לחשוב על מה שלא תמיד ניתן

יותם73

New member
לחשוב על מה שלא תמיד ניתן

אם במאה ה 20 גבולות התבונה היו כפופים לאותם תנאים וקריטריונים של המעבדה הניסויית הרי שבמאה 21 ייפרצו אותם המגבלות אך יישארו נאמנים למחקר המדעי. וזאת הכיצד? על ידי שדרוג ושינוי כלי המחקר שעד היום נחשבו כאבסולוטיים. כלים פנימיים, פרודות של רצון, אטומים של אותה המהות הפנימית שלנו ששינוי בהם ישנה גם את גבולות התבונה הנוכחיים שלנו . קליפ מומלץ: https://youtu.be/h5BD3C1w_r8

BigBadWolf

Member
מצטער, אבל מה זה הסרטון ההזוי הזה?

לא רק שהוא לא אומר כלום, אפילו מה שהוא כן אומר הוא שטויות. מיצינו את חקר הגאולוגיה? את חקר מערכת השמש? את חקר הפסיכולוגיה. אולי כדאי שנספר זאת לחוקרים של אותם תחומים כדי שלא יבזבזו את זמנם...
והאנימציה של המולקולה המשתנה שם באמצע, פשוט אין לי מילים כמה שזה מטופש וחסר הגיון. למי שעשה את האנימציה הזו אין מושג ירוק בכימיה. אז למה שנקשיב לגיבוב חסר הפשר שהקריין מנסה לשכנע אותנו בו?

uzi2

Active member
כמיהה? נבואה? אמונה?

מבחינתי אפשר להחליף את המילה הערטילאית "פרודות רצון" או "אטומי רצון" או "תבניות רצון" במילה "ציפלינגים" ויש בסרטון נבואה/אמונה/כמיהה שאם נחפש היטב בפנימיות שלנו נמצא ציפלינגים, והם יאפשרו לנו כלים הרבה יותר טובים לחקר המציאות. כל עוד זה נשאר בתור נבואה/אמונה/כמיהה ערטילאית, אין לי מה לעשות עם זה. אני אפילו לא יכול לשפוט אם "זה" נכון או לא נכון מרוב שזו אמירה ערטילאית. ולא מוגדרת בצורה ברורה. זה כמו שמישהו יגיד לי שאם נחפש היטב באזור תל אביב והסביבה נמצא את סודות היקום. מה אנחנו אמורים לחפש שם? האם לבצע חפירות ארכאולוגיות, ואם כן אז היכן או שכל מקום טוב? האם לחפש משהו אחר? זה לא שאנשים לא חיפשו שינויים תודעתיים, והבנה נוספת בעקבותם. לאורך ההיסטוריה, וגם היום בהתאם לתפישות אמוניות או מבוססות מזרח כאלו ואחרות, היו ויש המון נסיונות כאלו. זה שצד הישגים בשליטה עצמית, וחוויות מאוד מיוחדות, עד כה ראינו רק את המגבלות של העניין, ויש בשפע. יש סיבות טובות אחרות למדיטציות, שינויי תודעה וכן הלאה גם ללא הנבואה/אמונה/כמיהה שבסרטון הזה. יש גם הרבה מחקר על שינויי התודעה, על הפוטנציאל אך גם על המגבלות של התהליכים התודעתיים שבינתיים ניצפו. זה נכון שהאמירה ששיטות המחקר הקיימות מיצו את עצמן, מופרכת. זאת לאור ההתקדמות העצומה שמתרחשת ממש כעת, בחקר המוח, בחקר הגנטיקה, בחקר המידע (ובלא מעט תחומים אחרים). מצד שני, לדעתי, האמירה הלא מוצלחת הזאת היא לא המהות העיקרית של אותה הכמיהה/נבואה של מכין הסרטון.

למעלה