לטינית ...

vyakarana

New member
לטינית ...../images/Emo53.gif

שלום לכולם, היום התחלתי ללמוד לטינית (באוני' העברית) , הקורס ניראה די אינטנסיבי - אז אחלו לי בהצלחה.... ברשותכם שתי שאלות : 1. הנושא הראשון בחוברת הוא פעלים בקוניוגטיה ראשונה תחת הכותרת מופיעה רשימת פעלים (לדוגמה אני מניח) אני מבין שמוספית are יוצרת את ה- infinitive אבל הדוגמאות ניראות כך: ambulo -are -avi -atum amo -are -avi -atum וכו' השאלה שלי מהן שתי המוספיות האחרות avi ו-atum ?? 2. המשימה לשיעורי הבית היא להטות חמישה פעלים בכל הזמנים והגופים (על פי רשימה מצורפת) השאלה שלי האם זה אומר פשוט להוסיף לכל פועל את כל הסיומות ברשימה... או שיש תופעות פונטיות (מלבד השינוי בהטעמה) או אחרות שצריך לדעת עליהן?? תודה מראש אדם נ.ב מבקש רשות להישאר בפורום

לטינית

הסיומת avi יוצרת את זמן העבר perfectum בגוף ראשון יחיד. amavi = אהבתי. הסיומת atum יוצרת את ה- participium המשתתף בהטיות מורכבות (בדומה ל- participe passe הצרפתי) ובפרט יוצרת את שם התואר הסביל של הפועל. לכן amatum (בגוף נייטרלי) או amatus (בגוף זכר) = אהוב. שתי הצורות הנוספות הללו עוזרות לדעת כיצד ניתן להטות את הפועל בכל ההטיות. אתה מוזמן להתעלם מהן בינתיים. לגבי השאלה השניה, בהנחה ומדובר בפעלים רגולריים מההטייה הראשונה, הרעיון שלך נשמע נכון. בהצלחה ובעיקר בהנאה בלימוד לטינית! ויש לך רשות ממני להישאר כאן
אם כי גם אני נמצא כאן רק כמה ימים.....

tayenka

New member
מזכיר נשכחות...

הייתה לי אותה חוסר ההבנה לגבי הסיומות כשאני עשיתי את שיעורי הבית האלה (לפני שנים רבות...). אתה בקורס של פעמיים בשבוע (עם ורדי המלך)? או בזה של 3 פעמים בשבוע? בהצלחה עם לטינית!

למעלה