לחובבי אמריקאיות,מה דעתכם על אינטל?

מצב
הנושא נעול.

dw2322

New member

טיקר INTC. הנייר חטף אתמול כי לא עמד בצפי האנליסטים, שזה טוב ויפה, אבל עדיין, לא מדובר בנייר עם מכפילים גבוהים א-לה-מכתשים או כיל. אינטל נסחרת היום במכפיל רווח קדימה של 12 ומכפיל הון של 2.8. נאמר אפילו שתהיה 20% הרעה ברווחים (ולא ראיתי שאומרים את זה) אז מקבלים מכפיל 15. זה סוף העולם? מקדונלדס ו-וולמרט לא יותר זולות ואני לא חושב שמיתון באמריקה יפגע בה יותר, מה גם שמחשבים וניידים ימשיכו למכור בכל העולם, כולל אירופה, הודו וסין. לא הגזימו לדעתכם עם התספורת שעשו לאינטל? בכ"ז החברה מס' 1 בעולם בתחום הזה. חוץ מזה, זו גם התשובה לכל הישראלים שתוהים מדוע האלווריון/סרגון/לנאופטיקס וכו שלהם ירדה בזמן האחרון. אם מלכת השבבים נסחרת במכפיל 12-15 אז למה שמישהו יסתכל על ניירות שבבים ישראלים?

la DVD

New member
נשמע מעיין

טיקר INTC. הנייר חטף אתמול כי לא עמד בצפי האנליסטים, שזה טוב ויפה, אבל עדיין, לא מדובר בנייר עם מכפילים גבוהים א-לה-מכתשים או כיל. אינטל נסחרת היום במכפיל רווח קדימה של 12 ומכפיל הון של 2.8. נאמר אפילו שתהיה 20% הרעה ברווחים (ולא ראיתי שאומרים את זה) אז מקבלים מכפיל 15. זה סוף העולם? מקדונלדס ו-וולמרט לא יותר זולות ואני לא חושב שמיתון באמריקה יפגע בה יותר, מה גם שמחשבים וניידים ימשיכו למכור בכל העולם, כולל אירופה, הודו וסין. לא הגזימו לדעתכם עם התספורת שעשו לאינטל? בכ"ז החברה מס' 1 בעולם בתחום הזה. חוץ מזה, זו גם התשובה לכל הישראלים שתוהים מדוע האלווריון/סרגון/לנאופטיקס וכו שלהם ירדה בזמן האחרון. אם מלכת השבבים נסחרת במכפיל 12-15 אז למה שמישהו יסתכל על ניירות שבבים ישראלים?
נשמע מעיין
למרות שאני חושב ששבבי מחשבים זה תחום שמאוד מוטה צמיחה

dw2322

New member
גם אני חושב ככה

נשמע מעיין
למרות שאני חושב ששבבי מחשבים זה תחום שמאוד מוטה צמיחה
גם אני חושב ככה
אם כי בכל מקרה אנשים מחליפים מדי כמה שנים את המחשב שלהם. שנה הבאה גם תהיה אולימפיאדה ויהיו קצת יותר שידורי רשת, דברים כאלה. עדיין לא קניתי אבל האמת שדי מדגדג לי. אלו מכפילים שמתקרבים לחברת value ולא growth. ה peg הוא 0.83

la DVD

New member
מוצר שהוא מוטה צמיחה

מה זה אומר "מוטה צמיחה"?
אשמח אם תוכל להסביר...
מוצר שהוא מוטה צמיחה
הוא כזה שהמכירות שלו יהיו גבוהות כשאר הפעילות העסקית בשווקים צומחת, והמכירות ירדו משמעותית כשהפעילות מאטה

