לכל הלוחמים

wolfbrother27

New member
לכל הלוחמים

אני שם לב שהרבה פעמים שאלו אותי על החתימה שלי והחלטתי שזה זמן טוב לפרט קצת. קודם כל, כל המילים הללו, שבעה במספר, מרכיבות את הקוד האתי של הלוחמים הסמוראים של יפן הקדומה. פירוש המילה "סמוראי" היא "לשרת", ואין הכוונה לעבד אלא למשמעות נעלה יותר, אין דבר ראוי ונעלה יותר מלתת שירות, ללא כל אינטרס אישי. בנוגע לשאלתך אמיר. הנה טעימה קטנה מה"אני מאמין" שלי שכן זה נוגע למילים מהחתימה שלי. כבוד, הכל מתחיל מכבוד, ואני לא מתכוון לחרטה האגוטריפי ששומעים ברחוב, אלא לכבוד עצמי, כבוד לזולת, כבוד לאלוהים ולבריאה, כבוד לחיים.אני מדבר על כבוד שמגיע ממקום נקי ואמיתי של הערכה. אדם שלא מבד את עצמו ולא שלם עם עצמו לא יכול באמת לכבד את הזולת. לכל אחד יש את המקום שלו ואת הדרך שלו ואת היכולת שלו להתמודד עם המצבים בחייו. מהמקום של כבוד נובע הנימוס, שכן כאשר אתה מכבד את דרכו של אדם, אתה תתייחס אליו בכבוד ובנימוס, ועל כן אני מאמין שיש לכבד כל אדם באשר הוא. בנוגע להבדל בין כנות ליושר, יש הבדל מהותי. יושר מהווה את הדרך שלך לחיות עם הערכים שלך ולעמוד במילה שלך ולקחת אחריות על המעשים שלך. כנות היא הדרך שלך לומר את האמת כפי שאתה רואה, חווה ומרגיש אותה, מבלי שתחשוש ממנה (מהאמת). וכעת אני מגיע לנאמנות. אני נאמן לאמונה שלי, לערכים שלי ולעקרונות שלי. אני נאמן לדרך שבה אני צועד. אני נאמן לאינטואיציה, הלוא היא הקול הקטן של אלוהים בכל אחד מאיתנו. אני נאמן לאהבה שלי לחיים. אני נאמן ליכולת שלי להעניק ולעזור. אני נאמן לחיוך שאני מחייך לעולם. אני נאמן לחבריי ולאהוביי. אני נאמן לאישתי. אני נאמן לעצמי. אני נאמן לאלוהים. אם לא הייתי נאמן, הייתי נתקל בקשיים עצומים להשלים עם הטעויות שעשיתי בדרכי והייתי מתקשה ללמוד מהם ולשחרר אותם. יותר מזה, הייתי מתקשה להגיע לשלמות עם עצמי על כל צדדיי - לטוב ורע. דווקא מהמקום הזה הגעתי להבנה שאין ביכולתי אמנם לסחוב את כל העולם על גבי אך אני בהחלט יכול להשפיע עליו בגלים, ולכן למדתי רפואה טבעית ורייקי, על מנת שאני אוכל לעזור ולרפא את הזולת ובכך להשפיע ולהטות, אפילו במעט, את כפות המאזניים לכיוון הטוב. אני אישית מאמין שלוחם אמיתי הוא זה המכיר ומקבל את שתי צידי המתרס (יין ויאנג) ויודע שבכך שהוא יוצר איזון בין שתי הכוחות האלה בנפשו הוא, הוא יכול ליצור איזון בסביבתו. זוהי אמונתי וזוהי דרכי כלוחם. דובי

תודה על התשובה (יש לי עוד כמה... ברשותך...)

