להיות בן יחיד או בן למש' מרובת ילדים?

Russet

New member
להיות בן יחיד או בן למש' מרובת ילדים?

החבר שלי ואני מגיעים מעולמות שונים לגמרי- השוני הכי מובחן הוא בכך שהוא ילד יחידי ואני אחות ל4 קרציות, אני מדברת פחות על שוני התנהגותי אלא יותר על השאיפות בחיים ועל הציפיה מההורים- מה הייתם מעדיפים- להיות ילדים יחידיים במ' או שיהיו לכם המוני אחים? גילוי נאות: כשהייתי קטנה ממש התבאסתי שאין לי אחות תאומה או אח בכור ושאני צריכה להיות הבוגרת, ככה הסבירו לי בגיל 4 כשאחותי הייתה בדרך, היום אני ממש לא מצטערת על שום דבר

אני לא מכירה הרבה ילדים יחידים

אבל הבודדים שאני מכירה לא הכי מרוצים מהמצב. אני מתכננת אי"ה כמה ילדים משלי, ואני שמחה שאני לא בת יחידה, אם כי לפעמים כמוך התבאסתי שאין לי אחות תאומה ולפעמים רציתי אחות גדולה, כי אח גדול זה משהו אחר, וראיתי אצל חברות שהאחיות הגדולות מלמדות אותן דברים של בנות וכדומה וכמו שאני לימדתי את אחותי, אבל לי לא הייתה אחות גדולה שתלמד אותי... עוד משהו - כשאחותי גדלה קצת רציתי עוד תינוק בבית ואפילו אמרתי את זה להורים שלי, ואני זוכרת שיחה רצינית עם אבא שלי שהסביר לי בנימה בוגרת כמו למבוגרת (והייתי די צעירה אז, מניחה ש-7 או 8) שאין להם כוונה להביא עוד ילד. נאלצתי להסתפק בבת דודה שנולדה כשהייתי בת 8 וחצי ובאחים קטנים של חברות...

Russet

New member
או- קלעת בול, על זה אני בדיוק מדברת

גם אני הרגשתי תמיד שאין כמו אמא אבל בגללש אין לי כמעט בכלל בנות דוד גדולות ממני אלא רק בני דודים זה היה הכי מבאס בעולם

לא אוהבת קיצוניות-

לא רוצה ילד אחד ולא רוצה מיליון ילדים- לדעתי הכי טוב שיש שניים-שלושה ילדים ולכל ילד יש מקום בתוך המשפחה.

adi948

New member
ממש לא הייתי רוצה להיות בת יחידה

אם כי אני חושבת שכל ילד עובר שלב כלשהו בחייו בו הוא מרגיש או חש צורך ביותר תשומת לב, וכשהבית עמוס ילדים, לא תמיד ההורים מרגישים בכך, או מאידך מצליחים לפנות זמן פרטי ופרטני עבור אותו הילד. ככל שגדלים, הכייף וההנאה שבאחים רבים, גדלה גם היא לדעתי. אצלי המשפחה היא ממוצעת ביותר: יש לי בסה"כ 2 אחים. אח גדול, אחת קטנה, ואני באמצע- הסנדוויץ. בדיעבד היום, לא הייתי מתנגדת לעוד אח או שניים. אחים זו אהבה שאי אפשר להסביר. זו חברות שלא חייבת מילים. הדבר הכי נכון, חזק ואמיתי שאני מכירה.

קצת באיחור

משפחה מרובת ילדים... בתור אחת שגדלה בידיעה שהיא בת יחידה.. אני כל הזמן אומרת שיהיו לי לפחות 4 ילדים מתוכם אני רוצה זוג תאומים

Russet

New member
וי- שאי ברכה...את יודעת כמה בלאגן זה?..

מצד אחד אני מאחלת לך שיהיו הראשונים שלך כשעוד יהיה לך כוח לשניים במקביל, מצד שני יש מצב שאם הם יהיו הקטנים או האמצעיים כבר לא יתחשקו לך תאומים כי אחד זה המון עבודה *אני לא מוסמכת, לא ילדתי מעולם תאומים אבל יש לי אחים תאומים ויש לנו המון תאומים במש'- כשהם קטנים מסוכן להשאיר אותם לבד, את רואה אחד השני כבר נעלם, מוצאת אותו והראשון ברח- משעשע מאוד אבל לא נראה לי שכאמא...

למעלה