mnakash

New member
אינטל והמספרים

אינטל והמספרים
PE בערך 17.5 לא בדיוק תימחור ערך אבל זו חברת צמיחה ובאמת המכפיל הזה בין הנמוכים שהיו לה בעשור האחרון. PB גם כאן 2.8 לא בדיוק מציאה אבל נמוך יחסית לתימחורים בעבר. PCF 9.75 כאן גבר יש על מה לדבר, לא רק נמוך היסטורית גם די מתאים לתימחור של חברות ערך. P/S ~ 3.1 ושוב נמוך היסטורית. זה הזמן שמשקיעים קונטרריים (שהם גם מוטי צמיחה וסקטור ההייטק (סתירה פנימית אבל לא נורא)) אם לא התחילו מתחילים לקנות את המנייה. החברה מראה מרג'ינים יפים, מובילה את התעשייה שלה ומשיגה תשואות יפות על הנכסים (ולא ממנפת אותם מספיק לדעתי, שמרנית בצורה מפתיעה לחברת הייטק). היה נדמה לי שקשה למצוא חברות טכנולוגייה עם תשואת דיבידנד של 2% ומובילות את התעשייה כנראה שלאינטל זה לא מיוחד. החברה בשנה האחרונה מכרה מניות של עצמה וחילקה דיבידנד (האחד לוקח ערך מהמשקיעים והאחר נותן להם). ג'ורג' סורוס קנה במחיר הזה לאחרונה והחברה מקבלת ציון B מPortfolio Grader של לואיס נאוואליר. אם מישהו שוקל לקנות אי פעם אינטל, המחיר הנוכחי טוב כמו כל תימחור שהיה בעבר. למרות זאת, חברות הייטק הן לא בדיוק כוס התה שלי, מספיק לי מה שיש לי דרך הETF של השוק במנייה הזו.

קרלטון

New member
ימשיכו למכור מחשבים

ימשיכו למכור מחשבים
וימשיכו למכור תרופות בכל העולם וימשיכו למכור אוכל וימשיכו למכור מכוניות וימשיכו לטוס במטוסים וימשיכו לתת הלוואות וימשיכו לקחת משכנתאות וימשיכו לקנות דירות וימשיכו לעשות הכל. אז כנראה שהכל יעלה. אתה יודע כמה אנשים נולדים בעולם כל שנה? הרי ברור שכולם יצטרכו לגור איפשהו, לא? הם יצטרכו בתים, בנאדם, הם יצטרכו ב-ת-י-ם!!! אז ל-ETF של בוני הבתים XHB שנסחר בתחילת 2006 ב-45 דולר היה מקום רק לעלות, לא? בטוח. לא מדובר פה באיזה סטארט אפ תמוה או משהו בסגנון. בוא נהיה שמרניים ונתן לו תשואה של 15% בלבד בשנה. ואני באמת שמרן כי יש מלאנת'לפים אנשים שצריכים לגור איפשהו! זה ביקוש ממש ממש קשיח! ומדובר בממוצע משוקלל של בוני הבתים הגדולים והחזקים בארה"ב, לא מדובר באיזו חברה קקיונית שיכולה לעשות פה איזו טעות, שם איזו מעילה, ולברוח לנו עם הכסף לאיטליה. שמישהו יקום ויגיד שזה לא הגיוני. סלע , ממש סלע סלע קיומנו הניתוח שלי. ברזל יצוק עם סיליקון. אינטל אינסייד. כלומר מה שאני אומר פה, זה שעד תחילת 2008, שזה במקרה עכשיו אם אני לא טועה, הוא היה צריך להיסחר בסביבות 60 דולר. לפי 15% תשואה בשנה. יפה וראוי. מכובד וסולידי. אנליסטי ופופוליסטי. אבל.. אופס! הוא לא ממש נסחר כרגע ב-60 דולר. המממ... אופס! הוא לא נסחר גם ב-50 דולר לצערנו הרב. גם לא ב-40 דולר וגם לא ב-30 דולר. אתה יודע מה, הוא לא נסחר אפילו ב-20 דולר מסכנים. הוא נסחר כרגע ב-17 דולר. "אופס". ומה נסגר עם ההשוואה התמוהה למכתשים או כיל? או למקדונלדס? ועם המכפיל קדימה של 12? איזה מכפיל קדימה היה לסיטיבנק לפני שנה? ומה קרה לקדימה? הלך אחורה? עשה פליקפלאק ושמיניות באוויר? זהו? מכפיל 12 + "ימשיכו לקנות" + "המיתון לא משפיע" אלה הטיעונים ??? חובבני זאת לא מילה ל"ניתוח" הזה.

