ליברמן בתפקיד שר האוצר

Lior T1

New member
ליברמן בתפקיד שר האוצר

הפקידים הבכירים כבר חוששים, הרי ברור שיחששו מבוס דורשני שרוצה תוצאות ומוכן להקריב בעבורן, הם רגילים לאווירת שאננות ועכשיו יהיה מי שינשוף בעורפם. למאמר המלא: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3671236,00.html

ronen1981

New member
ליברמן צריך לחשוש.

שר אוצר יהיה טוב רק בקולציה של קדימה ישראל ביתנו והליכוד אחרת חכם יהיה להשאיר את האוצר לליכוד.

בדנתמ

New member
אני קראתי בYNET כתבה נוספת על ליברמן

ובה כתוב כי ליברמן עצמו טוען שאין הוא רוצה בתיק האוצר. ליברמן ציין, לפי אותה כתבה (שסלח לי על כי איני מביא קישור אליה, זה פשוט היה לפני כמה ימים ואני לא מוצא אותה עכשיו) שהוא מעדיף את תיק הבטחון או את תיק החוץ. מבחינת תיק החוץ, אני סבור שהוא יעשה עבודה טובה בהרבה מלבני (שלא הציבה לו רף כזה גבוה) למרות המוניטין שיצא לו בעולם (בין השאר בעידודו של משרד החוץ בראשות לבני). מבחינת תיק הביטחון, אני סבור כי ייתכן שתהיה לאדם כמוהו זווית ראיה רעננה על כל הנושא. הוא באופן אישי לא המומחה מס' 1 לביטחון במדינה, אך הוא מספיק אחראי כדי להקיף את עצמו ביועצים הנכונים. ומבחינת אוצר, אני חושב שאף אחד לא ממש רוצה את התיק הזה, בעת משבר זו. אנחנו נמצאים במשבר הכלכלי הכי חמור שהיה בעולם מאז שיש בו מדינת ישראל. בנוסף, הכנסת מפולגת מתמיד, המשברים הבטחוניים רודפים אותנו, והתקשורת נוטה לנהוג באופן קצר רואי ולא אחראי (לדעתי). במצב זה רוב הסיכויים עומדים נגד אותו שר אוצר מיועד. מצד אחד, יש כאן פוטנציאל לצאת מהמשבר הזה מחוזקים עוד יותר ביחס למדינות העולם ולהפוך אולי אפילו למעצמה כלכלית קטנה, אבל מצד שני, הסיכויים כאלה קשים, עד כי תיק האוצר, והיום יותר מתמיד, הוא על תקן המצורע של תיקי הממשלה. מה שכן, אני סבור שליברמן יכול לעשות עבודה טובה יותר כשר אוצר מאשר שר אוצר שימונה מטעם מפלגת קדימה, ועדיף שהוא ירים את הכפפה ולא הם.

למעלה