למה ילד בן 5 צריך לדעת חשבון

וירלומי

New member
למה ילד בן 5 צריך לדעת חשבון

אתמול נסעתי ברכבת . ולהפתעתי האמא לידי ניסתה ללמד את הילד שעולה לגן חובה כמה זה שלוש ועד שלוש וארבע ועד ארבע. כשהיא מראה לו אצבעות אך לא באמת נותנת לו לספור והילד סתם מנחש. וגם החלה לשאול אותו על האותיות איזה מילה מתחילה באיזה באות ג ואחותו הגדולה ענתה הילד לא ממש ידע אז הם שרו את שיר האותיות.כששאלתי היא טענה שזה הדרישות היום . אמרתי יש לו עוד זמן ללמוד. ושזה לא יהיה סוף העולם אם הילד לא יקרא לפני כיתה א. אז היא אמרה שהדרישות עלו. האומנם? האמת שנראה לי שלא התנהגתי כראוי אולי הייתי צריכה להציע לה משחק מילים אחר. אלי הפכים , או כלי תחבורה או נגינה. או סתם משחק ניחושים. שהוא ואלי האחים הגדולים שלו יוכלו לעזור. זה לא שאני לא משחקת משחקים חינוכיים אם הילדה. ולא מכירה את הצורך לשחק כדי להעסיק את הילדים ברכבת ובכל זאת למרות שאני לא מכירה את הילד הפרטי שלה זה נראה לימוזר. ביחוד שהיא טענה שזה מקובל שילדים בכיתה א כבר יודעים לקרוא. מה דעתכם?

מיכל שב

New member
הזכרונות שלי מכתה א' או מהכתות הנמוכות

אחרים לגמרי
אני מאוד מקווה שהילדים שלנו לא מתחנכים על ידי מורות שאין בהם כבוד למי שעומד מולן, גם אם הגובה שלו רק 1.20 והוא בן 6.

מיכל שב

New member
אני מחלקת את התשובה שלי לשתיים

האחת - כאמא, לא הייתי מקבלת בזרועות פתוחות התערבות בחינוך שלי את ילדיי. כל עוד הילד משתף פעולה ומתעניין - אין סיבה למה לא למד אותו אותיות ומספרים. השניה - בנוגע להכנה לכתה א' - אני מאמינה שכתה א' היא כתה א' ולכן אין צורך לבוא מוכנים אליה. אני לא אוהבת את כל חוגי המוכנות. אני מעדיפה שהילדים יתרכזו במשחקים ולא בהכנות. יחד עם זאת, חשוב כן להכין את הילדים בעת הצורך מבחינה מוטורית - מוטיריקה גסה ועדינה. בדיקת ראיה ושמיעה. זו ההכנה החשובה לטעמי.

למעלה