לחם! עבודה!

קרני

New member
לחם! עבודה!

הרבה אנשים עוסקים בעבודות שונות. חלקם עושים מה שהם אוהבים לעשות. חלקם עוסקים במה שהם טובים. חלקם עוסקים בעבודות שמכניסות להם כסף, וחלקם מתרגלים להנות ולאהוב את העבודות שהם עוסקים בהם. (יום אחד אולי הם מגלים שתמיד רצו לעשות משהו אחר לגמרי...!?!) קריירה היא דבר חשוב בחיים שלנו. היא מעצבת את האישיות והחיים שלנו: את שעות הפנאי, את שיחות הסלון כשבאים אורחים, את החברים, את אופן החשיבה, את המומחיות שלנו אותנו. כשאנחנו מחפשים עבודה, אנחנו שואלים את עצמנו הרבה שאלות ומוצאים עצמנו מתעמתים עם ``מה שאני אוהבת`` לעומת ``מה שאני רוצה`` לעומת ``מה שאני טובה בו`` ולא יודעים לאן ללכת. הצומת מסועפת מדי... הקונפליקט מתגבר כאשר מבינים שצריך להתפרנס... ואז מה קורה? מתפשרים? מצטערים? הולכים על מה שאני טובה בו ולא על מה שאני רוצה ואוהבת? דילמה... וזה מעסיק אותנו שעות על גבי שעות. זה מסתובב לו בראש בכל שעות היממה, במיוחד כשמחכים לתשובות ממקומות העבודה... חוסר המעש, חוסר החשיבה גורמים לנו להגיע למקומות אפלים ביותר. אין לנו כוח לעשות כלום, אנחנו חושבים בצורה לא הגיונית ולא מציאותית ולפעמים אף מגיעים לבעיות תקשורת עם הסובבים אותנו, עם אנשים שאנחנו אוהבים. חוסמים להם את כל הדרכים ואף מענישים את עצמנו ומונעים מאיתנו לעשות דברים שעד עתה מאוד אהבנו לעשות. לעיתים אפילו מונעים רומנטיקה בחיים (דבר די קטסטרופלי כלשעצמו...) עבודה היא חלק מהמימוש העצמי כפי שהבטיחו לנו כל הסוציולוגים והפסיכולוגים למיניהם... ובנתיים... בדרך למימוש העצמי, אנחנו לא כל כך מתקשרים טוב, לא רוצים לפגוש אנשים מתרצים: ``הראש שלי לא פנוי עכשיו לקשרים`` או ``הדבר הכי חשוב לי עכשיו זה הקריירה שלי`` וכ``ו. עבודה היא הרי חלק מעצמנו, חלק מהמימוש שלנו ובלעדיה אנחנו מרגישים כחצאי בן-אדם. דיסוננס פנימי לוחש לי שלמרות הכל, צריך להשאר פתוחים ואופטימיים (למרות הקושי הנעוץ בזה..) לכל מה שלא יבוא, כי הדבר הנכון יבוא בסופו של דבר, בזמן שהוא צריך להגיע וזה יהיה פתאום. הזרימה והפתיחות לאנשים ולמצבים היא שתקח אותנו למקום הקסום הזה שכל הפסיכולוגיים והסוציולוגים קוראים לו: הגשמת המימוש העצמי... בהצלחה לכל אלו שצריכים להחליף עכשיו פנצ`ר ומביטים בכל המכוניות החולפות ...אף אחד לא עוצר כדי לעזור מה?... אל תדאגו, מישהו בסוף יעצור לכם, אם תאמינו בזה ותחייכו... אל תעצרו את החיים עדיין, ותתנו ליקום לעזור לכם לקום... יום טוב @ @ J U

daw8000

New member
כל מה שאמרת מדבר אליי ועליי!

מה אגיד לך, כל המילים שלך מדברים אליי .אני רו``ח בן 28 (ליתר דיוק יש לי תעודה של רו``ח), עד לפני כשנה עבדתי במקצוע המרובע הזה ,הכנתי דוחות ,עשיתי ביקורת בעסקים גדולים וקטנים ,אבל הלב וגם הראש תמיד היו במקום אחר ,המסחר בבורסה. .אלה שני תחומים שונים לגמרי ,נכון ששניהם מטפלים בכסף אבל ההבדל עצום. אחרי שהשקעתי כ5-6 שנים ללמוד ולהתמחות בחשבונאות ,והיום אחרי כשנה בעיסוק האחר שלי אני לא מצטער כלל ,אני אומר לעצמי : ``טוב שעשיתי את זה עכשיו ,לפני שתהיה לי משפחה ,אחרת הייתי נתקע כל החיים בתוך קופסה מרובעת בתור רואה חשבון`` , טוב עכשיו מאשר לעולם . תודה פורום טוב!

קרני

New member
נהדר!

כל מה שאנחנו עושים בחיים הוא מתוך כוונה מסויימת. היית צריך לעבור דרך מסויימת על מנת להגיע לנקודה שניה, שיכולה להיות שונה לגמרי מהמטרה שלשמה הצבת לעצמך. אני שמחה שאתה נמצא במקום שאתה מרגיש טוב עם עצמך!!! תמשיך לזרום עם הרצונות שלך (אני יודעת שלעיתים זה קשה... :)) בהצלחה!!! @ @ J U

1איב

New member
כידוע לי

רוב האנשים לא מגיעים למימוש עצמי. אבל אולי אני סתם שלילית...... ולדעתי קרני ניתן לנסות כמה תחומים כשלא יודעים באיזה צד לתמוך (מה אני אוהב או מה שאני טוב בו). איב

קרני

New member
איב

את צודקת, ואין כמוני מסכימה... צריך לנסות ולנסות עד שמגיעים למקום בו מרגישים נוח ביותר. הרבה אנשים חושבים שאם למדו משהו מסויים או עוסקים במשהו מסויים, הם מחוייבים להם. לדעתי, זה פספוס רציני! יום טוב :)

למעלה