סיימת את לימודיך ברפואה טבעית ורייקי? ... אז אין קשר בין דרך הלוחמים המתוארת כסיפור בספריו של קסטנדה, לבין דרך הלוחמים כפורום, נכון? "הייתי מתקשה להגיע לשלמות עם עצמי..." הגעת לשלמות עם עצמך? מהי שלמות עם "עצמי" לפי אתה? מתי השתנית בפעם האחרונה? האם שינוי אצלך נעשה על פי "מטרות" קבועות מראש, או האם שינוי הוא כתוצאה ישירה של המציאות עליך? ההינך אדם דתי? אם כן, מדוע? מאחל לך ולאשתך ימים מתוקים ומאושרים יחדיו וכל אחד עם עצמו אל מול החיים.

wolfbrother27

New member
ידידי היקר

אכן סיימתי את לימודיי ואת המאסטר ברייקי, ואני מטפל הפועל כבר למעלה משלוש שנים. הפורום הזה מדבר על דרך הלוחמים על כל צורותיה שכן כל לוחם ולוחם שונה זה מזה וזה מזו ממש כשן שהדרך שונה מלוחם ללוחם. מה שנכון לאחד לא בהכרח נכון לאחר. הדרך של קסטנדה היא רק משעול אחד בדרך הרבה יותר גדולה ומסועפת. אני יכול לומר שאכן הגעתי לשלמות, שלא תבין לא נכון אמיר, אני לא אומר שאני מושלם, אני פשוט שלם עם מי שאני, זו המשמעות של להיות בשלמות עם עצמי. אני מודע למעלות שלי ואני מודע למגבלות שלי. אני לא מתווכח עם זה שכן אני מי שאני. בנוגע לשאלתך על מתי השתניתי בפעם האחרונה, האם אין אנו משתנים כל יום ויום ? האם כל החלטה שאנו מחליטים לא יוצרת שינוי במהות שלנו ? כל צעד מביא אותנו למקום חדש ? השינוי אצלי לא פועל על פי מטרות שאני מציב לעצמי, אני נע בין מצבים שלאט לאט חושפים את המטרה. אני נותן לאינטואיציה שלי להדריך אותי, ובדרך בה אני צועד, גם צעדים שנראים לכאורה מוטעים בהתחלה הם חלק מהמטרה. אני לא דתי אבל מצד שני לא צריך להיות דתי כדי לעבוד את אלוהים :) אני מאמין דובי

סמוראי (ויקיפדיה)

