לימודי רפואה

לימודי רפואה

שלום לכולם יש לי שאלה: נכון להיום, אני סטודנטית למנהל עסקים תואר ראשון (אוניברסיטת דרבי). ממוצע הבגרויות שלי כולל הבונוסים הוא 98.8 (אנגלית, מתמטיקה, ביולוגיה, סוציאו-פסיכולוגיה - 5 יח') נניח שאני מוציאה 700 בפסיכומטרי בהתחשב לכל הנתונים הנ"ל כמה שאלות: מה הסיכוי שלי להתקבל לרפואה (פסיכיאטריה)? אילו דרישות נוספות יש? (ראיונות, מבחנים, בדיקות למיניהם...) באילו מוסדות? כמה שנים זה לימודי הרפואה? כולל התמחות בפסיכיאטריה? ועוד שאלה לא קשורה: במידה והשירות הצבאי שלי לא מלא, איך יסתכלו על זה? ושאלה הנוגעת לתחום בריאות הנפש: האם מישהו מכאן לקח את לימודי הפסיכיאטריה??? יש כאן מישהו כזה??

אני בטוחה

שבפורום סטודנטים יוכלו לענות לך יותר לגבי השאלות הספציפיות של סיכויי הצלחה וכו'. בקשר לפסיכיאטרייה: קודם לומדים רפואה 7 שנים עם כל מה שזה אומר: התנסות בכל התחומים בסבב מהשנה הרביעית והלאה. אחרי שמסיימים רפואה ורוצים להתמחות - התמחות הפסיכיאטרייה היא 5 שנים בהם צריך לעבור שני מבחנים. שלב א' שזה מבחן בכתב ושלב ב' שזה מבחן מול צוות בוחן עם מטופל אמיתי. צריך לראיין אותו, להגיע לאבחנה ולהציע טיפול הולם. בתוך החמש שנים הללו גם יש רוטציה למחלקה נוירולוגית ולימודי המשך... וכל זה תוך כדי עבודה רגילה ותורנויות במחלקה בה את מתמחה.

למעלה