למבינים בחומרה / החלפת כרטיס רשת אלחוטית במחשב נייד

Avis1964

Member
שלום לכולם
יש לי בבית ראוטר שתומך ומשדר בשני תדרים יחדיו.
תדר 2.4ghz וגם תדר 5ghz
במחשב הנייד שלי יש כרטיס רשת אלחוטי שתומך רק בתדר 2.4ghz
אם ארכוש כרטיס רשת אלחוטי שתומך בשני התדרים האם אוכל להתקינו ללא בעייה מבחינת החיבורים בלוח האם ?
אם כן, האם במידת האפשר אוכל לקבל קישור לרכישת הכרטיס שתומך בשני התדרים ובמהירות גלישה של עד 1000 מ״ב
המחשב הנייד של הוא לנובו שמריץ win10 והדגם הוא כמפורט בתמונה המצורפת.
אבקש תשובה רק ממביני עניין
תודה

קבצים מצורפים

• BB43CA97-A9E0-4696-A9BE-F9F24E346FB1.jpeg
    BB43CA97-A9E0-4696-A9BE-F9F24E346FB1.jpeg
    KB 28.3 · צפיות: 10
נערך לאחרונה ב:

frankthe2

Active member
תראה - המחשב שלך הוא מבחינה טכנולוגית משנת 2015 לפי המאמרים שקראתי עליו. המעבדו הוא i3 5005U - לא המעבד החזק ביותר שיש. גם אז ובטח גם היום.
אתה רוצה גלישה מהירה יותר - ואתה חושב שאם תתקין כרטיס רשת אלחוטי בתקן 5ghz זה ישפר את המהירות. בגלל ביצועי המחשב אני בספק גדול. בהנחה שיש לך חיבור usb פנוי (רצוי זה שבצבע כחול מסוג usb3/0) אז תוכל לקנות אחד מהכרטיסים הבאים (הערות: 1. נתתי קישור לחנות מסויימת רק בגלל נוחיות - תוכל תמיד לרכוש בחנויות אחרות. 2. לצערי לא הצלחתי לסנן כמו שצריך חפש תמיד מוצר עם חיבור usb למחשב ולא ראוטר))

Avis1964

Member
תודה על המענה אבל אינני מעונין בכרטיס רשת אלחוטי חיצוני. אין לי ספק שאם אחליף את הכרטיס הפנימי בכרטיס שתומך בתדר 5ghz המהירות תשתפר פלאים ללא קשר לדגם המעבד.
אז אם יש כאן מישהו שמבין בחיבורים בלוח האם אשמח לקבל תשובה מקצועית.

frankthe2

Active member
תודה על המענה אבל אינני מעונין בכרטיס רשת אלחוטי חיצוני. אין לי ספק שאם אחליף את הכרטיס הפנימי בכרטיס שתומך בתדר 5ghz המהירות תשתפר פלאים ללא קשר לדגם המעבד.
אז אם יש כאן מישהו שמבין בחיבורים בלוח האם אשמח לקבל תשובה מקצועית.
חג שמח ושנה טובה!
תראה - יש אפשרות לקנות כרטיסי רשת פנימיים למחשב נייד בעלות שנעה בין 40-80 ש"ח בתקן 5ghz. אבל לא בטוח שכרטיס חדיש כזה יתאים לתושבת שיש במחשב שלך ולא בטוח שכרטיס כזה יתאים לעבודה עם לוח האם שיש לך במחשב הנייד. לפי השאלות שאתה שואל - אינך יודע לפרק את המחשב הנייד שלך ולהגיע למקום הספיציפי על לוח האם שבו מותקן כרטיס הרשת הפנימי. בדקתי קצת ואתה תצטרך לפרק את ההדבקה של המקלדת, לפרק את כל הברגים במחשב, לפרק את חיבור המסך ואז תוכל לגלות את לוח האם של המחשב ותוכל להחליף את כרטיס הרשת להגדיל זכרון וכו'. אם אינך יכול לעשות זאת - תצטרך לפנות לטכנאי שיקח ממך לא מעט (250-300 ש"ח עבור העבודה ללא החומרה עצמה) עבור תהליך שלא מובטח לך בסופו הצלחה.
היצגנו בפניך את כל האפשרויות - תבחר אתה.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
רשת 2.4 או 5 לא יתנו מהירות יותר מהספק זה קודם כל. תבדוק אם המהירות שלך היא לפי הספק תשתית. מעבר לכך לא תקבל בכל מקרה. מה שאתה יכול לקבל ברשת 5 זה מהירות גבוהה יותר ברשת אלחוטית לטווחים קצרים. האם יש לך בעיה עשית בדיקות במרחב הרלוונטי לך?
אין כל הבטחה שרשת 5 תהיה מהירה יותר לך ..היא קצרת טווח יותר, עוברת פחות טוב מחסומים גם. הכל תלוי במה אתה מקבל באיזה מרחק..ולפעמים הפתרונות אחרים כמו מגדיל טווח בבית ולא כרטיס רשת אחר...תבדוק את הדברים האלא קודם..

