לכל האמהות של נטע....

mishmish04

New member
קשר זה יותר טוב מ"עינת"

שהאמריקאים מבטאים A Nut או בעיברית מטורלל . . .

hiraש

New member
הי יעל, מה שלומך? אתם נוסעים????

איזה כייף לכם. עם כל החבורה?? ו.. היא מתוקה עם הספגטי ובלי הספגטי ואיך את מצליחה לשים לה סיכה? אצלי הן מתחננות ל "קו קו " או "קה" ושאני שואלת אם לשים על הראש אומרות כן ואם לא יורידו אומרות כן ו.. 3 שניות והסיכה/קוקו ביד שלהן כבר קיצרתי להן את הפוני 3 פעמים כי נכנס לעיניים

yael 1969

New member
לא. לא נוסעים. סתם עושה רעש....

אצלנו כולן בסדר. פשוט מנסה להגיע לדברים שדחיתי ודחיתי אותם. אחד מהם זה טיפול בדרכונים (ישראלי וגרמני), ומכאן צצה לה השאלה. אני אמנם נוסעת ללונדון השבוע (ביזנס, לא פלז'ר) אבל ללא נספחים או נספחות. את הסיכה שמתי 17 שניות לפני שצלמתי את התמונה והיא שרדה 32 שניות לאחר הצילום. כך ש....כמו אצלכם.... זה לא משהו סטאטי. ואיך הנסיכות שלך?

אמאקטנה

New member
בתור נטע...

אני יכולה להוסיף, יש מילה כזאת בספרדית ובאיטלקית, ומשמעותה משהו נקי. זה למעשה שם תואר. בשפות האלה הגיית השם נטע מאוד דומה להגיה בעברית. קצת יותר ססגוני... מה שהילי כתבה לגבי ביטוי השם ב"אמריקאית" - נכון מאוד. עדיף עם דבל-טי, אך יש מקומות מאוד צפון אמריקאים שיבטאו את השם כאידו יש ד' במקום ט' - משהו כמו neda.

צודקת, והזכרת לי משהו מצחיק...

יש לי סבתא ודודה אמריקאיות להפליא, ואחיין ישראלי בשם נתי. אז אחותי כותבת את השם שלו באנגלית NATTI, ופעם כשגיא ואני היינו בניו יורק, הלכנו למסעדה עם הדודה והסבתא, והן ניהלו ויכוח שכאילו נלקח מסרט של וודי אלן (כולל המבטאים הניו יורקים העזים...), איך צריך להגיד את השם נתי: סבתא שלי שאלה אותי משהו על נתי, ודודה שלי, שחסרת סבלנות לחלוטין לסבתא שלי, כעסה עליה שהיא אומרת משהו שנשמע כמו NADI, בעוד שיש דאבל T וצריך להגיד נתי, עם ת' ולא ד'... וסבתא שלי כעסה עליה חזרה, שזה בדיוק מה שהיא אמרה, והדודה הרימה עליה את הקול, שלא נכון, שהיא בפירוש אמרה NADI במקום NATTI, גיא ואני נשפכנו, זה היה כזה ויכוח וודי אלני... ועוד לגבי תפקידה של הד' בשמות עבריים בהגיה אמריקאית: יש לי חברה בשם זהרה, שבסן פרנסיסקו היתה רגילה להיות ZAHADA, בפי כל מי שהשתדלו לבטא את השם נכון... זה מעין פלצנות אמריקאית של להיות POLITICALLY CORRECT, ולנסות לבטא נכון, במקום להגיד ZAHARA עם R אמריקאית וזהו, היו אנשים שניסו להיות סופר-בסדר ולהגות משהו שקרוב לר' בעברית, וזה מה שיצא להם, כל הישראלים היינו קוראים לה בעברית בצחוק "זהדה"...

אמאקטנה

New member
טוב, אז אם בתעתיק שמות עסקינן...

לי ולבעלי היה ויכוח, איך לרשום את שמו של יונתן בדרכון. אני הייתי בעד Yonathan - ככה עם Y בגלל הישראליות,ועם h באמצע בגלל...יותר רך, כמדומני. אחרי שהשתכנעתי שהשם יתחיל ב-J, נוסף הויכוח אם כותבים Johnathan (עם h אחרי ה- o) או Jonathan (ללא h) חיפשתי באינטרנט מצאתי כל מיני מציאות, לא הצלחנו להגיע לעמק השווה אז ויתרתי, יש דברים חשובים יותר בחיים מאשר להתווכח עם הבעל... וכתבנו Jonathan בסופו של דבר - בגיל 18 הוא יוכל לשנות את זה למה שיבוא לו

בעלך צדק, ככה צריך לכתוב

אני חושבת ככה: YONATHAN זה ממש ערבוב של שני דברים שונים, צריך לבחור: או JONATHAN או YONATAN. ואז אם בוחרים לכתוב עם J, אז בכל מקרה לא נראה לי שרצוי JOHNATHAN, וזה בגלל שאלה שני שמות שונים: JOHN או JOHNATHAN זה שם נפרד שלדעתי מקורו נוצרי, ואילו JONATHAN היהודי נכתב בקיצור כ JON ולא JOHN, (שוב, אם איני טועה). למשל הקומיקאי האלוף המלך, היהודי אמריקאי JON STUART כותבים ככה (מכירה? הוא ענק, יש לו תכנית שנקראת THE DAILY SHOW, נדמה לי שאולי משדרים אותה ב YES, בארה"ב הייתי מכורה, והיום אני מתגעגעת קשות. ציני, שנון, מאד לא אמריקאי טיפוסי, וגם חמוד לאללה). בכל מקרה, את השם היהודי שלו כותבים ככה JON, בלי H אחרי ה-O... אז זה לידע כללי... וראיתי בלינק שצירפת שיש הטיה שאפשר לעשות ל-JOHNATHAN, שזה JOHNATHON, ובאמת הכרתי מישהו בסן פרנסיסקו שככה קראו לו, ולא הבנתי מה הקטע, למה לא JOHNATHAN רגיל, אלא עם O בסוף, מוזר...