סמוראי (ביפנית: 侍 או לעתים: 士) הוא מונח מקובל לתיאור לוחם ביפן בתקופה הטרום-תעשייתית. פירוש השם הוא "לשרת", סמוראי תמיד שואף לשרת את הנמצא מעליו בדרגה- בין סמוראי רם יחס אחר, אבל לרוב אדון שיכול להיות הלורד הפיאודלי שבאחוזתו הוא מתגורר, ואף את הקיסר. סמוראי בתלבושת מסורתית, בתמונה משנת 1860שם ראוי יותר ללוחם ביפן הוא בוּשי (武士 - מילולית: "לוחם" או "איש קרב") מונח אשר השתרש במהלך תקופת אדו. כיום מיוחס המונח סמוראי בעיקר לאנשי מעמד האצולה הלוחם ולא לכל לוחם פשוט. סמוראי אשר אין לו השתייכות למשפחה מסוימת או לדאימיו מסוים נקרא רונין (מילולית: "איש-גל"). רונין משמש גם לכינוי סמוראים שנטשו את הבושידו ("דרך הלוחם" ביפנית:武士道) או שלא ביצעו "ספוקו" (ידוע גם כ"חאראקירי"), התאבדות טקסית כאשר נדרשו לעשות כן (בעיקר כדי לשמור על כבודם, כבוד אדונם או כבוד משפחתם). שלום לך ידידי היקר wolfbrother27 אחרי שקראתי את פרוש המילה "סמוראי" ברשותך אשאל כמה שאלות אתה כותב:פירוש המילה "סמוראי" היא "לשרת", ואין הכוונה לעבד אלא למשמעות נעלה יותר, אין דבר ראוי ונעלה יותר מלתת שירות, ללא כל אינטרס אישי. ולפי הבנתי את הכתוב לשרת משמעו:סמוראי תמיד שואף לשרת את הנמצא מעליו בדרגה- בין סמוראי רם יחס אחר, אבל לרוב אדון שיכול להיות הלורד הפיאודלי שבאחוזתו הוא מתגורר, ואף את הקיסר. ואם אנני טועה השרות הזה שאנחנו מדברים עליו הוא בעצם רק לאדונים לא? ואני ממשיכה לשאול. אתה כותב על המילה כבוד :כבוד, הכל מתחיל מכבוד, ואני לא מתכוון לחרטה האגוטריפי ששומעים ברחוב, אלא לכבוד עצמי, כבוד לזולת, כבוד לאלוהים ולבריאה, כבוד לחיים.אני מדבר על כבוד שמגיע ממקום נקי ואמיתי של הערכה. אדם שלא מבד את עצמו ולא שלם עם עצמו לא יכול באמת לכבד את הזולת. ואני מבינה מהכתוב שכבוד של סמוראי הוא: רונין משמש גם לכינוי סמוראים שנטשו את הבושידו ("דרך הלוחם" ביפנית:武士道) או שלא ביצעו "ספוקו" (ידוע גם כ"חאראקירי"), התאבדות טקסית כאשר נדרשו לעשות כן (בעיקר כדי לשמור על כבודם, כבוד אדונם או כבוד משפחתם). אז מה אתה אומר ? ועוד אחד על נאמנות: אתה כותב על נאמנות כך .כמובן כמו סמוראי "וכעת אני מגיע לנאמנות. אני נאמן לאמונה שלי, לערכים שלי ולעקרונות שלי. אני נאמן לדרך שבה אני צועד. אני נאמן לאינטואיציה, הלוא היא הקול הקטן של אלוהים בכל אחד מאיתנו. אני נאמן לאהבה שלי לחיים. אני נאמן ליכולת שלי להעניק ולעזור. אני נאמן לחיוך שאני מחייך לעולם. אני נאמן לחבריי ולאהוביי. אני נאמן לאישתי. אני נאמן לעצמי. אני נאמן לאלוהים." לדעתי הנאמנות של סמוראי היא לבוס בלבד לאמץ קוד התנהגות של רוצחים או חיילים נאמנים שאמורים להתאבד ע"מ לא לחלל את כבוד משפחת הבוס? נראה לך? הסבר לי ,היכן אני טועה סתם לשם השעשוע לאיזה משפחה של סמוראים אתה משתייך או היית רוצה להשתייך

wolfbrother27

New member
עיט ענברי

עד כה, מה שאני קולט ממך זה גישה מאוד שלילית לגבי דרכם של אחרים. ולומר את האמת, לא ציפיתי לתגובה אחרת ממך. מה שכנראה את לא יכולה להבין זה שאני חי כאן ועכשיו, אני מיישם את הדברים בדיוק כמו שכתבתי אותם, את המילה סמוראי הבאתי רק כדי לענות על השאלה הספציפית מה אומרת החתימה שלי. בנוסף לכל, אני לא נוטה להסביר דברים "סתם לשם שעשוע". בנוגע לפילוסופיה של הסמוראים וכל הנוגע למוות ביפן העתיקה, אני ממליץ בחום שתפני למקורות מדוייקים יותר מאשר ויקיפדיה, ישנם ספרים שנכתבו לפני זמן מה שמדברים על הנושא מנקודת מבטם של אלה שבאמת חיו שם, אבל מאחר ואת כנראה מרוכזת בדרך שלך ולא מאפשרת לעצמך ללמוד גם מדרכם של לוחמים אחרים במהלך ההיסטוריה אז אני לא מצפה ממך ממש לבדוק את הנושא. אני שמח שלדעתך הנאמנות של הסמוראי היא לבוס בלבד. מאחר והבוס הגדול הוא אלוהים אז כנראה שזה נכון גם לגבי. אז כן, אני משרת את אלוהים אני נאמן לאלוהים ואני מכבד את אלוהים אני לא מתבייש בדרך שלי ולעולם אני לא אתבייש בה שיהיה לך יום טוב. דובי

יו באמת?

