לילד יש חום מה עושים? - תקציר מאירוע תפוז ונו

juli1974

New member
לילד יש חום מה עושים? - תקציר מאירוע תפוז ונו

ופעת החום אצל ילדים קטנים די נפוצה. אין ילד שלא עבר אותה. אז מה עושים במקרה של חום? מידע זה מאוד עזר לי, מה כן, חזרתי מהרצאה וילד הקטן שלי פיתח חום 40, אז עברתי מתאוריה למעשה: מצ"ב תקציר הרצאה של רופא ילדים בחסות חברת נורופן ותפוז אשר ארגנו אירוע הנפלא לחברות הפורום הורים בתפוז: ההרצאה מבוססת על מאגרי מידע רפואיים גיל 0-3 חודשים - מתייחסים לילד כאל בעל חיים:) אין לו בגיל זה מערכת חיסונית ולכן, מייד במקרה של חום נותנים טיפטל ופונים לרופא ילדים. הסיכוי שלילד עד גיל 3 תהיה מחלה חיידקית הוא 10-15% 30-60% מילדים לאחר דלקת כרום המוח (המלווה בחום) מסיימים עם איורע ניירולוגי. * לילד מותר עד 12 מחלות חום בשנה. * חום הוא סימפטום ולא מחלה * סיבות לחום הן: זיהום, דלקת, טראומה, תגובה חיסונית (6 ימים לאחר מתן חיסון) ועוד מה הוא חום? * חום רקטאלי>38 עד גיל 5 מודדים חום רקטאלי - הצורה הטובה בויתר למדידת חום * חום אקסלרי >37.2 * חום טימפני>38 (דרך האוזן) האידיקאציה של פניה לרופא: חום בילד עד גיל 3 חוד = רופא ילד/תינוק מעל 3 חוד עד 3 שנים 38.9 מעל חום >39 מומלץ לקחת ילד לרופא בכל גיל (אני אישית לוקחת רק לאחר 3 ימים של חום:)) משך החום: רוב המחלות הויראליות עוברות לאחר 3 ימים חום מעל 5 ימים -יתכן זיהום חיידקי (רופא+ספירת דם) ספטומים נוספים המלווים בחום: * ילד שמורים לו חום והוא נראה רעוחלש - לוקחים אותו לרופא * כל חום שמלווה בפריחה - לוקחים ילד לרופא * פירכוסי חום - כל פרכוס חום מחייב לראות רופא בשעתיים הקרובות ילד עם חום 38-43 שנראה פעיל, משחק,נראה טוב - לא צריך לתת טיפול רוב התתרופות מורידות חום ב1 -1.5 מעלות אין קשר בין עצמת החום למחלה! יש קשר בין חום לכאבי שיניים אצל תינוקות. רוב החיסונים גורמים לחום. טיפול בחום: אקמול,נורופן, קירור קירור חיצוני- אינו יעיל. אין יתרון לטיפול באמצעות קירור חיצוני ע"י הכנסת הילד לאמבטיה קרה. חוסר נוכחות בהרגשה של הילד גוברת על מירות בהורדת החום (יתכן וקירור חיצוני בחצי שעה מוריד מהר יותר חום מול טיפול תרופתי). מיים פושרים עדיפים על קרח (מומלץ להשתמש בספוג ספוג במיים פושרים) הוכח במחקרים מדעיים שנורופן (איברופרופן) יעיל יותר מאקמול (פרצטמול) - מוריד חום פי-2 מהר יותר, ליותר מעלות ולמשך יותר זמן תופעות לווי: אין הבדל בין נורופן ואקמול בתופעות הלווי.לאוכלוסיית הילדים. הרעלה של אקמול קשה יותר מהרעלה של נורופן. נורופן מומלץ לתת מגיל 6 חודשים. אקמול בכל גיל. משלב תרופתי: קיימים מחקרים על מנת תרופות ביחד מול בנפרד. מתן 2 תרופות ביחד יעיל יותר. (אני אישית משלבת בין 2 תרופות נורופן כל 8 שעות לאחר 4 שעות נרות אקמול). חסרון: תופעות לווי גדולות יותר. מקווה שעזרתי להורים בהצלחה ותהיו בריאים:)

למעלה