לחברי הפורום

avro8

New member
לחברי הפורום

שלום אני מבין לליבם של אלה שהתלוננו שבתכנים שיש כעט בפורום אין שום ממש, ואם חולה כמוכם צריך לחפש במקום אחר את האינפורמציה הדרושה שתחסוך לו סבל וטרטורים בדיאליזה או לחילופין בצורך בה, אז אין זכות קיום לפורום כזה. דרך אגב, אם בידי הייתה אינפורמציה כלשהי שיכולה לעזור למישהו- הייתי מספק לו אותה ברצון. מסירת מידע זה עדיין לא עבירה

Avraham F

New member
avfo8 שלום,

פורום זה מהגדרתו, אינו פורום למידע רפואי מוסמך. לכן, מרבית הכני הגולשים, מלבד בעניינים שביניהם לבין עצמם, מעבירים במקרה הטוב, מידע מחוויות אישיות. קיימים פורומים אחרים בהם עובר מידע יותר רלוונטי בין הגולשים. לא כל מידע, ניתן להעביר בין הגולשים, כמו שגולש שאינו מוכר, המלצותיו צריכות להילקח בערבון מוגבל. אתן לך שתי דוגמאות: 1. לפנ מספר ימים פנית אישית למנהלת הפורום דורית, בשאלה על הבדל הין סוגי טיפול הדיאליזה. דורית, ענתה לך על השאלה, כמיטב ידיעתה ונסיונה כמטופלת המו-דיאליזה. מן הנימוס של גולשים אחרים, היה לא להתערב בתשובתה של דורית, להוסיף עליה או לתקן אותה. יש גם גולשים, שיכלו להפנת אותך למקורות מידע אחרים, בנושא שאלתך. 2. שאלת לפני זמן בפורום על אי-ספיקה כרונית ופתרון אפשרי של הומאופתיה. מבלי להיכנס לתשובה שקיבלת שם, בעלי נסיון יכלו לומר לך, כי הומאופתיה או כל רפואה משלימה אחרת, עם כל הצער שבדבר, אינן יבולות לתת פתרון לבעית אי-ספיקת הכליות. בעלי הנסיון בענייני מחלות כליה, לא גולשים ולא מתערבים בפורום "הומאופתיה קלאסית".. אז מי יהיה זה שיגיד לך את העובדה הזאת? בקיצור, צריך לדעת מה לשאול, היכן לשאול ומי ניתן לסמוך על תשובתו. לא כל פורום מכיל את כל התכנים הדרושים למחפש אותם. בכל מקרה, תודה מראש על נכונות לתת כל עזרה אפשרית לאחרים הדרושים לה. ניתן כמובן, לתקן אותי על כל הנאמר לעיל. בריאות טובה יותר, והשתלה (אם אפשרית), קרובה ומוצלחת.

D o r o t h y

New member
ראשית

אברהם צודק בכך שזה אינו ]ורום מקצועי וכל גולש יענה על דעת עתמו ומנסיונו האישי. שנית, וחשוב מזה - אפשר תמיד להתערב, להתנגד, לסתור או להתווכח עם מה שאני אומרת. גם אני יכולה ללמוד מזה. ואני בטח לא "הדעה העליונה" ושלישית - מסירה של מידע אינה עבירהאבל יש אחריות מסוימת במסירת מידע מסוים, וכיוון שאנחנו לא יכולים לעמוד מאחרוי כל מישהו שמוסר פה מידע, ואין לנו דרך לבדוק אותו, העניין הזה מוגבל.

avro8

New member
,תשובה לאברהם

אני מודה לך שטרחת להזכיר לי- על חצי עמוד מה עשיתי ולמי כתבתי. בינינו, למי זה מועיל. במקום זה ציפיתי מאחד עם ניסיון כשלך שתורא לי מה לשאול, איך לשאול (על אף שלעניות דעתי שאלתי די ברור) ואת מי לשאול כפי שציינת בתשובה שלך בידידות- אבר....

Avraham F

New member
אבר שלום,

להלן פנייתך שוב, "אני מבין לליבם של אלה שהתלוננו שבתכנים שיש כעת בפורום, אין שום ממש. אם חולה כמותכם צריך לחפש במקום אחר את האינפורמציה הדרושה שתחסוך לו סבל וטרטורים בדיאליזה או לחילופין בצורך בה, אז אין זכות קיום לפורום כזה. אז ככה ידידי, מאחר ופורום זה אינו מקום למידע רפואי מוסמך או מידע כללי, כי "בתכנים שיש בו, אין שום ממש...", אתן לך עייצה, באף פורום בו אין רופא שעונה, כמו שצריך, לשאלות חולים, לא תקבל מידע מוסמך רפואית. מידע רפואי בתמציתיות ובקיצור עד כדי חבל"ז, מצא בפורום - http://www.doctors.co.il/xFF-List,xFI-2996,m-Doctors,a-Forums.html בו עונה כפי שעונה, נפרולוג - מומחה בדיאליזה בערך פעם בשבוע. בפורום "העמותה" - http://www.klayot.org.il/Index.asp?CategoryID=34 הובטח כי רופאים יענו פעם בשבוע לערך על שאלות רפואיות, יש להפנות שאלה "לרופא". תשובות בכל ענייני מחלות הכליה, זכויות, ותזונה, יענו לך, לא רופאים, בפורום זה, גולשים (ביניהם אני), מנסיונם. רק שצריך לדעת לבחור בין תשובות רציניות, תשובות סתמיות ותשובות שאינן קשורות לשאלה. הרציניים יותר, חותמים עם כתובת דוא"ל, אולם יש שם גולשים אנונימיים, שאין להתייחס אליהם. אגב, באתר "העמותה" הנ"ל חומר רב. ייתכן כי ישנם פורומים אחרים, אני לא מכיראותם ויכול לחוות דיעה עליהם. צריך לזכור: "רפואה לא נעשית דרך פורומים". הסיבה שהכולש בפורום אינו מכיר את התיק הרפואי ולא כל מקרה דומה לאחר. אף גולש בפורום כלשהו, לא "יציל" אותך מ"זוועות הדיאליזה", אולם יהיו רבים שיציע לך השתלה גם מבלי לדעת אםן אתה בכלל מתאים לה. כגולש ותיק (מעל 5 שנים), אני יכול להגיד לך, כי לעיתים עיצת גולש טובה לפחות כעיצת רופא. חבלי לפגוע בזכויות פורום זה, יש לעיתים נותני עיצות רציניים גם פה. רק הכל בעירבון מוגבל. שבת שלום ובריאות טובה יותר,

avro8

New member
דיאליזה ומושתלי כליה

הרבה תודה, על האינפורמציה אברו....

Avraham F

New member
עידכון

הרופא ד"ר שטורך, מאתר דוקטור'ס - http://www.doctors.co.il/xFF-List,xFI-2996,m-Doctors,a-Forums.html הפסיק לענות את תשובותיו הארוכות והמפורטות, השבוע (כנראה נמאס לו). שוב אין פורום העונה לשאלות בנושאי נפרולוגיה.

למעלה