למה במשאבי אנוש השכר נמוך ?

למה במשאבי אנוש השכר נמוך ?

שלום ,
לפני שש שנים התחלתי את ה"קריירה" שלי במשאבי אנוש. עבדתי בחברת השמה מובילה, רכזת גיוס, ניהלתי תיקי לקוחות ,
גייסתי עובדים .... והשכר ההתחלתי היה 6.5 ואליו התווספו בונוסים.
אחרי שנתיים הלכתי ללמוד תואר ראשון במדעי החברה (כמתבקש), ובינתיים שלוש שנים עבדתי במכירות
(כמובן... זה הרי הצד החזק של רכזות גיוס).
כשסיימתי את התואר התקבלתי לעבוד במשרד ממשלתי , ניהול תיקי לקוחות .... שכר מדהים.
ואז חזרתי לתחום הגיוס. התגעגעתי לזה מאוד חזרתי למשכורת של 6.5 ובונוסים.
אבל הייתי פשוט זקוקה לקשר עם המועמדים , לראיונות עבודה, לגיוסים מאסיביים , לפרוייקטים
מטורפים . רק עכשיו סיימתי פרוייקט שגייסתי אליו 1800 עובדים ! .... הייתי נכנסת לחדר ובתוך כמה דקות הייתי מאבחנת
אופי של כל אחד מ 30 המועמדים שישבו מולי (סוג התשובה לשאלה, סגנון דיבור, כתב יד, שפת גוף ).

לאחרונה, בלינקדאין , רשת שאני פעילה בה, התחלתי לקבל פניות מכל מיני חברות השמה, מזמינים אותי לעבוד!
בסוף נענתי לחברה מובילה.
החזון אמר : תוך שנה שנתיים אפשר להשתלב כמנהלת משאבי אנוש בתוך ארגון , או כיועצת ארגונית ... מי יודע.

לפני פסח הייתי ביום מיון כזה, קבוצת מיקוד. כלכך מוזר להיות בצד של ה"נבחן" אחרי כל כך הרבה קבוצות מיקוד
שאני עשיתי ובחנתי אחרים... (הרגשתי שאני כמו מכונה , יורה את התשובות הנכונות , רואה איך היד רושמת הערות שאני מכוונת שהעט תרשום).
יום שלם שהתחיל ב9:30 בבוקר והסתיים ב 16:00 אחרי הצהריים. במקום כבר הודיעו לי שעברתי. ירדתי לשיחה עם מנהלת
של המחלקה , המון תיאור על התפקיד, ושוב התזכורת הזאת על "ניהול יחידת רווח והפסד".

ואז נפלה הפצצה. "אנחנו יודעים שיש לך נסיון עשיר בגיוס, השמה , מכירות , למרות זאת , החברה שלנו היא "בית ספר" , את מבינה? והשכר הוא 4700 שקל לחודש ואם תהיי טובה, תקבלי בונוסים".

רעבה, תשושה, חזרתי הביתה. והראש מלא בשאלות.

אני מרגישה שאני שווה הרבה יותר. מה אני אגיד לכם. לבזבז יום שלם .... קבוצת מיקוד, לקרוע תתחת בשביל שכר כל כך
נמוך ... שאני , לפני שש שנים הרווחתי באותו התפקיד שכר התחלתי גבוה יותר?
יש לי נסיון שנמדד בשנים , יש לי נסיון ניהולי - ניהלתי 244 עובדים , ו -5 ראשי צוותים , ראש גדול , הכל במקום.
מה הם לא רואים ?

מעבר לעובדה הזאת , החיים הולכים הלאה, יש שכירות , ארנונה , חשמל (הפרשות סוציליות לפנסיה) .... איך אפשר להתקיים משכר כל כך נמוך (שאפילו לא מגיע לרף המס) ? מה הם לא רואים חדשות ?!

איך אחרי שניהלתי עובדים , שהוצאתי הצעות מחיר, שתיכננתי מערך לוגיסטי שלם, שטיפלתי בהפרשי פנסיה, אש"ל הפרשות מס..... אני יכולה להתיישב על הכסא של התלמידה בחזרה?

