לידה שקטה-איך התינוק מסתובב/מתברג?

לילך 56

New member
לידה שקטה-איך התינוק מסתובב/מתברג?

בעקבות סיפור ששמעתי בלי פרטים מלאים, על לידה שקטה בחודש תשיעי, התינוק לא אמור לעשות איזשהוא סיבוב של התברגות בתעלת הלידה? או שלא הבנתי נכון את התהליך? איך זה קורה בלידה שקטה? רק הצירים ושרירי הרחם דוחפים אותו?

לא יודעת בדיוק, אבל יכולה לספר ש

בלידה השקטה שלי בשבוע 32 הכל קרה לבד עד יציאת הראש, ואח"כ המיילדת עזרה - לא יודעת מה בדיוק היא עשתה כי היא היתה מאחוריי, עמדתי על הברכיים אז לא ראיתי, אבל הרגשתי כאילו היא ממש מוציאה כתף אחת (לפחות) החוצה.

הוא לא, והוא בכל זאת נולד

אצלי ממילא המצג היה עכוז [לפעמים, בימים של שחור, אני אומרת שבחמש הלידות שלי חוויתי כמעט את כל סוגי הלידות, מטבעית לגמרי ועד קיסרי חירום בהרדמה מלאה, ואחת הלידות אפילו הייתה לידה נרתיקית, בלי אפידורל של מצג עכוז...].

בכל מקרה, זה נכון שקל יותר ללדת כשהעובר פעיל מצידו, אבל הוא בכל מקרה נולד, גם אם זה רק דרך ה"דחיפות" של הצירים ופעילות אקטיבית יותר של האם והמיילדת. עצוב לומר, אך נכון: לידה אגרסיבית במיוחד (נניח, אם ימשכו אותו מהראש) לא תזיק לו

אני משתתפת בצערה של האישה שאת סיפורה שמעת ומאחלת לכולן לידות טובות במועדן, בידיים מלאות.

התיאור הזה עכשיו הביא אותי ממש לידי דמעות.
אני יכולה רק לדמיין כמה זה קשה, מאחלת לך שלא תדעי עוד צער.

תודה לך, זה באמת מעמד איום ונורא

שאצלי היה איום במיוחד בשל ההתנהגות של הצוות הרפואי (למרבה המזל לרוב זה לא ככה).

מאז חלפו מעל חמש שנים ולידה טובה אחת (טובה, במקרה הזה: לידה מוקדמת בקיסרי חירום בהרדמה מלאה, בשל מצוקה עוברית אבל זו בדיוק הלידה הנכונה עבור אותו הרגע, ואני מברכת עליה בכל יום ויום כשאני רואהאת המנטוס
חי, בריא, מקסים ומשובב נפש) ובכל זאת, מחשבות על הלידה ההיא, הלידה של יואבי
בהחלט יכולות להציף דמעות וזכרונות ברגע.

שוב, תודה לך על מילותייך. (כתבתי על הלידה השקטה בבלוג "מעגל האהבה של יואב" בניק הקודם שלי "אמא של פילפילון", אבל נראה לי שזה לא בדיוק המקום לצרף קישור לאפלה ההיא).

שלא תדעי עוד צער...
ממש בכיתי כשקראתי את זה, קראתי על הלידה הזו בעבר ובכל זאת כל פעם זה מעלה דמעות.
הלוואי ולעולם לא תדעי כאב שכזה עוד.

לילך 56

New member
תודה לכולכן

ואני מתנצלת אם גרמתי צער למישהי כשהעלתי את הנושא הזה

שנשמע ונבשר רק בשורות טובות

המציאות לעיתים מצערת

ועם כל הקושי, אני בעד לדבר על כך, ולא להתכסות במעטה של שתיקה ובעיקר השתקה.

למעלה