לוי שאביו אינו לוי?

Snow Black

New member
לוי שאביו אינו לוי?

זה נכון שכאשר נערה ילדה בן לפני שקיבלה את המחזור החודשי בעבר, הילד נחשב ללוי? אפשר מראה מקום?

mgb

New member
מניין הבאת את המידע הזה??

בס"ד ההנחה לא נכונה ממילא אין שום מראה מקום. גם עובדתית הדבר לא יתכן ואיני סבור שיש לפרט מדוע. בברכה מגב

lאלמוניl

New member
...

דף יא, א גמרא חוץ מן הנדה דבתוך ימי נדתה לא בעי בדיקה הניחא לרבי שמעון בן לקיש דאמר אשה קובעת לה וסת בתוך ימי זיבתה ואין אשה קובעת לה וסת בתוך ימי נדתה שפיר אלא לרבי יוחנן דאמר אשה קובעת לה וסת בתוך ימי נדתה תבדוק דילמא קבעה לה וסת אמר לך רבי יוחנן כי אמינא אנא היכא דחזיתיה ממעין סתום אבל חזיתיה ממעין פתוח לא אמרי: והיושבת על דם טוהר: קס"ד מבקשת לישב על דם טוהר הניחא לרב דאמר מעין אחד הוא התורה טמאתו והתורה טהרתו שפיר אלא ללוי דאמר שני מעינות הם תבדוק דילמא אכתי לא פסק ההוא מעין טמא אמר לך לוי הא מני

Snow Black

New member
לא קוראת בגמרא.

וגם אם כן הייתי, אני מניחה שלא הייתי מבינה.

mgb

New member
יפה..

בס"ד אבל "לוי" הנזכר בקטע שהבאת הוא שם חכם גמרא ואין קשר לשאלה. בברכה מגב

Snow Black

New member
קצת פחות תוקפנות?

למעשה, הדבר כן יתכן עובדתית. אומנם לא בימנו אנו, אבל בימים בהם נשאו נערות צעירות זה כן(לא בנות 5, אבל יש מצבים בהם אישה מקבלת לראשונה מחזור בגיל 16). זה מאוד נדיר כיון שכדי שזה יקרה הם צריכם היו לקיים יחסי אישות בדיוק בזמן הביוץ הראשון שלה (ואם נישאו קודם, זה יגביר את סיכוייה להתעבר). אישה מבוגרת אמרה לי את זה, ורציתי לברר. תודה על התשובה בכל אופן.

gdisrael

New member
אני לא ראיתי תוקפנות בדבריו

כנראה שהוצאת דבריו מהקשרם !

למעלה