ליצנות רפואית - הקורס

שי קון

New member
ליצנות רפואית - הקורס

עד היום ידעתי/חשבתי שקורס הליצנות עולה 4000 ש"ח התחלתי לברר עכשיו והתחלחלתי לשמוע שקורס כזה (פעם בשבוע במשך שנה) עולה 8000 ש"ח (פחות 100) 8000 ש"ח זה ממש טירוף זה לא מקצוע שאמור להכניס כסף, בעשר שנים שלך ליצנות רפואית הכסף הזה לא יחזור. איפה אתם עשיתים את הקורס? כמה עלה? מחטט שי

שכר הלימוד

אנחנו אכן שילמנו בסביבות ה- 4,000 ש"ח עבור הקורס אבל כמו שכבר כתבתי קודם לכן, קורס ליצנות רפואית במתכונתו הנוכחית הוא כשנה אקדמית, יום לימודים ארוך ולכן גם עולה יותר. אתה מוזמן להכנס לאתר של מכללת אייסיס ולקרוא במה מדובר. ולא, אני לא איזו אשת שיווק של מכללת אייסיס, שיהיה ברור. אני סתם אדם נחמד

שי קון

New member
בדיוק איתם דיברתי

הגעתי דרך גוגל אני חייב לומר שהמחיר פשוט מטורף ולא במובן המצחיק של המילה זה פשוט לשלם כדי להתנדב אני חייב לומר שאני דיי כעוס או המום

שי קון

New member
OK עכשיו קראתי שכתבתם על זה

בשרשור אחר אני אמשיך שם, אפשר לשרשר אותי

איפה זה שם?

לא מצאתי שירשור שכזה.. 8000 ש"ח ותלוי מה מקבלים. שליחה על השאלה הבוטה אבל האם זה מקצוע מפרנס או שהכל בהתנדבות ? כי אם זה מקצוע לנשמה אז 8000 ש"ח זה המממווווןןןן אבל אם זה מקצוע מכניס ( בוא נואמר משכורת חודשית ממוצעת) אז זה סביר לשנה אקדמאית. וכמו שאתם רואים אני בורה אמיתית בתחום...

שי קון

New member
שרשור שלך שמתחיל ב"המון הצלחה"

לפי הדברים ששמעתי זה לא מקצוע מפרנס (הרפואי בכל אופן) ויותר בשביל הנשמה, כך שכמו שאמרת, בשביל הנשמה זה המון

מי שעוסק בליצנות רפואית

עושה זאת בשביל הנשמה. לא ניתן כרגע לעסוק בליצנות רפואית יותר מפעמיים בשבוע, בעיקר בגלל העובדה שהמקצוע נורא קשה נפשית. אני אישית לא כאן בשביל הכסף. מעולם לא הייתי.

טושטוש5

New member
ולגבי הכסף שעולה הקורס...

מבחינתי הוא היה שווה כל אגורה. גם אני לא כאן בשביל הכסף, והתכוונתי להתנדב מלכתחילה. הסדנאות עצמן היו כיף אחד גדול, קיבלתי כלים שונים שהעשירו אותי באופן אישי ופתחו לי תחומים חדשים שלא הכרתי. כל שבוע חיכיתי ליום שלישי (ולא רק בגלל שיצאתי מהעבודה מוקדם
) ושום דבר לא הצליח לגרום לי לא להגיע. הסדנאות וההרצאות הועברו ע"י אנשים מקצועיים מאוד (רובן הגדול), שעשו עבודה רצינית ומסורה בזמן הקצר שהועמד לרשותם. מעבר לזה, היתה שם חבורה של אנשים מדהימים, שנותנים מכל הלב והנשמה (ולא רק בליצנות), מעוררי השראה במסירות וברגישות שלהם, מצחיקים ותומכים, שאני שמחה על הזכות שהיתה לי להכיר אותם, ובטוחה שילוו אותי בהמשך (כן, זה אתם, תבינו את הרמז...). חוץ מזה, אם הקורס הזה הוא הגישה לליצנות רפואית, שאני מרגישה ששם אני מבטאת את עצמי לגמרי, שממלאת אותי סיפוק והשראה ונתינה כל פעם מחדש - מבחינתי אין שאלה בכלל, ואני כל כך מאושרת על הבחירה שעשיתי...

racheln

New member
אוהבת אותך טושטוש

מסכימה אתך לכל מילה! הקורס היה מדהים, אם כי קצר לטעמי. רציתי לספר לך ולכל החבר'ה, שהיום, סוף סוף אני "מתנדבת" מן המניין - בתל-השומר. עשו לי המון בעיות, אני מתנדבת כבר 4 חודשים ופשוט לא הסכימו שאמשיך, עד אשר אסדר את העניינים הבירוקרטיים (לגשת לרחל אברהם, אח"כ למשרדי י.ע.ל, להשאיר שם טופס רפואי ושתי תמונות ואת כל הפרטים האישיים). היום הסתיים סוף סוף התהליך וקיבלתי "קביעות". עצוב לי כל כך שאין יותר ליצנים שם! איפה כל הליצנים שקיבלו פעם שכר? לאן נעלמו?