Avis1964

Member
ירון שלום...
לא טענתי שאקבל מהירות גבוהה יותר מהספק לו אני מנוי. יש לי חבילת אינטרנט הן מספק התשתית והן מספק האינטרנט במהירות של 200 מ״ב. כפי שכבר ציינתי, יש לי בנתב 2 רשתות wifi מובנות. כאשר אני מתחבר לרשת בתדר 2.4ghz אני מקבל מהירות של מקסימום 65 מ״ב. לעומת זאת, כאשר אני מתחבר לרשת האלחוטית עם התדר 5ghz באמצעות מחשב שיש בו כרטיס רשת אלחוטי שתומך ב- 5ghz אני מקבל מהירות מלאה של 200 מ״ב וזאת ברדיוס של כ-12 מטר ברחבי הבית. וכשאני מתרחק לקצה השני של הבית אני מקבל כ- 120 מ״ב וזה עדיין כפול מהמהירות המרבית בחיבור לרשת עם התדר 2.4ghz . כל מה שאני רוצה לדעת זה האם ניתן מבחינת החיבורים ללוח האם שפרטיו פורטו בתגובה הראשונה להחליף כרטיס רשת אלחוטי שתומך ב- 5ghz. את כל השאר אני כבר יודע מה לעשות. מאוד חבל לי לא לממש את מלוא היכולת של תשתית ה- wifi בביתי.
כדי להמחיש את דבריי אני מצרף 2 תמונות מהבדיקות שביצעתי באמצעות speedtet
הרשת בשם avis הינה הרשת שמשדרת בתדר 2.4ghz
והרשת בשם avis-5 הינה הרשת שמשדרת בתדר 5ghz
תודה

קבצים מצורפים

• 6475F3BD-EF75-416F-B08A-F8BD62FC7455.png
    6475F3BD-EF75-416F-B08A-F8BD62FC7455.png
    KB 424.5 · צפיות: 3
  • A28D8BAD-B6F0-47CA-AF3E-0A541AA7B130.png
    A28D8BAD-B6F0-47CA-AF3E-0A541AA7B130.png
    KB 396.1 · צפיות: 3
נערך לאחרונה ב:

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
עכשיו אתה ברור יותר...התשובה היא לא בטוח גם לא כל מעבד יעבוד עם כרטיס מסויים. התנאי שתעשה חיפוש נכון לפי החיבור של הכרטיס והסלוט הקיימים יש הבדלים עם השנים..אם בפועל יש משהו שמתאים אני לא בדקתי, לא התעמקתי..במפרט של המחשב שלך. אז לך על זה..
קח את השאלה עם הפירוט גם לפורום רשתות ופס רחב שם יש יותר מקצועיים בתחום הספציפי שלך. אולי הם ידעו לאתר ולדעת מה מתאים לך אם יש כזה

blzvi

Active member
להחליף לוח אם ,לא משתלם,זה כמו לקנות מחשב חדש.
רק תוספת ב USB אפשרית ואני חושב שזה לא ישנה מאומה.
תמיד יש לך אפשרות של חיבור עם כבל רשת ישירות

למעלה