לימודי משפטים בבר אילן

shnuya

New member
לימודי משפטים בבר אילן

אם יש כאן מישהו שלומד משפטים בבר אילן, אשמח אם יוכל לתת לי חוות דעת על אופן הלימודים , הפקולטה ועל לימודי היהדות. אני כרגע בצומת דרכים ומתלבטת נורא אם ללמוד שם משפטים או לא, אני מוצאת את עצמי כבן אדם הומני במידה וריאלי במידה ואינני בדיוק תולעת ספרים, אני חוששת שלימודי משפטים הם אפרוריים מידי ומלאים בהמון טקסט ופחות עיניין... inlighten me.... (איך שלא מאייתים את זה)

Hillabu

New member
אני סטודנטית בעברית ובכ"ז

מחד, את צודקת בנושא הטקסט.. מאידך, את טועה בנושא העניין:) הרבה אנשים אומרים לגבי משפטים שמדובר ב3 וחצי שנים של שינון החוקים מונופול, למידה בע"פ, בלי מחשבה... ועוד כהנה וכהנה התבטאויות שיצא לי להיתקל בהם. מהניסיון שלי, אומנם שנה א', אבל אני יכולה להגיד לך שזה ממש ממש לא ככה, יש המון המון מחשבה.. אפשר להראות את זה ממש בקלות: כל המבחנים על הקורסים הגדולים שלי הם עם חומר פתוח, מה שמראה שזה 100% מחשבה. כל התרגילים שנותנים לנו הם ניתוחי אירועים והסקת מסקנות, שבזה מתבטא הצד הריאלי. גם אני עצמי לא הומנית יתר על המידה. כמובן שיש מידה של אפרוריות כשצריך ללמוד על סדרי דין ופרוצדורה של לאיזה בית משפט יש להגיש תביעה בסך זה או אחר, אבל זה רק קורס אחד מתוך כל הקורסים שאני לוקחת השנה. בקיצור, למרות המון רגעי משבר שהיו לי אני ממש ממש ממליצה על התחום, ובמיוחד על האונ' העברית, שהפרופ' והמרצים שמלמדים אותך הם אחד אחד שם דבר בעולם המשפט (פרופ' שכתב את חוק העונשין למשל.., פרופ' שמאזכרים את מאמריהם בפסיקה של העליון וכו') כמובן שיש לקחת בחשבון מסה גדולה מאוד של חומר קריאה, שאם אינך מסוגלת לשבת ולקרוא כמה מאות טובים של עמודים לאורך השנים אולי אין זה המקום הכי נכון ... מקווה שעזרתי קצת, הילה

לא יודעת איך הפקולטה בבר אילן

אבל מגיע להם ח"ח רציני על האתר שהם הקימו לשיתוף חומר, ממש ראוי להערצה. אני אישית מצאתי את עצמי המון פעמים לוקחת משם סיכומים....

B L I M P

New member
תודה רבה!

למרות שברפרוף ראשוני החומר לא מאוד מועיל לעברית, אבל אולי ובעתיד עוד נוכל להעזר בו.

lala182

New member
בר אילן

פקולטה ברמה גבוהה רוב המרצים ממש מצוינים (חלקם גם עם שם עולמי...) אוירה נעימה, כולם שמחים לחלוק חומר, הזכירו כבר את אתר עולם המשפט (שהוא מעוללללהההה) אבל למשל עד שהוא מתעדכן החבר'ה בכיתה שולחים עדכונים של סיכומים אחד לשני לפי דרישה לימודי יהדות- לוקחים 3 קורסים במקום 7 (כמו כל בר אילני רגיל) בגלל שיש חובת משפט עברי. אני נפלתי על קורס מענין עם מרצה מענין ובלי חובת נוכחות בהמשך שזה יהיה קרוב תבקשי המלצות... זה על קצה המזלג אם יש שאלות ספציפיות שאלי...

למעלה