לימודים - התייעצות

Leyenda89

New member
לימודים - התייעצות

שלום לכולם
קודם כל המון תודה על התשובות להודעה הקודמת שכתבתי. חיזקתם אותי ממש ובמקביל גם המדריכה שלי נתרמה לעזרתי, ופתאום נפלה עליי המון עזרה מכל מיני מקומות.. כמו שאומרים שלפעמים בשביל לשנות את כל העולם צריך רק להתחיל בלצאת מהמיטה. :)
אז קיבלתי הרבה מאד אומץ וה' בחסדיו רק אחרי שהתחזקתי ברוחי הביא אליי את הבשורה שפוטרתי, שוב, בפעם המליון בערך :/ אבל זה בעיקר נתן לי הרגשה שמה לעשות, בלי הכשרה או מקצוע, זה לא ילך... מכירות טלפוניות זה הדבר היחידי בערך שמציעים לי במסגרת השעות האפשריות שלי (בוקר בלבד) והתחום הזה לחלוטין לא ביכולות שלי. ועבודה עם ילדים... נו, ניסיתי, זה לא הולך, לפחות לא כרגע. מזכירות וכאלה זו אולי אופציה, אבל כולם דורשים ניסיון שאין לי, או הכשרה, וכאן נכנסת הדילמה:
נכנסתי לתשובה עם רבע תואר בפסיכולוגיה, שהפסקתי באמצע והאמת שלא ממש בא לי להמשיך, משתי סיבות עיקריות - 1 אין עבודה אמיתית בתחום אחרי תואר ראשון בלבד, ו-2, אני לא מכירה הרבה מקומות שמלמדים בהפרדה, ועוד סיבה נוספת היא שאני נורא, נורא, נורא לא חברותית וסביבה "סטודנטיאלית" נוטה לשבור אותי (וזו אחת הסיבות שלמדתי במכללה 3 שנים ויצאתי עם רבע תואר, פשוט נטשתי המון קורסים באמצע).
אבל פתאום גם קלטתי שאין לי מושג ירוק במה אני רוצה לעסוק בחיי. אני טובה בלדבר, וטובה בלתת מעצמי, ואולי גם בטיפול במגע (רפלקסולוגיה וכל מיני כאלה), אבל לא יודעת כמה כוחות נפש יהיו לי באמת לטפל כל היום, כל יום, במיוחד בתקופות שכאלה שאני עצמי שבירה ומסכנה וזקוקה ל"טיפול". ובדברים אחרים יש לי את המגבלות שלי, שאני לא תקתקנית ולא מסודרת, אני אולי כן מאד שירותית ומסבירת פנים ויודעת לעשות רושם נהדר, ובעיקר עם המון המון המון רצון טוב עבור לקוחותיי, כשהיו כאלה בעבר (הייתי מלצרית נהדרת פעם). אני גם לא נוטה להיות זריזה במיוחד, ולא ממש טובה בלמצוא פתרונות יצירתיים, אלא יותר להתעקש שוב ושוב לנסות עד שמצליח (או שלא..). בקיצור, אני לא מתאימה להמון דברים שאפשר לעשות רק בבוקר.
אז בעקבות שיחה עם אמא, שנשבר לה שאני דוחה את הלימודים, במיוחד במסגרת הפיכתי לדוסית, החלטתי לנסות לברר על מכללות שמתאימות לציבור חרדי. אני צריכה משהו באיזור המרכז (אני מרחובות), אז מצאתי אחת בפ"ת בשם "מדיטבע" שאמרו לי שם שיש בכל קורס אפשרות לנשים בלבד, והרוב שם בתחומי הרפואה האלטרנטיבית, ולפחות לפי האתר שקישר אליהם - הכל אמור להיות בפיקוח רבני. אמא שלי קצת לוחצת שאבדוק גם לגבי מכללת וושינגטון, וראיתי שיש שם גם מדרשה לבנות ושיעורי תורה וכו. ראיתי גם כמה מקומות בירושלים שתפסו את עיניי, אבל אמא לא ממש התלהבה מהאפשרות שאולי אצטרך לעבור לגור בירושלים.
יש קטע נוסף, שלא אמרתי לאמא כי לא נראה לי שיהיה לי קל להעביר את המסר הזה - שאני חושבת, אולי אולי, לעבור למדרשה בשנה הבאה. שמעתי דברים ממש טובים על נווה ועל נתיב בינה, והבנתי שזה גם פחות או יותר הולך עם הכיוון שלי ל"זרם" החרדי ליטאי. וממה שראיתי בגבעת וושינגטון לפחות מהרושם זה פחות בכיוון הזה.
מה אתם אומרים? חשבתי גם להתייעץ עם הרב לגבי זה, כי אולי גם הוא מכיר קצת ויידע להמליץ.. אבל בינתיים עד שאצליח לדבר איתו, האם מישהי פה היתה באחד המקומות האלה? (יותר מתכוונת עכשיו למקומות של לימודים, אבל אם יש במקום גם מדרשה נראה לי שזה גם ישפיע)
או אפילו מכירה או שמעה על המקומות
ובכלל אשמח לחוות דעת מחכמי וחכמות הפורום :)

sarale690

New member
היי:)))

בס"ד

שלום צדיקה יקרה,
אשרייך שאת ככה משתדלת למצוא מקום לימודים מופרד.
על נתיב בינה שמעתי ממש מרחוק אבל אין לי שמץ מה הולך שם.
נווה ירושלים-אחלה מדרשה,הבנות שם ברמה, רובן אקדמאיות או בדרך לשם.אבל הכיוון הוא חרדי ליטאי- מלמדים שם רבנים כמו הרב פוקס,הרב שווב, ועוד כמה שאני לא זוכרת.
המקום גם מאוד מרווח ויפה.

