לכבאים

exit_from_here

New member
לכבאים

במקרה ראיתי את הפורום הזה. אני במשמרת אש בבית הספר שלי ואנחנו (4 ילדים) אמורים לתרגל כיבוי אש בתרגיליי דמה עם אש אמיתית אך מחוסר תקציב של המועצה יכול להיות שיום התירגול שלנו יידחה. לא חבל?

fireman

New member
תרגולת כיבוי אש בבתי ספר

בכל בית ספר במדינת ישראל מונהגת תקנה של "נאמני אש" זה אומר שבכל בית ספר ישנם מספר תלמידים העוברים הדרכה קצרה על ציוד כיבוי האש המצויי בבית הספר ודרך תיפעולו. כמובן שאותם נערים לא אמורים לתת מענה כמו כבאי מקצועי או חס וחלילה תחליף אם כי מענה ראשוני שיכול אף להשתלט על השריפה במקרה והיא קטנה. אותם נערים עוברים הדרכה קצרה על סוגי השריפות ועל אמצעי הכיבוי המתאימים לכל שריפה, הדרכה על תיפעול מטפי כיבוי והפעלת גלגלונים. ההדרכה נעשית בד"כ ע"י כבאים מהתחנה האחראית על אותו אזור בו נמצאים בתי הספר או על ידי קציני הדרכה ומניעת דליקות של האיגודים השונים. המימון לאותן תרגולות מגיע כמובן מהמועצות/עיריות וחבל מאוד שרבות מהמועצות המקומיות מתקשות למצוא תקציב שהוא זניח מאוד בשביל לקיים הדרכה כזו למספר מצומצם מאוד של תלמידים. מהיכרותי עם תחנת באר שבע ידוע לי כי בכל שנה נערכת סדרת הדרכות בבתי הספר לאותה קבוצת נאמני אש ואחת לשנה בערך נערך תרגיל כיבוי אש גדול ומקיף באחד מבתי הספר בעיר.... באותו תרגיל נעשית הדמיה של לכודים בתוך כיתות, חילוץ באמצעות שרוולים (מעין מגלשה שמתחברת לחלון) פריסת קווי מים חדירה לתוך המבנה וכמובן פינוי המוני. כצ´ופר מפרזים הכבאים כמויות קצף אדירות בשטחים הפתוחים של בית הספר להנאתם של התלמידים
וזאת בנוסף לחוויה שעוברים התלמידים תוך כדי השתתפות בתרגיל של מכבי האש שבו הם נחשפים לעולם הכבאות ונהנים לשתף פעולה עם הכבאים. כמובן שבאותם תרגילים לפעמים מעורבים גם פיקוד העורף כמו שהיה בתרגיל האחרון בבאר שבע כוחות מד"א והמשטרה.

למעלה