לידה רגילה או קיסרי

לידה רגילה או קיסרי

הגעתי בה לשבוע 32, בקושי מצליחה לזוז..
לפני שבוע וחצי הם היו במצג רוחבי אבל הרופא אמר לי שהם יכולים עוד להתהפך הרבה פעמים..
מישהי פה עברה לידה רגילה או בדכ זה ניתוח קיסרי? במידה ויתהפכו ותהיה לי בכלל אפשרות להחליט אני מתלבטת מה עדיף?

לידה רגילה

בעיניי עדיפה.
אני עברתי קיסרי,למרות שהגעתי לחדר לידה ללידה רגילה וטבעית.
השיקולים היו גיל,הריון בסיכון,סכרת וכו'.
אם אין סיבה ממשית והתנאים מאפשרים לידה טבעית הייתי ממליצה לך בחום על לידה טבעית.
אנחנו נשים,יודעות ללדת, כאבים יש גם בלידה רגילה וגם בעקבות קיסרי ועדיין עדיפה בעיניי הטבעית כי יולדים באופן הטבעי ונגמר.
בקיסרי יש עוד אחרי....כאבים, קליפסים להוציא, החלמת הבטן התחתונה....לא זוועה אבל לא "להיט".
המשך הריון משמח,בריא וקל
שתלדי בזמנכם ובנחת.

תודה על התגובה

אז זה היה ניתוח חירום? מה היתה הסיבה בסוף לניתוח ? משהו שלא ידעו עליו מראש?
איפה ילדת? האם יש רופאים מומלצים לניתוח באזור המרכז?

לא...

לא ניתוח חירום.הגענו, בו זמנית, אני וחברה שהכרתי בבית החולים, גם היא עם תאומים.
הוכנסנו שתינו, כלאחר כבוד לחדרי הלידה בתל השומר,שיבא.
הרופא שלי משם וכששמע שאני בחדר לידה, עם פתיחה 5, ממתינה, ביקש שיעבירו אותי לניתוח מהסיבות שמניתי מעלה.
אני עליתי לניתוח והחברה שלי ילדה בלידה רגילה ואפילו קלה.
היה לי מזל כי חברה אחרת שלי,שהיא אחות חדרי לידה, הייתה במשמרת והיא זו שדאגה שרופאה בכירה תנתח אותי ולא סטאז'ר. לא זוכרת את שמה של הד"ר החביבה.
לא בטוחה שאפשר "להזמין" ניתוח ורופא מנתח בבית חולים ציבורי.אולי בפרטי כן?!?
ועדיין, ממליצה להתקדם עם ההריון, לראות לאן מתפתחים הדברים ולקוות ללידה טבעית וטובה:).
בהחלט ממליצה על תל השומר כבית חולים נהדר ללדת בו.
לי היו שם רק חוויות חיוביות וזכרונות נפלאים.

fialka3

New member
אצלי

אחת מהבנות הרבה זמן הייתה ברוחבי והתהפכה לראש בין שבוע 33 ל35 - לא יודעת בדיוק, כי לא הרגשתי, אבל היא לא הייתה מובילה. מובילה נשארה עקוז, לכן לא הייתה שאלה בכלל והלכתי לניתוח אלקטיבי.
אבל אפילו אם לא הייתה אינדיקציה חד משמעית לניתוח, הייתי מעדיפה קסרי, כי יש סיכון של 5 אחוז שלעובר שני יהיה חוסר חמצן ברגע שראשון יוולד. זה לא סיכון גדול, אבל עדיין קיים.
דרך אגב, לי לא שמו סיכות - רק תפר פנימי והדבקה על העור. היה קשה שבוע אחרי ניתוח כי היו לי כאבי גב חזקים בגלל הרדמה ספינלית, אחרי שבועיים כבר יכולתי להתכופף בלי קושי ונהגתי. התאוששות אחרי לידה רגילה עם תפרים יכולה להיות קשה יותר.

