לחץ ומתח נוראי, מה לעשות. יצא ארוך קצת.......

galya13

New member
לחץ ומתח נוראי, מה לעשות. יצא ארוך קצת.......

אני משתגעגעת ממה שקורה בחודש האחרון. זה כל כך מוזר, אני לא יודעת מה לעשות. אתחיל מהתחלה: אני בת 36, נשואה + 2. בדרך כלל בחורה בריאה. עובדת במקום עבודה אחרון כבר שנה וכל הזמן היה שם מתח מכמה דברים, בעיקר תחרותיות שלי, למרות שמצד שני מאוד אהבתי את התפקיד שלי ואהבתי לעבוד שם, גם קודמתי לפני כמה חודשים. פשוט היו כל מיני דברים, בעיקר בוסית שלי שהיו גורמים לי למתח והרבה מחשבות...... גם הייתי יחסית הרבה חולה בתקופה האחרונה, כוונה התקררויות. בפעם האחרונה היה לי שיעול שלא טופל טוב או בגלל מתח, אז זה החמיר ואושפזתי בגלל דלקת ראות קלה. בעצם אושפזתי לא בדיוק בגלל דלקת עצמה, כמו בגלל איזה יום שקמתי מוקדם בבוקר והרגשתי לחץ חזק כזה, כמו קוצר נשימה (נראה לי שזה זה) ואז כשבאתי לבית חולים אמרו שיש דלקת ראות. אחרי שהבראתי והייתי צריכה לחזור לעבודה שוב איזה בוקר (יום לפני החזרה לעבודה) קרה אותו הדבר, כזה לחץ נוראי מבפנים, טיפה בחילה כזאת ובא לך ללכת לשירותים, לא יודעת איך להסביר מה בדיוק הרגשתי (בחיים לא היה לי דבר כזה), בקיצור נסענו שוב לבית חולים ואחרי כמה בדיקות אמרו לי שאני בריאה לגמרי ושזה קרה לי כנראה בגלל לחץ ושאני מתוחה. הלכתי לפסיכולוגית, לא יודעת אם היא עזרה לי כל כך, בעיקרון היא חיזקה לי את מה שכבר חשבתי, שהחלטתי לחזור לעבודה, אבל לוותר על התפקיד שהייתי בו, בשביל להיות פחות בלחץ. ודווקא הפעם אני מרגישה מוכנה לחזור. ואתמול בלילה הרגשתי קצת מתחיל שיעול וממש נלחצתי מזה, פעם ממש לא הייתי נלחצת בגלל שיעול. וגם חלמתי בלילה חלום נורא על הילדים שלי, והתעוררתי ב 4 בבוקר ושוב הרגשתי מתח רב ולחץ כזה כמ שקרה לי אז. לא הצלחתי להירדם בחזרה. בחיים לא היה לי ככה, אני ישנה טוב בלילות בדרך כלל. זה ממש מוזר. הפעם לא הלכתי לבית חולים ולקחתי כדור הרגעה של "רגעון" שקניתי לא מזמן. וזה הרדים אותי כנראה. אבל מה עושים, זה לא פתרון כל פעם כדור, וגם הפחד שבשלב מסויים זה לא יעזור הכדור. למה אני התחלתי להגיב ככה למשהו שמלחיץ אותי? פעם לא הייתי ככה מגיבה ללחץ. מה אפשר לעשות? איך לפתור את זה. אני ממש חסרת עונים..... סליחה על האורך...

תגובות פזיולוגיות למצבי לחץ

הי גליה, את מתארת מצב שכיח בו הגוף שלך מגיב באופן פיזי למתחים נפשיים בהם את שרויה. לאחר ששללת את האופציה שאכן מדובר במשהו פיזי (כפי שקרה בפעם הראשונה עם הדלקת ריאות), לא נותר אלא לשער שהתופעות אותן את חווה קשורות לביטוי פיזי של לחץ נפשי. אולי זה לא מנחם, אבל רוב האנשים חווים בשלב כלשהו בחייהם תגובות כאלו ללחצים ומתחים ביום יום. העובדה שבעבר לא היית מגיבה כך אינה מפתיעה גם היא; אנחנו עוברים תקופות שונות בחיינו ומגיבים שונה לפי מידת הלחץ, הסיבה ממנה נגרם הלחץ, השלב בחיים, ועוד הרבה פקטורים שיכולים להשפיע. פתרונות..? כמובן שאין קסמים בעניין הזה. רגיעון בהחלט יכול להוות הקלה מסויימת. יש אנשים שדווקא מדיטציה יכולה לעזור להם, או אפילו דמיון מודרך, יוגה, או פעילות גופנית. כמובן שכדאי לנסות לנטרל כמה שיותר את גורמי הלחץ, כפי שעשית לאחר ההתייעצות עם הפסיכולוגית. ישנם אנשים שחווים תגובות פזיולוגיות ללחץ נפשי ומנסים לחיות עימן בפתרונות כמו שהעלתי כאן. במידה והתופעות הופכות להיות מטרד אשר מפריע לתפקוד היום יומי בבית ובעבודה, אפשר גם לפנות לאנשי מקצוע מבריאות הנפש ואולי לקבל מענה תרופתי זמני שיכול להקל. מה דעתך? אשמח לשמוע תגובתך. בברכה, אלינור, עו"ס

galya13

New member
תוד רבה רבה לך על התגובה ../images/Emo140.gif

אני באמת אולי אלך למשהו כזה כמו דמיון מודרך או יוגה... בינתיים חזרתי לעבודה היום ונראה מה יהיה הלאה....... תודה לך

למעלה