"עד כה, מה שאני קולט ממך זה גישה מאוד שלילית לגבי דרכם של אחרים." חבל שאתה לא קולט את עצמך כשאתה מוחק הודעה של מישהו זה אומר שהגישה שלך חיובית לדרך שלו? זה אומר שאתה מסוגל להכיל את הדרך שלו ? כשאתה נוהג באלימות (מחיקה בשבילי זו דרך אלימה לא להתמודד) מול גולשים אחרים שלא משתמשים בניסוחים שלך להביע את עצמם או שלא שותפים לרעיונות שלך ..מה זה אומר דובי ? ראה את עצמך...... הכל עניין של נקודת מבט והכי מעניין שכשמשהו ממה שכתבתי מתאים לך אז אתה יכול לבנות עליו מגדלים אתה קראת ספרים על סמוראים ואני חייתי ביפן חמש שנים אז אל תעשה רוח אתה תקוע בסרט ובהודעה שלך אין ישום של אפילו אחת מהמילים שמרכיבות את החתימה שלך רוצה להעלב? בבקשה יושר אומץ נדיבות נימוס כנות כבוד נאמנות

wolfbrother27

New member
עיט ענברי

אני לא מוחק הודעות בגלל שהם לא מתאימות לנקודת מבטי אני מוחק הודעות שסתם יוצרות פרובוקציה שלא קשורה לנושא של הפורום. את עדיין כועסת עלי בגלל שמחקתי מסר שכתבת בהקשר להודעה שהופיעה בפורום, נושא ההודעה היתה בנוגע לדרך שבה אנשים לכאורה מפרסמים את עצמם בחתימות שלהם. הדרך המזלזלת בה ההודעה נכתבה והדרך בה המשיכו השירשורים להתדרדר הביאו אותי למחיקת ההודה שבאופן אוטומטי מחקה את שאר השירשורים. אם זאת הבעיה בינינו עיט ענברי, אז קבלי נא את התנצלותי. בנוגע ללעשות רוח, אני לא. את חיית ביפן חמש שנים, את עברת את מה שעברת בהתפתחות שלך עיט, את רואה את הדברים מנקודת מבט מסויימת ואת עושה את מה שאת רואה לנכון כאשר את עומדת בפני החלטת החלטות, אבל אל תבטלי את הדרך שלי מחוסר ידיעה, כל אדם הוא יקום בפני עצמו וכל אחד לומד את הדרך בדרכו שלו. חוץ מזה, אני בן אדם שעושה טעויות לפעמים והגבתי מכעס ועל זה אני מתנצל. את לא מכירה אותי, את לא יודעת מה הבן אדם שאת כותבת לו בכעס כזה עבר, חווה או ראה בחייו, כך שאת לא יכולה להטיח בי את כל הדברים האלה ולהגיד שאני חי בסרט. היו לי את הסיבות למחוק את ההודעה, אני מתנצל שההודעה שלך נמחקה בדרך. דובי