אם קשה לך כפי שציינת לעשות תואר בגלל מה שהזכרת,את יכולה גם לעשות לימודי תעודה שזה גם יפה ומכובד.כל עוד את מראה להקב"ה שאת עושה השתדלות,הוא ידאג לך לפרנסה. אינך יכולה לעשות מעבר לכוחותייך.
חשוב מאוד גם שתמצאי כיוון שיהיה לך כייף בו.
למרות שבסופו של יום,בנאדם בא לעבוד כי הוא צריך לשלם את הקורת גג שלו ואת החשמל...

golan heights

New member

אני אישית לומדת בבר אילן ברמת גן (וגרה בצפון! אז ללמוד רחוק מהבית זה בהחלט אפשרי אם רוצים) והאווירה באוניברסיטה היא לגמריי לא סטודנטיאלית כמו במכללה. כל קורס עם אנשים אחרים לגמריי, כל אדם לעצמו. קרי, את לא צריכה להיות חברותית לאף אחד.

אבל אם נפשך חפצה במקום נפרד ואפילו במדרשה אז ככה בגלל שהעלית את נווה ירושלים אני רואה לנכון בהחלט להמליץ לך ללמוד שם כי זה אכן מתאים לאקדמאיות והם מאד מעודדים לתואר והלימודים שם משתלבים נהדר עם לימודים אקדמאיים.
בנוסף, אני חושבת שסגנון הבנות שם יתאים לך מאד.

אני יכולה רק להסכים עם אמא שלך - הלימודים האקדמאיים יתנו לך המון. המון.
מלבד זה שהיום אפילו מנקה רחובות צריך להיות עם תואר וכדי לפרנס משפחה צריך עבודה מסודרת עם שכר יפה, זה מפתח אצלך מיומנויות ופותח לך דלתות לכיוונים חדשים בחיים. ושלא לדבר על סיפוק שהבן אדם מקבל מעבודה שמפרה אותו ושהוא אוהב ומתחבר אליה, וגם אם הוא לא כל כך מסופק - לקום בבוקר לעבודה זה כבר משהו בקיום חיים שפויים ונורמליים.

בקשר לתחום - חשבת על ללכת לייעוץ?
בת כמה את? עשית צבא? אם כן, יש הכוונות חינם לחיילים משוחררים בכל הארץ.
יש גם הכוונות יותר רציניות שעולות כסף. זה יכול כן לתת לך מושג לאיזה תחום את יותר מתחברת ואיפה אפשר ללמוד את זה. ואם את באמת תגורי בנווה ירושלים אז כדאי ללכת לימים פתוחים במכללות שנראות לך או ללכת ליועצת לימודים של אותה מכללה ולשמוע ממנה מה האופציות ולבחור את מה שאת הכי מתחברת אליו.

שמחה שחזרת לפה! בד"כ כותבים ונעלמים...
תעדכני!!

moonwalker1

New member
יש את הקמפוס החרדי אונו באור יהודה

בס"ד
&nbsp
יש שם את הפקולטה למנהל עסקים, למשפטים ולמקצועות הבריאות .
&nbsp
אולי תואר בהפרעות תקשורת או ריפוי בעיסוק יעשו לך את זה . אפשר לבדוק .
&nbsp
בהצלחה ויום טוב .

קליטו

New member
מהכרות אישית

שלושת המימדים זה ה דבר. הרבה אנשים ונשים מצאו את התחום הזה והם מאושרים בחלקם. זה תחום מבוקש, זה תחום שמטפל בכל הבעיות הריגשיות והגופניות, החל מבעיות גנטיות דרך בעיות שלא מובנות לרופאים ועד לאנשים ששוכבים בבתי חולים (לא מדבר במצב קריטי), ובעיות בשלום בית.. החל מפרקינסון עד אסטמה ומחלות אוטו אמוניות ואפילו הרטבה וגימגום, הכל. זו פריצת דרך אדירה בתחום הרפואה. ויש לזה למעלה משמונים אחוזי הצלחה !
צריך לזה קצת כישרון וראש טוב, ופרנסה וסיפוק יהיה בשפע בעזרת ה'.
בהצלחה !

קליטו

New member
שלושת המימדים

פיתח אותו ; יובל לוי. יש מטעמו קורסים נפרדים לנשים או לגברים, בבני ברק או בירושלים. כמעט כולם בקורס הם אנשים יראי שמיים

למעלה