להרגיש טוב

ashlaya

New member
להרגיש טוב

להרגיש שאתה קיים שאף אחד לא מפספס אותך כולם רוצים בקירבתך שאתה חשוב לכולם וכולם לך באותה המידה אהבה זה להרגיש טוב:)

להרגיש טובבב

זה לעשות מה שאתה אוהב זה לאהוב כמה שאתה רוצה זה לחלום בהקיץ בלי שיפריעו לך להרגיש טוב זה לפעמים גם לא להגיד שלום להרגיש טוב זה לישון בלי חשבון להרגיש טוב זה לאכול כמה שבא לי להרגיש טוב זה להיות אני עצמי להרגיש טוב זה לעשות טוב לאחרים להרגיש טוב זה לבלות לרקוד להשתולל ולשים פס על העולם להרגיש טוב זה עכשיו להכנס לצאט עם השם הכי מפוצץץץ יאלה אוהבת יוניתוש

יונית את נהדרת- הלוואי וכולם

היו יכולים לבצע את מה שאת מציעה. למי שלא, אני מקווה לסייע להגיע לזה

ד``רררר עישררררררר

אתה עשררררררררררר תודה על המחמאות :) :) :) :) :) :) :) :) תודההההההההההההההההההההה! יש עוד תקוההההההההההההההההההההה!

Dombit

New member
אז זה מה שזה?

כי: אם אשן בלי חשבון לא אגיע לעבודה. שם אהיה חייב להגיד שלום ולא אוכל לחלום בהקיץ כי ארצה לעשות טוב לאחרים ולא לשים פס על אחרים. לפי מה שאת אומרת נראה לי שעל מנת להרגיש טוב צריך לצאת לחופש! אז זה הפתרון? כי לכל חופש יש סוף של חופש! מה הפתרון? איך מוצאים את הנוסחא בה נמצא את המהוויים האישיים והתפקידים שהאדם צריך לקחת בחברה? בין ל``עשות מה שאתה אוהב`` ל``לעשות מה שאתה חייב``? כי חייבים לחשוב על העתיד ולא רק להתרפק על העבר או לחשוב על הכאן והעכשיו! (אז אני קצת כבד היום, SoWhat!?!?!) Salut

תשובה ל-DOMBIT

תראה אני מרגישה טוב כי עושה מה שבא לי, ממש כך, לפעמים לא בא ליללכת לעבודה, פשוט לא הולכת, יודעת שבסוף החודש המשכורת תהיה מינוס יום אבל זה בסדר, אני בחורה מחושבת במילים פשוטות יודעת מתי לקחת חופש, מתי להתפנק וכל זה. אפילו הבוס שלי לא יודע איך לאכול את הגישה שלי לחיים, אני אומרת את האמת, אני מאחחרת בחצי שעה, הבוס רוצה לאכול אותי מעצבים ולי אין מה להגיד, זה לא שאני עושה בכוונה, זו בעיה שלי מאז ומתמיד, אני חייבת חופש חייב בטרוף. בקשר לשינה, באה מהעבודה ישנה שעה, לא יכולה לישון יותר, אבל הילדים שלי יודעים, לא מעירים אותי. בקיצורררררררררררר מה שבראש שלי, אבל אני בעקבות זה נותנת זמן איכות לילדים לחברים לבילויים כי אני עושה מה בא לי בלי לחץ. מקוה שהבנת. יונית

גיל.

New member
זה לא מה שיונית התכוונה לאמר!

היא לא אמרה שזו ההגדרה היחידה ללהרגיש טוב! מה שהיא כתבה (ומה שאני כתבתי, ומה שהיפיפיה הנרדמת, ד``ר עישר ואשליה כתבו וכל שאר התגובות שהיו) זה מה אנחנו מגדירים כ``להרגיש טוב``. כמו שבטח שמת לב, לכל אחד מאיתנו זה היה משהו אחר לגמרי... נכון, גם לי לא היה מתאים עניין החופש, אבל יונית מרגישה שזה האושר שלה... למה לא? אם היא מסתדרת עם זה וזה לא פוגע בחייה (ולא נשמע שזה פוגע בה, עובדה שהיא אמא ועובדת, כך שלבוס שלה לא עד כדי כך חורה שהיא מאחרת והילדים מתחשבים), אז למה לא? איך אתה היית מגדיר את המושג ``להרגיש טוב``? מה גרם לך להרגיש טוב? ומה מפריע לך להרגיש כך?...