נסיון נוסף

הדגש|אני לא מוחק הודעות בגלל שהם לא מתאימות לנקודת מבטי אני מוחק הודעות שסתם יוצרות פרובוקציה שלא קשורה לנושא של הפורום." אני מוחק הודעות שסתם יוצרות פרובוקציה...... זה אומר שמנקודת מבטך הודעה מסוימת יוצרת פרובוקציה מנקודת מבטי אותה הודעה פותחת דיון מעמיק על דרך הלוחם הרי לך שני נקודות מבט על אותה הודעה ולכן כשאתה מוחק הודעה שבעיניך יוצרת פרובוקציה אתה לא מקבל את דרכי. אתה שופט אותי.ואתה מוחק אותי או מי שלא יהיה ולמה אתה חושב שהודעה מסוימת לא קשורה לפורום? "אבל אל תבטלי את הדרך שלי מחוסר ידיעה," זה נכון גם לגביך.אל תבטל דרכם של אחרים מחוסר ידיעה ולמחוק הודעה, זה לבטל דרכם של אחרים אתה לא חייב להסכים עם מה שאחרים כותבים אתה יכול לנסות להבין את מה שאחרים כותבים אבל לקבוע שהודעה מסוימת לא קשורה לנושא הפורום? אתה בעצמך כתבת לא פעם שיש המון דרכים בדרך הלוחמים אז למה אתה לוקח על עצמך את האחריות לקבוע איזה דרך נכונה ואיזה לא? " כל אדם הוא יקום בפני עצמו וכל אחד לומד את הדרך בדרכו שלו" את זה אתה כתבת דובי ..למה שגם לא תשתמש בעיצות שאתה נותן ולסיום אני כותבת את שמי "עיט עינברי" אז למה אתה מלא מכבד אותי וכותב את שמי לא פעם "עיט ענברי"? עם יוד דובי עם יוד

wolfbrother27

New member
מעניין

ע י ט ע נ ב ר י יש סיפור מאוד יפה שמספר על שתי נזירי זן, מורה ותלמידו, שצעדו במשעול אל המנזר שלהם, באמצע הדרך הם הגיעו לשפת נהר ושם עמדה לה בחורה צעירה וביקשה את עזרתם בחציית הנהר. לפני שהספיק התלמיד לומר מילה, המורה שלו ניגש אליה, הרים אותה על כתפיו ונשא אותה אל הגדה השניה, הניח אותה בעדנה וחיכה לתלמידו שיחצה גם הוא, ואז המשיכו בדרכם בשתיקה. התלמיד שהוכה בתדהמה מהתנהגותו של מורהו המשיך בשתיקתו יומיים נוספים במסעם עד אשר התגלה לעיניהם המנזר. לפני כניסתם למנזר עצר התלמיד את מורהו ואמר לו, "מורי, איך זה יכולת לפעול כפי שפעלת, הלוא נדרת נדרים והפרתם.", המורה הביט בו, חייך והשיב "תלמידי היקר, אני נשאתי את האישה אל הגדה השנייה ושם השארתיה, אתה לעומת זאת, סחבת אותה עימך כל הדרך הזו עד הלום.". חבל שאת גם לא פועלת לפי החתימה שלך מוחקת את העבר. חיה ללא זמן. לא חושבת על העתיד. היות כאן ועכשיו אני התנצלתי בפניך, והודתי בטעותי, אם את זה את לא מקבלת אולי כדאי שתלמדי משהו מהסיפור הזה. דובי

חשבתי...יכול להיות שהמנהל לא עונה לך

על השאלה מכוון שהוא בודק את הסבלנות שלך עיט?

דעתי היא

שמנהל הפורום כלל לא עוקב אחר המתרחש המנהל גולש מידי פעם מוחק. מתקן.מטיף מוסר ונעלם

wolfbrother27

New member
אני חייב לציין...

שאני די מאוכזב מההבנה שלך, המשל שכתבתי מדבר על לחיות את הרגע ולהשאיר את העבר מאחור, אני התנצלתי בפנייך משום שנראה שבטעות פגעתי בך, לא היה בהתנצלות שלי או במשל כל רמז לכך שאני לא אמחק הודעות שלא מתאימות לפורום. את יכולה להגיד שאני מוחק מה שבא לי אם זה לא מתאים לדרך שלי אבל האמת היא שההודעות שנמחקות בדרך כלל נכתבות על ידי אנשים שכבר עשו שמות בפורום עוד לפני שנהייתי מנהל הפורום. קבלי את זה איך שבא לך, אף אחד לא מכריח אותך להיות כאן בפורום. המשפט האחרון מכוון לכל מי שמתכוון לעשות בלגן כאן. לכל השאר, עימכם הסליחה על העדרותי. דובי

למעלה