ויש לי התלבטות. מצד אחד , אין מספיק נסיון כנראה להיות מנהלת משאבי אנוש בארגון...(באמת שניסיתי לכוון את הקורות החיים שלי לשם) ומצד שני, יש יותר מידי ניסיון מהלרוויח שכר נמוך כל כך.
הנהירה הגדולה לתחום , גרמה כנראה לירידה משמעותית בשכר.. אבל פשוט לא מסתדר לי שאני
ארוויח כזה סכום בתפקיד שאני כן רואה את החיים והקריירה והעתיד שלי בו.

מחר, (היום) אני צריכה להחזיר תשובה אם אני רוצה לקחת את העבודה ואני עד הרגע הזה לא יודעת מה להחליט.

מה אתן אומרות ? לפחות הבונוסים מתגמלים בתחום ?

למה במשאבי אנוש השכר נמוך ? תגובה

שביל של הילה שלום ,
אני מודה שקראתי הנכתב כמה וכמה פעמים מילה במילה ואני מודה לך מאד על השאלה
לצערי המציאות שאת משקפת באומץ ובצורה קולחת היא המציאות שרוב האנשים העוסקים בתחום נמצאים בה ופונים אלי שלא באמצעות הפורומים לא מעט אנשים שחווים ומרגישים בדיוק כמוך .אכן הביקוש עולה על ההיצע ,אבל איכות ויכולת מכירתית היא שילוב מאד נידרש בתחום ויש בי תחושה שיש לך את מה שנידרש בכדי להצליח .
לגבי שאלתך ,אני לא רואה כייצד קבלת העבודה תתרום לך ,עבדת כבר בחברת השמה מובילה כרכזת גיוס ,ניהלת והובלת תהליכים בתחום הגיוס כך שאני לא רואה איך זה יכול לתרום לך מבחינת קריירה ,נוסיף את שיקול השכר הנמוך ,לפי התרשמותי את צריכה לכוון לתפקיד ניהול גיוס בחברה קטנה לצבור ניסיון של שנה/שנה וחצי ומשם לחזור חברות השמה /ארגונים .להיות פרואקטיבית (לפנות לחברות קטנות / מנכ"לים בלינק קשרים וכל דרך שתאפשר לך להגיע ליעד .
יש כמה קווים מנחים אליהם אני ממליצה לך להיצמד .
א. הגשה ופניה אקטיבית לחברות קטנות ,גם אם מדובר בשילוב של ניהול /גיוס תקן שמשולב בד"כ במחברות קטנות על תקציב מוגבל (הניסיון בניהול מש"א דיני עבודה וכו' רק יתרום לך )
ב. לעולם לא לגשת למרכז הערכה מבלי לקבל הערכה לשכר ( מבחינתי תגדירי את הקו האדום שלך בפני המראיינת הטלפונית שמזמנת אותך ) מניסיון במקרים בהם לא נעשה תאום ציפיות שכר ברוב המקרים מדובר על שכר נמוך ו מתוך הנחה כי לאחר איתור ורתימת המועמד/ת לתהליך ואחרי שהמועמד/ת השקיע/ה מזמנו ומרצו ביום הערכה רמת ההתגמשות שלו תהייה גבוהה יותר .
ג. להיכנס בלינק ובפייס לקבוצות של משרות פנויות ונטוורקינג בקהילה ולהציע את עצמך כמועמדת .מצ"ב קישור לאתר עם רשימת פורומים רלוונטיים http://roundtable-hr.com/

אני מאחלת לך הצלחה ,אני באופן אישי אשמח שתעדכני כאן בפורום ,את תהליך חיפוש העבודה /קשיים הצלחות אני בטוחה שזה יסייע רבות לחברי הפורום
לא לוותר לעצמך ,או לקחת עבודה זמנית ולחפש במקביל או לעסוק במכירות שם השכר גבוהה ולחפש במקביל ,
דליה שלו
מנהלת הפורום ,

למעלה