לורד סות'

Goldrush

New member
לורד סות'

אחת הדמויות האהובות עלי בעולם רומח הדרקון... אני מניח שרובכם קראת גם את "אביר השושנה השחורה" ויודעים שהוא עבר מקרין לרייבנלופט. זכור לי שלפני כמה שנים קראתי את אחד הספרים המאוחרים של רייבנלופט שעוסק בקורותיו של סות' בממלכת סיטיקוס (הממחכה שהערפילים יצרו עבורו ברייבנלופט) ובסוף הספר הוא חוזר לקרין. עד כמה שאני זוכר, קראתי איפשהו שהוא חוזר להופיע באחת הטרילוגיות שמאוחרת (מבחינת TIMELINE) לחזרה שלו מרייבנלופט. האם מוזכרת היכן שהוא התקופה שבה הוא שהה ברייבנלופט? עוד משהו שאני זוכר מאותו ספר הוא שגירסה של קיטיארה הופיעה ברייבנלופט כחלק מהדרך של סות' לגאולה. האם יש איזכורים מאוחרים גם לכך? תודה מראש לעונים. דרך אגב, החלטתי לרענן את זיכרוני ולקרוא שוב את אותו ספר, אם מישהו מעוניין, אני אעלה תקציר שאני אסיים...

Goldrush

New member
מנצל"ש שאלה נוספת

קראתי את 2 הטרילוגיות הראשונות של רומח הדרקון (רשומות ואגדות) ואת דרקונים של להבת קיץ (ההמשך של אגדות). הספר האחרון כל כך זיעזע אותי ברמתו הנמוכה (מבחינת העלילה התמוהה וכתיבה די משעממת) שהפסקתי לגמרי להתעניין בספרים שבאו אחריו. האם יש כאן עוד אנשים שחושבים כמוני לגבי "להבת קיץ"? כמו כן, הם הספרים הבאים ממשיכים באותו קו? חשבתי לאחרונה לחזור ולנסות את אחת הטרילוגיות המאוחרות יותר. אפשר לקבל המלצות לגבי טרילוגיות שניתן לקרוא אותן בנפרד ולהבינם מבלי שקראתי ספרים מוקדמים יותר?

../images/Emo54.gif

האם קראת את "להבת קיץ" בעברית? אם כן, זה יכול להסביר את השעמום שלך ממנו. התרגום הוא בין הגרועים שאי-פעם פורסמו, אבל הספר עצמו דווקא לא רע, לדעתי. מבחינת הספרים הבאים: אני ממליצה בחום על טרילוגיית "מלחמת הנשמות". אני אישית אהבתי אותה יותר מאשר את טרילוגיית האגדות.

Goldrush

New member
קראתי בעברית ואכן היה מזוויע

יחד עם זה, גם העלילה היתה לדעתי טיפה מופרכת - פשוט לקחו את המסגרת של העולם שנוצרה ברשוות ובאגדות וניפצו אותה לגמרי עם כאוס והכל. אפשר לדעת בכמה מילים במה עוסקת "מלחמת הנשמות"?

../images/Emo54.gif

טרילוגיית "מלחמת הנשמות" מתרחשת כ-40 שנה לאחר מלחמת הרומח. האלים נעלמו ואיתם גם הקסם, דרקונים ענקיים שולטים באנסאלון ורק ברית רופפת ביניהם שומרת על השלום. גדיל מגיע בפתאומיות לעולם הזה, שלטענתו אינו העולם הנכון, ויוצא למסע יחד עם אביר סולאמני בשם ג'רארד כדי למצוא את פאלין מאז'ר, בנו של קרמון. נערה צעירה בשם מינה משתלטת על אבירי נראקה ובשם "האל האחד" מנסה לכבוש את אנסאלון. (יש מצב שזה לא תקציר טוב במיוחד, עבר הרבה זמן מאז שקראתי את הספרים. אבל הם באמת ממש טובים, שווה לך לנסות.)

התרגום העברי באמת מזוויע ../images/Emo5.gif

אלפים = שדים?(תאניס חצי-שד
) ממתי? ואם זיכרוני אינו מטעיני קיטיארה תורגמה לקיט-יארה... איך הגיע לשם המקף הזה? מוזר, כי בועז וויס(הוא זה שתרגם את להבת קיץ, לא?) דווקא מתרגם לא רע את רוב הספרים... הוא גם תרגם את כבשן הנשמה נורמאלי. כנראה שאת כבשן הנשמה הוא תרגם אחרי להבת קיץ.

../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif

וזה רק קצה הקרחון... לקח לי שנים להבין מה זה "מפלצות"... (עכשיו אני כבר לא זוכר, אני רק זוכר שפעם הייתה לי הארה וגיליתי מה זה...
)

spawn123

New member
עצה שלי

טרילוגית מלחמת הנשמות היא ה-טרילוגיה!!! וגם כוהנת האופל...! אני כבר מחכה שיגיע לספרייה את "ענבר וברזל"! (אני לא מתכוון לקנות את כל הספרים האלה.... אין מקום בבית :0)

למעלה