Dombit

New member
ממממ . . . גיל שואל שאלות קשות

אך אני אנסה לענות בכנות. הדבר שהכי גורם לי להרגיש טוב זה רעיונות - הסבר: כשיש רעיון חדש במוחי אני מרגיש כאילו כל גופי מתעורר, כאילו אני חי וכאילו השמים הם הגבול עבורי. שום הרגשה אינה משתווה להרגשה של רעיון חדש המתבשל במוחי. אך כאן גם מגיע הבעיה - בדרך כלל אני לא מיישם אף אחד מהרעיונות שיש לי אולי בגלל שאני כבול למציאות מסויימת ואולי בגלל שכשיורדת ההתלהבות הראשונית יורד הדחף - אולי זו מעין התמכרות? לא יודע!

התאהבות היא להרגיש טוב היא

מוגבלת בזמן ולמעשה היופי בה הוא האשלייה, שבחיר ליבך הוא כפי שאת מפנטזת אותו ועונה בדיוק לצרכייך. אהבה, שהיא מצב נמשך, יכולה להיות בין טובה לכואבת... למעשה משתנה עם העיתות והמצבים וקשה לי לקבל אותה כטוב מוחלט. מספיק לחשוב על אהבה נכזבת או חד צדדית ותביני למה כוונתי. הטוב אליו אני מכוון הוא מצבים משתנים הנוצרים על ידך בצורה אקטיבית ודואגים לכך שיהיה טוב.

קשה להגדיר טוב. הרמב``ם אמר

`` הרע הוא חוסר הטוב``. למעשה, לדעתו, ואני מסכים איתו, אין רע, אלא שהטוב הוא דבר אקטיבי, אם לא מבצעים באופן פעיל את שגורם טוב - נותר הרע. ועכשיו לעיניינים שאת מעלה: 1. ניתן להרגיש שאת קיימת אם את עושה משהו מהנה, או להפך אם משהו מפריע (גם במחשבה אקטיבית על הרע) 2. להרגיש שאף אחד לא מפספס אותך, נראת לי עבודה קשה מצד אחד, ומרשם בטוח לכישלון. הלא, לא ייתכן שכל מי שסביבך ישים לב אלייך, לא נראה לי שהדבר לא היה הופך למטרד או לגרוע מזה. אם האמירה שלך נבעה ממחשבה כגון, אני חייבת תשומת לב כדי... ולכן צריכה את קירבתם של ``כולם`` וגם להיות רצוייה על כולם. זו בעייה. גם ההדדיות אינה משהו שאני יודע שקיים בעולמנו. אשמח אם תוכיחי לי אחרת.

:-)

New member
ולהיפך....

הטוב הוא לא בהכרח אקטיבי, וכך גם ``אם לא מבצעים באופן פעיל את שגורם הטוב - נותר הרע``--גם זה לא בהכרח. יכול להיות המצב ההופכי בו הרע הוא האקטיבי, לדוגמא: לגנוב, לרצוח וכד`, ולפיכך אי עשיית הדבר רע (משמע: לא להיות אקטיבי), משאירה אותנו עם הדבר הטוב (לא גנב, לא רוצח...). זאת אומרת, שגם להיות פאסיבי זה טוב... בהצלחה לכולם!!!! :)

גיל.

New member
להרגיש טוב...

לדעת שאתה ממצה את עצמך, מגשים את הפוטנציאל שלך, מצליח לשנות משהו אצל מישהו! לעשות מה שאתה רוצה ולהצליח! לדעת שאוהבים אותך בגלל מה שאתה ושאתה אוהב את האחרים ולא משנה מי הם...

למעלה