אז נראה שגם אצלי זה יהיה ניתוח

אתמול הייתי אצל הרופא והמובילה שהיתה רוחבית התהפכה לעכוז, כך שלא נתנו לי להתלבט ..
לפי מה מחליטים אם זה סיכות או הדבקה? כי הרופא אמר לי שעושים סיכות..
איפה ילדת? באיזה שבוע?
מזה הרדמה ספינלית?
כמה זמן לוקח להתאושש מניתוח? מבינה שכל מקרה לגופו אבל בערך..
אחרי כמה זמן מורידים את התפרים ?
כמה ימי אשפוז יש בניתוח ?

תודה רבה על התגובות :)

fialka3

New member
אני ילדתי בסורוקה בשבוע 37+ - ניתוח מתוכנן

עד כמה שאני יודעת, זה תלוי ברופא שמנתח. עכשיו כבר פחות שמים סיכות, יותר תפר פנימי (לא צריך להוריד אותו) והדבקה חיצונית שמורידים בבית לבד כבר לא זוכרת מתי בדיוק, נראה לי עד שבוע.
הרדמה ספינלית - מזריקים חומר הרדמה בניקודה מסויימת בעמוד שידרה ולא מרגישים חלק גוף תחתון שעה-שעתיים לאחר מכן. בזמן הניתוח הייתי בהכרה. זה הבדל בן הרדמה ספינלית לכללית, בהרדמה כללית האישה מורדמת ומונשמת.
הייתי בבית חולים 4 ימים כולל יום הניתוח.
התאוששות - בדרך כלל 6 שעות אחרי ניתוח מורידים מהמיטה ואז מביאים תינוקות. אני הקאתי את כל הנשמה בגלל השפעה של חומרי הרדמה, אז לא קמתי באותו ערב ולא הביאו לי תינוקות. יום למחרת קמתי והלכתי וכבר טיפלתי בתינוקות. אם משככי כאבים כמובן, אבל זה נסבל בהחלט. לי היו כאבים חזקים בגב כסיבוך של הרדמה, אז מאד סבלתי שבוע, אבל אחרי שבועיים כבר נהגתי ויכולתי להתכופף כמעט רגיל
חודשיים אחרי כבר הרמתי לאוטו עגלת תאומים ששוקלת 10 קילו.

הרדמה ספינלית

זה בעצם אפידורל? כי הרופא אמר לי שמנתחים עם אפידורל בעיקרון ..
את לא רואה את התינוקות מיד אחרי הניתוח? אפילו לא לשניה? רק אחרי 6 שעות?
מוזר שהרופא אמר לי על סיכות ולא על הדבקה.. אולי כי כך עושים בתל השומר ? נשמע שהדבקה דוקא יותר חדשני ומתקדם

את יכולה לבקש

להתייעץ עם הרופא ולבקש שירדימו רק ספינלית.
זה לא אפידורל.זה מוזרק לוריד.דומה באפקט.
בתה"ש,אחרי שילדתי,'ניקו' הילדים והביאו לי אותם ליד הפנים שאנשק אותם ומשם הם עברו,במקרה שלי,לפגייה:).
ילדתי בלילה ולכן ראיתי אותם בבוקר.

fialka3

New member
זה תלוי האם רופא מנתח ספציפי

שולט בטכניקה כזאת.
לגבי הרדמה ספינלית - טכנית מזריקים לחלל עמוק יותר בין שכבות חוט השידרה מאשר באפידורל. מביחנת המנותח הבדל הוא שלא מרגישים חלק גוף תחתון בכלל ולא יכולים להזיז כלום מתחת לסרפת. בזמן אפידורל גם מרגישים חלקית וגם אפשר לזוז.
תינוקות מבאיים לדקה מיד אחרי ניתוח אם הם בסדר ואחר כך בעוד שש שעות בערך אם הכל בסדר.

חושבת שאפשר

את צריכה להתייעץ עם הרופא.
אם הוא מנתח אותך התשובה תהייה חד משמעית אבל אם לא הוא ינתח צריך לברר מדיניות של בית החולים.
למיטב זכרוני בתה"ש לא חושבים שהתת עורי מוצלח ולכן משתמשים בסיכות וזה לא ממש נורא.
את ההרדמה שם קיבלתי דרך הוריד ולא בגב.

למעלה