ליאור - עדכון

מיכל153

New member
ליאור - עדכון

היי אתמול היינו יחד עם ביה"ס בביקור לביה"ס מיוחד עבור השנה הבאה (הוא יהיה בכיתה י´ בשנה הבאה). ביה"ס הזה הוא מיוחד לחינוך מיוחד. הוא מקצועי ויש שם גם ניהול משרד (מנהל או משרדאות בשמות שונים) ויש שם המון תמיכה כי יש שם יועצות, פסיכולוגית ופסיכיאטר. יש כל מיני טיפול באומנות, במוסיקה, ביבליוטרפיה, דרמה ואלי עוד כמה שאני לא ממש זוכרת. ליאור התחיל לבדוק איך מגיעים לשם באוטובוס, מין בדיקה ברצינות על ביה"ס(לעומת בתי ספר הקודמים שביקרנו שם). חוץ מזה אתמול עשינו (אני ובעלי) שיחה עם פסיכולוגית ויועצת שהבהירה להם את המצב בבית ובבית הספר. סיפרנו את כל ההתפתחות מגיל אפס ועד היום. ביקשתי שביה"ס יהיה יותר תקיף בעניין ההגעה לביה"ס. הן דיברו עם קצין פיקוח ביקור סדיר. הבוקר ליאור טען בשעה מאוחרת שיש לו בעיה בעין. בבוקר כשהערנו אותו הוא אמר שהוא הולך באוטובוס מה שבד"כ לא מתבצע. קצין פיקוח ביקור סדיר דיבר איתו בטלפון והבהיר לו שאם באמת יש בעיה הוא צריך להביא אישור מרופא על אי ההגעה לביה"ס. כלומר להבהיר לו שצריך אישור על כל דבר ולא סתם להגיד משהו ולא להגיע. סוף כל סוף התחילו להזיז דברים בביה"ס. חוץ מזה, כדי לעזור לו להתמודד בחברה של ילדים אחרים ומבוגרים, הוצע לנו לפנות לתחנה לבריאות הנפש או למרכז אחר שהוא מטעם הדסה ולבקש חונך טיפולי. חונך טיפולי הוא סטודנט לפסיכולוגיה שמלמד אותו את הקודים החברתיים. הפסיכולוגית אמרה שיש לו גם קושי בתקשורת non verbal בקודים החברתיים. אני לא ממש זוכרת ולא יודעת מה זה non verbal. ידוע שזה לא מילולי אבל מה המשמעות של זה ?

מיכל153

New member
אין חונך טיפולי השנה לליאור

היי במרכז מטעם הדסה אין בכלל. הם לא מתעסקים עם זה. בתחנה לבריאות הנפש רק אולי בשנה הבאה.

מיכל153

New member
ליאור בן ה-14 שוב לא הלך לביה"ס

היי אתמול הוא נסע באוטובוס והגיע בזמן. היום, הוא אמר שיסע באוטובוס למרות שהיה לו טרמפ יחד איתי ועם ליאת לביה"ס. אח"כ הוא הלך לחדר לראות טלויזיה במקום להתלבש. אח"כ טען כואבת העין, אח"כ שוב טען שיסע באוטובוס. אח"כ התקשרתי לקצין פיקוח ביקור סדיר מביה"ס כדי להגיד לו על המצב. קצין פיקוח ביקור סדיר דיבר איתו וליאור הבטיח שיצא לדרך. ב-09:45 דיבר איתו שוב קצין פיקוח ביקור סדיר והבהיר לו שמחר לא מוותרים לו. להזכירכם, אייל בבית עם צפצופים בריאות. אמא שלי (סבתא שלו) שומרת עליו בבית שלנו. קצין פיקוח ביקור סדיר טוען שזו הסיבה שליאור לא יצא מהבית. האמת שלליאור לא חסרים תירוצים. החיים קשים !!

למעלה