למה חורים בקורות החיים בעייתיים?

choo

Active member
כאשר החורים נובעים מרצון תמים לקחת פסק זמן או שבתון?

ראשית, יש הבדל בין "חור" בקורות החיים (שגורם לחשוב שהתקשית למצוא עבודה באותו זמן) לבין "לקיחת פסק זמן" יזום.

שנית, השאלה היא מה הפרופורציות: האם עבדת שנה ואז היית בחופש שנה? זה עלול לגרום למעסיק חשש שאתה מגיע לזמן קצר.
לעומת זאת אם עבדת 5 שנים ולקחת שנה חופש - המעסיק הסביר לא יתעניין בחופש הזה - זה לא "עובד מקפץ". כל זמן שתיצור את הרושם שאתה מגיע לכמה שנים (בהנחה שהעבודה תתאים לך, מן הסתם) - דומני שהמעסיק הסביר לא יהיה מודאג.

באופן אישי לקחתי 2-3 חופשות כאלו בעבר של 2-4 חודשים, על תקופת עבודה של כ-20 שנה. אני ממש לא מילניאל, אבל מכיר בצורך ב-"חופשה מהחיים" ;)

Nuke1985

Active member
אומנם לא ייצא לי לסנן קורות חיים, אבל יש פחות סיכויים שהוא מכור לעבודה ...

או אם אתה רוצה את הגירסה הפחות צינית , כנראה שעבודה או קריירה זה לא בראש סידרי העדיפויות שלו (לטוב ולרע). ובסופו של דבר בשוק תחרותי חברות רוצות את העובד הטוב ביותר לחברה (אפילו אם העובד נותן שעות או תפוקה שגבוהה יותר בחמש אחוז, אם זה מתרגם לחמש אחוז עליה ברווחים של החברה זה עדיין אחלה שיפור).

user32

Well-known member
מנהל
מה שnuke אמר.
בתהליך המיון יש הנחה שכל דבר בעברו של המועמד מעיד על אופיו ועל התנהגותו העתידית. עובד שמתחיל לעבוד בגיל 25 ומסיים בגיל 67 הוא כנראה אידיאלי. המעסיק עושה הנחה סמויה שעובד שבתוך כמה שנות העבודה לקח לעצמו "פסק זמן", ככל הנראה יעשה את זה גם בעבודה הבאה שלו. לא יודע אם זה מוצדק, אבל זה המצב.
אני מניח שמי שעבד 20 שנה ועשה שנה הפסקה זה פחות בעייתי.

זה נכון גם לחופשה בחו"ל של ארבעה עד שישה חודשים בין מקומות עבודה?
אם יש לי טופס 106 ממס הכנסה וחותמות בדרכון כעדות שהייתי בלתי מועסק?
מבין את הטענה של nuke אבל מניח שהמשכורות של ימינו מאפשרות לחלקנו את החופש הכלכלי להתנתק כשממילא נמצאים בתקופת מעבר בין עבודות ושזה שונה מהרצון לעשות זאת בזמן העסקה

נערך לאחרונה ב:

Nuke1985

Active member

אולי כן, אבל אני לא יודע כמה "חוזק" מייחסים לאינדיקטור הזה, במיוחד אם הוא יסתור אינדיקטורים אחרים ואיך תציג את זה שישאלו אותך (אני מניח שאם תציג את עצמך כבן אדם שאוהב לעבוד והעבודה חשובה לו זה יעזור).

אבל התחושה שלי היא שזה לא כזה רציני, זה לא שלא עבדת איזה ארבע שנים.

מבין את הטענה של nuke אבל מניח שהמשכורות של ימינו מאפשרות לחלקנו את החופש הכלכלי להתנתק כשממילא נמצאים בתקופת מעבר בין עבודות ושזה שונה מהרצון לעשות זאת בזמן העסקה

אני שמעתי סיפורים על כל מיני עובדים, אני מכיר מישהו מצטיין שהתחיל לדבר על לעבוד אחרי הפנסיה, או מישהו אחר שאמר שאחרי חודש של "חופש" הוא לא יודע מה לעשות עם עצמו, אנשים גם עושים נסיעות של יותר משעה לכל כיוון מה שהרבה אנשים לא מוכנים לעשות.

אבל לא הייתי שובר את הראש על זה יותר מדי, הייתי מתעסק בלפתח אינדיקטורים אחרים שיעזרו לך לעבור ראיונות (כמו ללמוד לראיונות כדי לעבור אותם בצורה מצויינת או איזה פרוייקט אישי שילמד אותך טכנולוגיה מבוקשת במיוחד).

דיברגנט חדש

Well-known member
אם יש לי טופס 106 ממס הכנסה וחותמות בדרכון כעדות שהייתי בלתי מועסק?
למה שתרשום בקו"ח שלך את "החור" הזה?
במידה ולא תציין חודשים אין לזה שקורא את קו"ח דרך לדעת וכאשר תגיע לראיון תספר את אשר עשית ואם תדע להציג את זה בצורה עניינית לא תהיה שום בעיה עם "החור" הזה.

user32

Well-known member
מנהל
זה לא חוק יסוד ואתה לא בחקירת שב"כ. אף מעסיק לא ירצה לראות את החותמות בדרכון שלך או את ה106 שלך.
יש כאלה שדווקא יעדיפו מועמד שמציג פתיחות ויצירתיות ואוהב לגוון ולטייל בעולם. אין לדעת.

באופן כללי, כל הרעיון של "הרצון להתנתק" זה משהו שלמילניאלס נראה טבעי ולדורות הקודמים (שחלקם הגדול הם המגייסים) זה נראה בעייתי. תעשה עם זה מה שאתה מבין. בהצלחה.

motior

Member
לדעתי הבעיה העיקרית נובעת מכך שחור בקורות החיים מחשיד שפוטרת מהעבודה הקודמת ולא מצאת עבודה במשך זמן רב ואז המעסיק הפוטנציאלי חושד שפוטרת ולא מצאת עבודה כי יש אתך בעיה כלשהי.

אם אתה יכול להסתיר את החור - כמו שהומלץ ע"י אי ציון החודשים - זה בהחלט מומלץ.
אם יש חור גדול, אפשר להוסיף שורה - 1.2017-6.2018 - טיול ארוך לדרום אמריקה.
זה אמנם לא פותר את הבעיה של מעסיקים שחושדים שתברח להם, אבל כן מנקה את החשדות לחיפוש עבודה ארוך.
בכל מקרה לא מומלץ לשקר בקורות החיים.

בהצלחה

למעלה