ב מ ב י 5

New member
כלנית|המקצוע הזה "מכניס" המון|סביון

יעלי אני לא מכיר אותך אבל אני יכול להגיד לך שני דברים 1 המקצוע הזה "מכניס" המון,אבל לא כסף, ואני מציע לך להתלוות אלי לביקור אחד במחלקה ואז תביני כמה שזה "מכניס" 2 שאם את כאן בגלל הכסף אז תעית בכתובת.

אני פה רק בגלל ה../images/Emo23.gif

אם כי כסף היא לא מילה גסה בעיני... וחכה , אולי אני אקבל ברצינות את ההזמנה להצטרף לביקור..

שמילבי

New member
למה ומדוע

הי שי הנה נקודת המבט שלי: כיום כמעט כל הליצנים הרפואיים הינם מתנדבים, אני מאמינה שזה ישתנה בעתיד. כשהמקצוע הזה נכנס לבתי חולים בארץ (כמו בסרט פאטץ' אדאמס) לא בכל מקום הגיבו בהתלהבות והיו אף מקומות או אנשים שממש התנגדו ("בית חולים זה לא מקום לליצנים" ועוד ועוד) (דרך אגב התשובה היתה:"בית חולים זה גם לא מקום לילדים...
, לאט לאט ועם הרבה עבודה של הליצנים (שהיום הם הותיקים שבינינו) ועם עזרת האחיות, הרופאים ההורים אבל בעיקר עם תגובות הילדים ראו גם (רוב) המתנגדים את התועלת העצומה במה שאנו עושים. התועלת מתבטאת בהרבה רמות ואציין רק מס' מהן: להפוך ילד עצוב לילד מחייך (אפילו אם זה רק לרבע שעה, לפעמים זה מספיק לכל היום...), להחזיר לילד תחושה שהוא ילד (הרבה מהם נהיים "מבוגרים קטנים" שיודעים להסביר על המחלה ועל הטיפולים, ואנו מעודדים אותם לחזור להיות ילדים), לרבע שעה לשכוח/ לא לחשוב על זה שהוא חולה, להצחיק את ההורים המודאגים (שדאגתם משתקפת אל הילד), ולגרום להם לצחוק, לשכוח או אפילו לתת להם כמה דקות הפסקה... להיות כמה דקות עם עצמם ובשביל עצמם... מעבר לכך אנו מנסים לעזור גם בטיפולים שונים שהילדים עוברים (בדיקות דם, טיפולי הסרת תחבושות לאחר כוויות - שהם כואבים ביותר,לקיחת תרופה מרה ועוד) בתי החולים נוכחו שעם ליצן רפואי (שמסיח את דעתו של הילד בזמן הבדיקה/תרופה) זה יכול לעבור יותר בקלות ובחלק מהמקומות אפילו קובעים טיפולים ליום והשעה שהליצן בא... וכל המחקרים שנעשו והראו על חשיבות הצחוק לבריאות (שיפור המערכת החיסונית, שיפור יכולות החלמה, אנשים אופטימיים מחלימים יותר מהר ועם פחות סיבוכים ועוד ועוד מחקרים) ועוד דרך אגב - אני מציינת כאן רק ילדים אבל ליצנות רפואית (בשמה העדכני ג'לולוגיה - מדע ההומור) טובה לכולם (לכל מי שרוצה בה) והיום יש ליצנים שנמצאים גם במחלקות גריאטריות ויש כוונה לעבוד עם כל גיל. וקצת סטיתי ממה שהתכוונתי לומר, אז לאחר שצוותי בתי החולים "ראו כי טוב" הם מבקשים ליצנים, והיום יש דרישה לליצנים מהרבה בתי חולים (ולא רק בתי חולים יש עוד מוסדות כמו בתי אבות סיעודיים וכיוב'), ולפי אמונתי כשיש דרישה, והבנה עד כמה משמעותית העבודה לא ירחק היום שבו בכל מחלקה יהיה עובדת סוציאלית, מרפאה בעיסוק וליצן רפואי כחלק מהצוות. אמנם אני רק שמילבי - ג'לולוגית טריה ולא תורם מיליונר שמממן 100 ליצנים, אבל אני באמת מאמינה שזה יהפוך למקצוע, אומנם לא כזה של משרה מלאה, אבל מקצוע. המקצוע הכי טוב בעולם (בשבילי - שמילבי) שמחה וחיוכים הם דבר נפלא. ובקשר להבדל במחירי הקורס: אנו למדנו 7 חודשים, פעם בשבוע 4 שעות, ועכשו זו שנה אקדמאית שלמה, יום מלא (10 שעות!) בשבוע (ואם הבנתי נכון , יכול להיות שבפרט זה אינני מדייקת, גם התנסות במחלקות מסימסטר ב' בנוסף) אם תשאל למה האריכו את הקורס - פשוט צריך. יש המון כלים שמקבלים בקורס להמון התמודדויות שמגיעות בשטח, אנחנו אחרי הקורס הקצר הרגשנו (אני לפחות) שפתחו לנו את התיאבון ושעכשו "יאללה תביאו ת'אוכל..." מקווה שעניתי (גם על מה שלא שאלת...) וחשוב לציין זוהי דעתי בלבד, אני בטח לא יכולה להתחייב שישלמו לנו אני יכולה רק להאמין התלבטות נעימה לך שי... בי שמילבי

למעלה