לינה משותפת

orihl

New member
לינה משותפת

אני אם חד הורית מזה מספר חודשים (שאלתי את השאלה גם בפורום חד הוריות)... אני ובני בן ה 2.5 גרים בדירת 2 חדרים ולנים יחד באותו החדר ב 2 מיטות נפרדות. האם סידור כזה "בריא" ועד מתי? האם יש לכך השלכות לעתיד וכו'... אשמח לקבל כמה שיותר מידע לגבי הנושא. תודה

מללנ

New member
זאת שאלה גדולה

השאלה על איזה צורך עונה כרגע הלינה המשותפת האם על הצורך הפיזי בלבד כי אין עוד חדר שינה האם על צורך רגשי למלא את החסר של אדם חשוב במשפחה ואם כן האם זה בשבילך או בשביל הילד? כשתעני לעצמך על איזה צורך עונה הלינה המשותפת תוכלי לענות עד מתי שכן כל עוד הצורך קיים אז גם התשובה תשאר בעינה. ברור שעוברת על שניכם תקופה לא קלה רגשית וחלים שינויים וכמובן יקרו עוד שינויים בהמשך ותצטרכי לקבל החלטות ולשנות ובינתיים כל עוד זה טוב ועונה על הדרישות אז הכל בסדר

פלגיה

New member
אני לא קוראת לזה "לינה משותפת"

לינה משותפת זה כשישנים יחד באותה המיטה. אתם ישנים יחד באותו חדר, ולא נראה לי שיש כאן בעיה, בטח שלא בטווח הקרוב. מתי כן תהיה בעיה? אם אחד משניכם יצטרך פרטיות. אני חושבת שאם תרצי בן-זוג בחייך יהיה טבעי שתרצי שהוא יהיה בחדר אחר. אני מניחה גם שכאשר הבן שלך יגדל - הוא בעצמו ירצה "חדר משלו" או לפחות פינה פרטית.

בוקר טוב ORIHL

גם אי כמוך,חד הורית וגם אנחנו גרנו בחדר אחד עד לפני כחצי שנה כשעברנו דירה ועכשיו אנחנו שוב גרים באותו חדר. לי זה נוח. עד מתי?אני לא יודעת... לדעתי ברגע שהילד או את תרגישו שדי,אתם תעברו לחדרים נפרדים. השלכות לעתיד ?אולי קשר טוב ואמיץ יותר בינכם...

orihl

New member
תודה לכולן/ם

על העצות והתשובות , דיי נרגעתי. ברור לי שהסידור הזה זמני עד שנעבור לדירה גדולה יותר....לי דווקא הסידור הזה לא הכי נוח אבל פשוט אין לי ברירה כרגע.

tomer2007

New member
לדעתי אין כאן בריא ולא בריא...יש נח ולא נח..

אני ובעלי ישנו עם בננו באותה מיטה עד גיל שנה וחצי ועכשיו קנינו לו מיטה משלו שנמצאת בחדר שלנו. אני בחודש תשיעי להריוני וברור לנו כשמש שהתינוק החדש ישן איתנו - אם יסכים בעריסה - מה טוב ואם לא - איתנו במיטה. הסידור הזה תמיד היה כייפי וטוב בשבילנו. יש לנו חדר נפרד עם מיטה זוגית לרגעים האינטימיים שלנו ואין דבר שגורם לשנינו יותר אושר מלהתעורר כולנו ביחד בבוקר.... מעבר לזה - אני חייבת לציין שמבחינתי - הערך של הנוחות שבעיניין הוא גדול מאוד. עוד מגיל צעיר לא הייתי צריכה לקום לשום מקום כדי להניק אותו אלא רק לשלוף ציצי וגם עכשיו כשהוא מתעורר מחלום מפחיד או מחליט שמישהו לקח לו את התפוז באמצע הלילה - מספיק לי להושיט יד וללטף לו את הגב עם "ששש" ארוך כדי להראות לו שאמא כאן ואפשר לחזור לישון. אם הייתי צריכה לקם וללכת לחדר אחר זה היה נורא מבחינתי... ואם להיות יותר ספציפית ולהסביר למה סיפרתי כאן סיפור ארוך - אני מאמינה שהדרך הקלה היא הדרך הנכונה..... את תראי שעוד יגיע היום שהוא יגיד לך שהוא רוצה חדר משלו...

אכדית

New member
תגידי

ומה תעשי שהתינוק הקטן יעיר אותך כל שעתיים בלילה (ברור שהוא יישן לילות שלמים מההתחלה, אני מדברת סתם היפותטית) זה לא יפריע לגדול? אני ניסיתי לילה אחד לישון עם שתיהן וזה פשוט לא הלך
הגדולה ביקשה מים והקופיפה ישר קמה לראות את האקשן, וכשהקטנה קמה לאכול זה העיר את הגדולה...

tomer2007

New member
מה זה משנה../images/Emo35.gif

מה עדיף? להתעורר על שעתיים וללכת לחדר אחר או להתעורר כל שעתיים ולתת ציצי ולחזור לישון בלי להניד עפעף? במיוחד בחורף - האופציה השניה שאפילו לא גורמת לך חצאת מהמיטה נראית לי עדיפה.... <אגב - הגדול שלי אכן ישן לילות שלמים מההתחלה.......רק חבל שהוא הפסיק עם זה בגיל 4 חודשים...
>

למעלה