אמאקטנה

New member
צודקת לגבי המקור הנוצרי

של JOHN חוץ מזה גם John זה כינוי לשירותים (00) נכון?! נתקלת בזה, או שזה עתיק יומין? ולגבי ג'ון סטיוארט אכן יש את התוכנית הזאת ביס, הם מביאים אותה האיחור של כמה ימים (אולי אפילו שבוע) אז הבדיחות (שאני כן מבינה,סה"כ זה מאוד אמריקאי) די ישנות כבר. לדוגמא רק אתמול היה על הדמוקרטים שניצחו.

זה כינוי לשירותים יותר באנגליה מאשר

בארה"ב... ואיזה כיף לך שאת יכולה לראות אותו, רק בשבילו הייתי שוקלת לעשות יס, אבל יש לנו כבלים... וחוץ מזה בטח בחיים לא היה לי זמן לראות אותו... טוב, תמסרי לו ד"ש...

אמאקטנה

New member
יש את זה בצהריים תמיד...

עכשיו בזכותך אני אצפה בזה שוב!! (הזכרת "חמוד" - נשמע מעניין) ממליצה לכל מאן דבעי לעבור ליס, בכבלים אין מה לראות (ערוץ 8 לא מספיק...)

אמאקטנה

New member
אז ככה

יש כמה ערוצי סרטים - חביב. ככה ב"שלוף" הנה מה שאני זוכרת - ג'וני שלך בערוץ 12 שם יש סטרדי נייט כל יום וכל לילה, גיי לנו כל ערב, יש את king of the hill ועוד סדרת אנימציה של פרודיה על וויט-טראש שאני לא זוכרת את שמו. בדרמה עכשיו יש סדרה טובה על משפחה מורמונית - big love, כמובן הסדרות עקרות בית נואשות, ונשות הכדורגלנים. וגם סמולוויל,the OC והסדרה המפגרת על שני האחים הכדורסלנים (חיים בעיר בה כולם נראים כמו דוגמנים - אמין מאוד). במד"ב היה את invasion ו-battelstar galactica המעולה ויש כרגע את surface קומדיות - יש את scrubs שזה מצחיק מאוד, ואת arrested development שזה עוד יותר מצחיק. קומדיות סטקום אני לא סובלת בד"כ אז אני לא זוכרת מה יש. סדרות פשע (מחשבות פליליות סדרה טובה על פרופיילרים של רוצחים אלימים מאוד; cold case ; סדרה טובה - the closer ; משמרת שלישית בטח יש עוד) כל מיני סדרות מציאות - הישרדות, אקסטרים מייקאובר, סופר נני, הל קיטשן; כבר היו כל הרווקים והרווקות והכסף או אהבה ונראה לי כבר הכל היה שם ועוד סדרות לפעמים אוסטרליות מעפנות לפעמים אנגליות מעפנות. לפעמים יש להם עונות שלמות של סדרות בשידור חוזר כמו הסופרנוס - כרגע זו עונה קצת מתה, האמת, יש כל מיני שידורים חוזרים כל הזמן. חוץ מזה יש ערוץ בייבי שהוא ממש לא רע... כבר אמרתי שאני מכורה לטלויזיה?!

האמת בשביל SNL גם הייתי עוברת...

והסדרה המצוירת זה מין הסתם סאות' פארק? יש את זה גם בכבלים, זה שנון לאללה, אם יש כוח להתעמק, גם כן לא אמריקאי טיפוסי. הרבה דברים שהזכרת אני לא מכירה, ג'יי לנו חביב (עדיף מדיויד לטרמן...), עקרות בית נואשות לא ראיתי עדיין וכנראה צריכה לשכור מספרית וידאו מתישהוא אחרת ישאר לי חור בהשכלה... נשמע שגם ביס הרוב די זבל... הכל אותו #@$%$^&*......

ממה מיה

New member
יש לי נטע

עוד לא הוצאנו לה דרכון, אבל זה בהחלט היה לי חשוב לקרוא את מה שנכתב לעיל. אני אקפיד שירשמו NETTA

נטע555

New member
לא אמא של נטע אלא נטע....

הי. יש לי דרכון זר (גרמני)וכשהוצאתי אותו התיעצתי רבות לגבי כתיבת השם, והגענו למסקנה שכותבים NETA כי השם הוא נטע ולא נט-טע לכן לא צריך שתי T. תהנו בטיול!

yael 1969

New member
תודה על התגובות...

מניחה שעד שיופיע המספר שלי על צג התורים במשרד הפנים עוד אתלבט.... אבל... שאלו יהיו הדילמות שלנו. שוב תודה.

למעלה