למה ילדים מאחרים לבית הספר?

batshevatal

New member
למה ילדים מאחרים לבית הספר?

הגעתי לפגישת עבודה הבוקר מוקדם מהרגיל, והתיישבתי על ספסל בגינה הציבורית, בעירי. חבורה של ילדים דתיים, הניחה את התיקים על הספסל והשתעשעו להנאתם. באדיבות, פניתי אליהם ושאלתי מדוע הם לא ממהרים לבית הספר? כבר שמונה וחצי. הם הסבירו לי שבבוקר זה זמן תפילה וזה לא חובה להגיע בזמן. האומנם?...חשבתי לעצמי. הם מעדיפים לשחק ולא ללמוד. פסקתי. ברגע זה החלטתי להיכנס לנעלי המאמנת ושאלתי:" יש משהו שהייתם רוצים ללמוד?". תלמיד כיתה ז ענה לי: בטח, הייתי רוצה ללמוד מחשבים ולהיות איש עסקים, לעשות הרבה כסף. המשכתי את השיחה, החברים התקרבו כדי לשמוע את השיחה בנינו. מיד שאלו אם אני מורה או מפקחת של העירייה , שתפקידה לבדוק מדוע נעדרו מבית הספר. עניתי שלא, והמשכנו לדבר על החלום של ילד בן 13, שרוצה ללמוד מחשבים, אנגלית ועל עסקים. לפני שהתפניתי לפגישת העבודה, הבטחתי להם שאני אפיץ את הבקשה שלהם, אשתף את החברים שלי. הייתי חייבת ללמד אותם משהו חדש, המורה שבי רצתה לבוא לידי ביטוי, ולימדתי אותם את ימי השבוע באנגלית, ועוד כמה מילים בסיסיות. לא קיבלתי תשלום עבור הסדנא בגינה הציבורית, אבל תחושת הסיפוק שלה הייתה גבוהה , כן....אפשר לעשות שינוי בחשיבתם של הילדים, גם בחצי שעה ,תוך כדי משחקים במתקני השכונה. לידיעתם מקבלי ההחלטות ואנשי החינוך. ילדים אוהבים ללמוד, רק תמצאו את הדרך הנכונה עבורם. תודה לכם , שאפשרתם לי להציץ לעולמכם. יום מבורך.
www.batshevatal.co.il

לאונידס

Active member
אני מאשר קבלת העלון המשוכפל שלך

בו את טוענת שילדים דתיים בני 13 ביקשו ממך לפרסם את עיסוקך בפורום.
מאחל לך הרבה פרנסה - וביושר

batshevatal

New member
סליחה, אני באמת לא מבינה על מה אתה מדבר....

אני מתפרנסת יפה ברוך השם, חשבתי שיש מקום לפרסם, אם אתה חושב אחרת...זאת זכותך. יום מבורך גם לך.

לאונידס

Active member
"אין לפרסם בפורום, כל פרסום צריך לעבור דרך.."

אני ממליץ לך באדיבות להציץ בקישור למעלה בכחול שנקרא "אודות הפורום והנהלתו"
הנה ציטוט בשבילך:
"אנא קיראו את תקנון הפורום לפני שתכתבו בו הודעה.

אפשר להעלות כאן כל נושא שרוצים שקשור להורות, הכלל היחיד הוא לשמור על כבוד המשתתפים האחרים.

אין לפרסם בפורום, כל פרסום צריך לעבור דרך מחלקת הפרסום של תפוז."

לגופו של תוכן-

כתבת בכותרת "למה ילדים מאחרים לבית ספר"
הסקרנות הטבעית- תוהה האם באמת יש מענה לשאלה זו
אבל בכל הפוסט לא קראתי את התשובה
אלא איזושהי חוויה אישית שלך מול קבוצת ילדים שהבריזה מתפילת הבוקר,ובחרה ללמוד אנגלית בשיעור מאולתר על הספסל בשדרה .
ואז הסיפא
"כן....אפשר לעשות שינוי בחשיבתם של הילדים, גם בחצי שעה ,תוך כדי משחקים במתקני השכונה. לידיעתם מקבלי ההחלטות ואנשי החינוך. ילדים אוהבים ללמוד, רק תמצאו את הדרך הנכונה עבורם. תודה לכם , שאפשרתם לי להציץ לעולמכם. יום מבורך."
איך בדיוק עשית שינוי בחשיבת הילדים?
מה הקשר למקבלי החלטות במערכת החינוך?
מי אמר מהדוגמית והחוויה האישית שלך שיש את המסקנה "ילדים אוהבים ללמוד"
ואז הצעה "שנמצא את הדרך הנכונה..."
וכמובן תודה שאפשרתםהקוראים וכותבים בפורום) להציץ לעולמכם
ומייד קישור לתחום עיסוקך.....שאינו רלוונטי כלל להודעתך.

אז לא ביקשת להציץ לעולמנו כלל
באת עם איזשהו מסר (למען האמת לי הוא לא לגמרי ברור)
שפכת את משנתך
ו...
מה אנחנו אמורים לעשות עם זה?
חלקת איתנו את התרגשותך מהשיעור המאולתר על הספסל? יופי.
זהו?

shavririt

New member
קטונתי מלקבוע שהיה זה פרסום סמוי..

אבל... היו לי תמיהות לגבי הפוסט הזה, למשל:
מה כל זה שייך לפורום להורים לבוגרים שמתייעצים ביניהם בנושאים שונים?
ילדים דתיים לא יכולים להבריז מתפילת הבוקר מבלי להיענש על כך, למשל -
הזמנת ההורים לשיחה, עונשים כמו מניעת משהו כיפי, השעייה ועוד.
ילדים דתיים - לא חרדים - לומדים אנגלית בסיסית בדרך כלל.

למעלה