לכבוד המעמד שאלה הרת גורל...

g a g a g a

New member
לכבוד המעמד שאלה הרת גורל...

איך מלמדים ילדים לקנח את האף??? ומתי? ילדובי בת 3 וחצי, ממש לא בכיוון... במקום החוצה שואפת הכל פנימה,במקום מהאף נושפת מהפה והנזלת,הו הנזלת...

פרמלה

New member
אין לי רעיונות. ככה בדיוק היה עם בכורית עד

הרבה מעבר לגיל 5. אפילו כיום היא נראית תינוקית (ומתוקה להפליא) כשהיא מבצעת את הפעולה הזו. צעירית לעומתה, פשוט ידעה איך עושים את זה.

g a g a g a

New member
OMG לכולן....

הייתי בטוחה שזה ענין נרכש... ושאנחנו מהמאחרים.. בשורות קשות אתן נושאות לעוד כמה וכמה חורפים כמו שזה נראה

לא נעים לי לספר

אבל בן השבע וחצי שלי גם עוד מסתבך עם העניין
בעיני זה הזוי, אבל הבחור לא מצליח. הוא מוצא לו את הדרכים היצירתיות שלו לבצע את המשימה.

מיכול

New member
נראה לי שזאת תכונה מולדת

המתבגרת למדה רק כשממש גדלה והבינה מה הכוונה לעומת זאת הנגמל מגיל כלום פשוט נשף מהאף כשביקשתי..

shiron number 1

New member
אצלנו מלמדים אותם בגן

אבל מסכימה שזו תכונה מולדת. יונתן בגיל שנתיים כבר שלט בעניין לגמרי ותום כבר עוד מעט בן שלוש והוא עדיין מנסה.

אימהות

New member
בדיוק בגל הנזלת הזה היא למדה!

בת 3.7 וסוף סוף הצליחה. זה משתנה פר ילד אבל בגדול סביב 3.5-4 הם מצליחים להבין ולהשתלט על המיומנות הזו. צריך להמשיך והדגים עד שהאסימון יורד.

juspan

New member
הממ, לא חשבתי על הסוגיה הזו אף פעם

כלומר אין לי מושג לגבי בת ה- 7, חוץ מכשהיתה תינוקת נגיד, לא יודעת איך כמה ולמה היא יודעת לקנח, אף פעם לא היה אישו (עם הטישו
חיחי) הקטנה באמת הרבה יותר מנוזלת תמידית (משהיתה אחותה בגילה), אני לא חושבת שהיא יודעת לקנח באמת למרות שאוהבת את פעולת החיקוי הזו כל הזמן עם נייר טואלט/מגבונים על האף המתוקי ומנגבת (אבל את מה שכבר יצא ממילא...), אז אולי בעצם יש כאן סוגיה שלא חשבתי עליה, איך מלמדים באמת לעשות את הפעולה הזו באופן יסודי.

shtuli

New member
צמר גפן

אנחנו שיחקנו תחרות העפת כדורי צמר גפן עם רוח מהאף בלבד. לקח זמן אבל בסוף יש תוצאה.

g a g a g a

New member
אוי זה רעיון גדול...

ניסינו דברים דומים אבל כדורי צמר גפן נשמע לי כמו שדרוג... בכל זאת תמיד היא היתה פותחת את הפה בסוף ונושפת מהפה. מחפשת דרכים יצירתיות לסתום את הפה

אבא פודינג לימד אותה

להוציא אוויר מהפה ואחר תרגל איתה להוציא אוויר מהאף, השתמש תמיד במגבון. את הפעולה ביצעו יחד תוך חיקוי שלו. זה עדיין לא מושלם אבל היא משתכללת לה. (בת 3.4)

פנדה30

New member
לא זוכרת איך אנחנו לימדנו, אבל

פעם קיבלתי הצעה ממישהי-לנסות לכבות נרות דרך האף...

למעלה