ללמוד טכנולוגיה בשביל ראיון. לגיטימי?

BravoMan

Active member
הדרישה ללמוד משהו לראיון ספציפי צריכה להיות מאוד מינימלית אם בכלל קיימת - מרואיין עובר עשרות ראיונות בתקופת חיפוש עבודה וכל זה שהוא עובד במקביל(בדרך כלל) ואין לו את היכולת להשקיע ימים בתרגילי בית לחברה שאולי הוא בכלל לא יעבוד בה.
אה באמת?
לפי מה קבעת?

כמה זמן להשקיע בהכנה לראיון זו החלטה של כל מועמד בשביל עצמו.
מה לדרוש ממועמדים זו החלטה של חברה.

ככל שהחברה יותר נחשקת, כך היא יכולה לדרוש יותר, ואם היית קורא מה מספרים אנשים שניסו ו\או התקבלו למקומות כמו Google, Facebook, Amazon היית יודע שבשביל משרות שם אנשים מוכנים להשקיע חודשים ללמוד ולרענן חומר מקורסי יסוד של מדמ"ח.

ואתה מתלהם בגלל משהו שהיה לוקח אולי שבוע?

קצת פרופורציה.
אם דרישות קדם של חברה לא מתאימות לך, אתה תמיד מוזמן לא להגיש מועמדות (או למשוך אותה), בדיוק כפי שחברה יכולה להחליט בכל שלב לוותר על מועמד שלא נראה מתאים.

randomUser432

New member
אה באמת?
לפי מה קבעת?
מן הסתם זה סובייקטיבי

כמה זמן להשקיע בהכנה לראיון זו החלטה של כל מועמד בשביל עצמו.
מה לדרוש ממועמדים זו החלטה של חברה.
מסכים ומסכים - אבל יש גם מה סביר לבקש ומה סביר לעשות.
חברה יכולה לדרוש משימת בית שלוקחת שבוע והמועמד יכול להסכים - אני לא חושב שזה סביר.

*יכול להיות שבעקבות הקורונה היו שינויים בשוק העבודה שאני לא מודע אליהם - אבל לא נראה לי שזה המצב.

ככל שהחברה יותר נחשקת, כך היא יכולה לדרוש יותר, ואם היית קורא מה מספרים אנשים שניסו ו\או התקבלו למקומות כמו Google, Facebook, Amazon היית יודע שבשביל משרות שם אנשים מוכנים להשקיע חודשים ללמוד ולרענן חומר מקורסי יסוד של מדמ"ח.
יש הבדל משמעותי בין חברות כאלו שיכולות לשלם משכורת כפולה מהנהוג בשוק או לפחות קרוב לזה(בTC)+הטבות נוספות+יוקרה שבעבודה שם אל מול החברה הממוצעת(במקרה הזה סטארטאפ) - הייתי כנראה מוכן לעשות משימת בית של שבוע לחברה כזו אבל לסתם לחברה סטנדרטית כנראה לא.

ואתה מתלהם בגלל משהו שהיה לוקח אולי שבוע?
לא מתלהם, ושבוע זה הרבה יותר מידי ממה שצריך להשקיע במשימת בית - בהודעה המקורית שלי ציינתי ימים, אבל אם אני אחדד לדעתי למשימה בודדת אתה צריך להגביל את עצמך לעד יום/חצי-יום.

אם דרישות קדם של חברה לא מתאימות לך, אתה תמיד מוזמן לא להגיש מועמדות (או למשוך אותה), בדיוק כפי שחברה יכולה להחליט בכל שלב לוותר על מועמד שלא נראה מתאים.
ברור, אם לארגון יש דרישה קשיחה הוא צריך לוודא אותה כבר בשיחת הטלפון הראשונה(וכמובן גם בפרסום דרושים) ובהתאם להפיל את המועד או לתת לו את האופציה לבחור - אחרת חבל על הזמן של כולם.
המועמד לא צריך לגלות את זה בהפתעה.

למעלה