לכל האימהות...

תם-תם

New member
לכל האימהות...

שלום! הרשו לי לפתוח בכמה שאלות. האם יש פה מישהי\מישהו שהוא ילד במשפחה חד הורית ולא הורה? יש פה איזה שהוא הורה לילד בגיל ההתבגרות? אני בת לאם חד הורית ואני ממש לא מסתדרת איתה. אם יש פה מישהו שיכול ליעץ לי, או להציג לי את העולם בעינייה של אימי, אני אשמח ואודה מכל הלב. תודה.

מיכל לב

New member
שלום תם תם.

כמדומני את הילדה הראשונה שמשתתפת בפורום ואני מאד שמחה שבחרת לעשות זאת. ספרי בת כמה את ומה לדעתך הסיבה לכך שאתן לא מסתדרות, אני בטוחה שנוכל לשפוך אור או לפחות לתת חומר למחשבה. אשמח לשמוע על זוית הראייה שלך בנוגע למשפחה חד הורית, אני בטוחה שנוכל ללמוד גם ממך. אז בנתיים לילה טוב וחלומות נעימים :cool:

dd123

New member
תשובה לתם תם

אני אם חד הורית לנער בן 17 - אנחנו מסתדרים כל כך יפה - פשוט מאוד תמיד דיברנו בגובה העניים, דיברנו חופשי על כל נושא בעולם - הוא שיתף אותי ואני אותו בכל נושא (כולל מין) ולכן אין שקרים או רמאויות הכל נאמר בפנים ולא דוחים כלום (האהבה והחיוך בכל מיפגש עוזרים הרבה)

תם-תם

New member
תני לי לנחש...

תני לי לנחש שהקשר הנהדר הזה שיש לכם לא קרא ביום אחד... לשמחתי הרבה יש הרבה אנשים במשפחתי שיש לי מערכת יחסים כזו איתם, לצערי, אין לי כזו עם אימי... אני רק מקווה שתשמר מערכת היחסים הזו שלך עם בנך...

dd123

New member
מענה לתם-תם החמודה

הי תם תם צריך לשוחח הרבה ובלי לחץ ברוגע. את כזו מקסימה שבא לי לאמץ אותך אני מתה לבת כמוך שילחי לי טלפון לאימל ונשוחח - השנה לך את העולם ליותר חיובי. שיהיה היום הכי בכיף בעולם.

תם תם היקרה

אומנם אני לא מהפורום הזה ואני מקווה שלא ``יאכלו`` אותי כל כך שאני מגיב. כבן למשפחה עם גרושין רבים (אבא פעמיים נשוי פעם שלישית, אמא גרושה פעמיים ואני פעם אחת) ועוד חוויות אלו ואחרות וזה לא ממש משנה. אני יכול לתת לך דוגמה רק מניסיון החיים שלי. לפני מס` שנים לקחתי את אימי למסעדה (על חשבוני) ואמרתי לה שאני רוצה לדבר איתה על דברים רציניים. בתחילת השיחה ציינתי שאני אוהב אותה ומעריך אותה על כל מה שהיא עושה בשבילי אך הייתי מעוניין שתשמע גם את הצד שלי ואיך אני רואה את הדברים. חזרתי ואמרתי לה שזה לא בא מתוך רוע לב או שנאה אלא מתוך רצון עז וכנה ללמוד להבין את המניע אותה במצבים מסוימים למרות שאני לא מצליח להבין. שוחחתי איתה על המכות שהיתה מרביצה לי כשהייתי קטן, שוחחתי איתה על צורות חינוך שהיא השתמשה (חיוב להשאר ליד השולחן עד שאגמור את כל הצלחת ועוד) בקיצור שפכתי את ליבי ולבסוף חזרתי ואמרתי שאני עדיין אוהב אותה מאוד ובגלל זה השיחה הזאת. אימי הופתעה מהמונולוג שלי אך היא הבינה את כוונתי ואף היא פתחה את פיה ושפכה את ליבה. אימי ילדה אותי כשהייתה בת 21 והיא עצמה התחתנה על מנת לעזוב את הבית ואת כל צורות החינוך שהיא חוותה העבירה לי מתוך חוסר ידיעה שאפשר גם אחרת. היום בדיאבד היא הייתה עושה זאת אחרת, היא גם התנצלה על דברים מסוימים והיום היא החברה הכי טובה שלי. ולך תם תם היקרה אני מציע: 1. לשבת עם עצמך ולכתוב את כל מה שמציק לך ביחסים עם אמך. 2. לעבור סעיף סעיף ולשחק משחק תפקידים: היי אמא שלך! נסי להבין אותה ואיך היא מתמודדת עם הדברים ונסי לכתוב איך היית רוצה שהיא תגיב לגבי הסעיפים 3. שבי עם אמא שלך לשיחה רצינית - רצוי לתפוס אותה ביום טוב. גלי לה את מה שעל ליבך ותבקשי באור לכל צורות החיכוכים בינכם. נסי להבין ונסי לגרום לה להבין גם את הצד שלך. אני מלא אמונה שאם כך תעשו, העולם והחיים יראו לך ולה הרבה יותר קלים, כי גם לאמא שלך יש את הקשיים שלה שאולי לא היית מודעת אליהם. באהבה אוריאל מעוז רייקי מאסטר ומנהל פורום רייקי

תם-תם

New member
תודה וחן חן

תודה, אני אנסה... שאלה קטנה, בן כמה היית כשערכת את השיחה עם אימך? יתכן שהיית מעבר לגיל שאימא שלך כבר מחליטה בשבילך, אני לצערי עדיין קטינה, מה שמונע ממני לעשות שיחות שיכולות להשפיע כל כך חזק על המהלך השותף של חיי... תודה על ההצעה, אני בכל זאת אנסה. תם-תם

אין גיל מתאים...

תם תם אור וטוב אומנם אני ערכתי את השיחה עם אמא שלי בגיל מאוחר,24 אחרי שהתגרשתי והיא אמרה לי ``אמרתי לך`` וזה פגע בי מאוד והחלטתי להוציא הכל. אבל יש לי שתי אחיות חמודות מנישואיו השניים של אבא שלי והן בנות שמונה עשרה וחמש עשרה. אמא שלהן דתיה מאוד והן חילוניות ואת יכולה רק לדמיין מה היה בבית. הן היו באות אלי כמעט כל שבת אפשרית כי אצלי אפשר לראות טלוויזיה. בכל אופן היצעתי להן את אותו פטנט ואכן זה עבד. עדיין יש ויכוחים פה ושם אבל הם מסיימים אותם בשיחה ועריכת תאום ציפיות אחת כלפי השניה. המסקנה שלי היא שלפעמים עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא, ואם אפשר מוקדם יותר מה טוב. ועוד משהו שלמדתי על בשרי: לא להתבייש לשאול, לבקש, להגיד - מקסימום אקבל תשובה שלילית. וזה עדיין מתיר לי חמישים אחוז לקבלת תשובה חיובית. שיהיה לך בהצלחה הרבה אור וטוב אוריאל מעוז

חיים.ג.

New member
תקשורת עם האמא

לתם תם שלום אני מבין את הקושי שלך עם אמך.יחד עם זאת כדי להמשיך בשיחה אבקשך לפרט ולתת דוגמה לחילוקי דעות,איך מתחיל הויכוח?כיצד מתפתח?וכיצד מסתיים? מצפה לתגובתך והמשך השיחה.

למעלה