה

מדובר במטאפורה- משל בכדי לסבר את האוזן או בלשון חכמים "רחמנא ליבא בעי"

לגבי האופציות

על איזה אופציות (בצד החרדי) מדובר? הרי כבר ויתרת על רובן, לא? תתחדשו על הפורום, אני לא חרדי בעל כורחי אז אני כנראה לא שייך לכאן, הצצתי כי הוזמנתי.

מירי1982

New member
בעד!

כי הלבוש מעיד על האדם ולמה לא לייצג את מה שאנחנו באמת.. אבל אני מבינה ומזדהה עם כל הבעד-נגד שכתבתם\ן..

למעלה