לחוצה

מזי39

New member
לחוצה

שלום לכולן

אני בשבוע 21. עד עכשיו כל הבדיקות תקינות טפו טפו, העובר בגודל תקין, ומי שפיר בכמות תקינה. אבל יש דבר אחד שמטריד אותי, אני כל הזמן פוחדת שיש לי סוכרת.
יש לי פחד מסוכרת כי לפני כמה שנים עשיתי בדיקות שגרתיות ויצא לי 93 בצום. מאז עשיתי עוד כמה פעמים ויצא תמיד שמונים ומשהו. ובתחילת ההריון - 83, ובשבוע 12,13 בערך - 87.
אני בכל זאת פוחדת, כי יש לי לפעמים תחושה של נפילת סוכר. לא מתעלפת חלילה או משהו, רק רעבה מאוד וגם רועדות לי הידיים. זה קורה בדכ אם אני לא אוכלת הרבה באותו יום, זא אם אכלתי ממש קצת. למשל זה קרה לי בשבוע שעבר אחרי שאכחתי בסביבות 8 בבוקר בננה ואגוזים ובסביבות 12 התחלתי להרגיש רעב אימתני ואולי רעד בידיים, לא יודעת אם אני מדמיינת את זה מכל החרדות שלי...
נפילות סוכר כאלה גם היו קורות לי מדי פעם לפני ההריון, מאז שאני זוכרת את עצמי, כי אני לא תמיד מקפידה על אכילה מסודרת. אבל עכשיו זה קורה יותר.
גם הרופא שלי וגם אחות ליווי הריון אמרו שזה בסדר, שחילוף חומרים בהריון משתנה ופדוט להקפיד על אכילה כל שעתיים של משהו קטן. אם אני עושה זאת זה באמת לא קורה.

שאלותיי:
1. האם ייתכן שיש לי סוכרת עוד לפני ההריון עם סוכר כזה בצום?
2. האם לבקש מהרופא להקדים העמסת סוכר? אני ככ חוששת מסוכרת.

אגב, אני בת 39, רזה, ועושה די הרבה ספורט. ואין סוכרת במשפחה הגרעינית.

סליחה על החפירה הארוכה, אני נורא חוששת.
ותודה מראש על כל מענה

תומרונתם

New member
מנהל
חבל שאת חוששת, אין לך שום סיבה...

מה שאת מתארת - בעיקר בהריון - קורה להרבה נשים, את "בצום" הרבה שעות, והגוף מאותת לך ככל שהוא יכול שהוא רעב... ההמלצה של הרופא שלך לאכול משהו קטן כל שלוש שעות, בהחלט הגיונית. מה זה משהו קטן? כמה קרקרים, חטיף גרנולה, תפוח, יוגורט וכדומה. זו לא צריכה להיות ארוחה מסודרת וגם לא צריכה להיות בעיה לקחת איתך אם את לא במקום מסודר לאכול בו.
&nbsp
לגבי החשש מסכרת - זה בדיוק הפוך. באופן כללי עם סכרת הריון, במצב כמו שאת מתארת של צום ארוך, הגוף בדרך כלל יגיב עם עליית סוכר ולא עם נפילה. ובאופן די מובהק, המדידות בבקרים יראו ערכים גבוהים יותר ממה שיש לך. המדידות שעשית גם בעבר וגם עכשיו בהריון כולן מראות ערכים תקינים לחלוטין.
אגב, למה נבהלת כשראית 93? זהו ערך תקין לחלוטין ללא הריון.
&nbsp
לסיכום - תנשמי עמוק, תאמיני לרופא ולצוות המעקב שלך, ותמשיכי את ההריון בלב קל ושקט

אה, ובעוד חמישה שבועות בערך, לכי לעשות העמסת סוכר...

מזי39

New member
תודה רבה

התשובה המפורטת מאוד הרגיעה אותי :)
נדמה שאני מחפשת סיבות לדאוג, זה הריון ראשון ואני מאוד במתח.
אני חייבת לעבוד על זה. בכל אופן, תודה.

למעלה