NS101

New member
תהיה לי בריא

ימשיכו למכור מחשבים
וימשיכו למכור תרופות בכל העולם וימשיכו למכור אוכל וימשיכו למכור מכוניות וימשיכו לטוס במטוסים וימשיכו לתת הלוואות וימשיכו לקחת משכנתאות וימשיכו לקנות דירות וימשיכו לעשות הכל. אז כנראה שהכל יעלה. אתה יודע כמה אנשים נולדים בעולם כל שנה? הרי ברור שכולם יצטרכו לגור איפשהו, לא? הם יצטרכו בתים, בנאדם, הם יצטרכו ב-ת-י-ם!!! אז ל-ETF של בוני הבתים XHB שנסחר בתחילת 2006 ב-45 דולר היה מקום רק לעלות, לא? בטוח. לא מדובר פה באיזה סטארט אפ תמוה או משהו בסגנון. בוא נהיה שמרניים ונתן לו תשואה של 15% בלבד בשנה. ואני באמת שמרן כי יש מלאנת'לפים אנשים שצריכים לגור איפשהו! זה ביקוש ממש ממש קשיח! ומדובר בממוצע משוקלל של בוני הבתים הגדולים והחזקים בארה"ב, לא מדובר באיזו חברה קקיונית שיכולה לעשות פה איזו טעות, שם איזו מעילה, ולברוח לנו עם הכסף לאיטליה. שמישהו יקום ויגיד שזה לא הגיוני. סלע , ממש סלע סלע קיומנו הניתוח שלי. ברזל יצוק עם סיליקון. אינטל אינסייד. כלומר מה שאני אומר פה, זה שעד תחילת 2008, שזה במקרה עכשיו אם אני לא טועה, הוא היה צריך להיסחר בסביבות 60 דולר. לפי 15% תשואה בשנה. יפה וראוי. מכובד וסולידי. אנליסטי ופופוליסטי. אבל.. אופס! הוא לא ממש נסחר כרגע ב-60 דולר. המממ... אופס! הוא לא נסחר גם ב-50 דולר לצערנו הרב. גם לא ב-40 דולר וגם לא ב-30 דולר. אתה יודע מה, הוא לא נסחר אפילו ב-20 דולר מסכנים. הוא נסחר כרגע ב-17 דולר. "אופס". ומה נסגר עם ההשוואה התמוהה למכתשים או כיל? או למקדונלדס? ועם המכפיל קדימה של 12? איזה מכפיל קדימה היה לסיטיבנק לפני שנה? ומה קרה לקדימה? הלך אחורה? עשה פליקפלאק ושמיניות באוויר? זהו? מכפיל 12 + "ימשיכו לקנות" + "המיתון לא משפיע" אלה הטיעונים ??? חובבני זאת לא מילה ל"ניתוח" הזה.
תהיה לי בריא
בא לי שווארמה.

קרלטון

New member
יאללה, הלפה עלי

תהיה לי בריא
בא לי שווארמה.
יאללה, הלפה עלי
עגל כבש הודו מ'שתלורוצה, עם הרבה חומוס, צ'יפס חם וסלטים כיד המלך. הקולה עליך אבל, תעשה טובה, תתרום משהו, הלקוחות שלי עושים לי את המוות

NS101

New member
איזו שווארמיה היא הכי טובה לדעתך?

יאללה, הלפה עלי
עגל כבש הודו מ'שתלורוצה, עם הרבה חומוס, צ'יפס חם וסלטים כיד המלך. הקולה עליך אבל, תעשה טובה, תתרום משהו, הלקוחות שלי עושים לי את המוות
איזו שווארמיה היא הכי טובה לדעתך?

A d M a T a Y

New member
אבל הוא צודק, תלוי.

ממך ציפיתי לתשובה טובה יותר.
אבל הוא צודק, תלוי.
תלוי מה יש בפנים. אם בכבש עסקינן, אז ללא ספק חאזן. אם בעופות עסקינן (וגם הגודל קובע, כי אי אפשר לגמור לאפה שם) אז "אצל הטורקי" באור יהודה.

NS101

New member
איפה באור יהודה? אולי אני אקפוץ

אבל הוא צודק, תלוי.
תלוי מה יש בפנים. אם בכבש עסקינן, אז ללא ספק חאזן. אם בעופות עסקינן (וגם הגודל קובע, כי אי אפשר לגמור לאפה שם) אז "אצל הטורקי" באור יהודה.
איפה באור יהודה? אולי אני אקפוץ

NS101

New member
spider pig, spider pig, does whatever

כמו שאמרו חכמים...
..."הציפייה היא אם כל האכזבות". וכמו שאמר הומר סימפסון, "Trying is the first step to failure".
spider pig, spider pig, does whatever
spider pig does. can he swing from a web? no, he can't, becuase he is a pig !SPIDER PIG

מצב
הנושא נעול.
למעלה