למה קבלה היא לא מדע????

kuponkup

New member
למה קבלה היא לא מדע????

להגיד קבלה כנוסחאות המדע גובל בעבודת אלילים קבלה היא ההיפך מכך יגיד זאת רק מי שלא מבין את סוד האמונה באל אחד ברגע שאתה מדבר על חוק טבעי או אלוהי אתה חי בטבע וכל עיקר הקבלה זה לחיות באי ודאות התחדשות מתמדת של הבראיה יש מאין לכן זה שורש השגיאה האדם מחפש כל הזמן נוסחאות פעם זה חוקי המדע שדרך אגב הגיעו למקום טוב של אין תשובה למשל כמו שאלת הראשית והמפץ הגדול הקבלה נועדה להביא את האדם לתמימות האמונה ג דרך הידעה אולם ידיעה כחוקים טבעיים גם אם הם רוחניים זה בגגדר חיפוש אחר בטחון ונוסחא וזה עבודת אלילים מה זה אמונה באל אחד

קבלה היא מדע

יש להבין קודם מהו "טבע", מהי "בריאה" מהו "אל" ואח"כ להשתמש במושגים אלו כאילו אתה הולך איתם למכולת כל יום... קבלה היא המדע של החוק אחד, של המציאות מעל הטבע, הכרת החוק האחד והשתוות אליו מביאה את האדם להיות כבורא (אותו כוח המניע את הכל, המקור להכל). ניסיתי ככה על קצה המזלג לענות, יש עוד הרבה. בורות לא תוסיף בפורום הזה רק תבלבל... אז תשתדל לבדוק כל מילה לפני שאתה משתמש בה ואז גם תבין מהותן של מילים ומדוע שגיאות כתיב עלולות לעשות את כל ההבדל במדע זה - בניגוד לשאר הפורומים על כל שאר הדברים שבהם תכתוב איך שבא לך...

lordjek

New member
אני דווקא מסכים

כי יש דברים אשר לא ניתן להגדיר אותם, ואילו מדע עובד עם הגדרות. אי אפשר להגדירם, כי להגדיר - מלשון "גדר" - הוא להגביל את הדבר וליצור את החלוקה בינו למה שסביבו/חוצה לו. לכן אני הייתי מגדיר את הקבלה לעבודה עם תובנות, ולא הגדרות, דבר אשר מוציא אותהמן הצד המדעי אל הצד המיסטי , לשם היא שייכת מלהתחילה.

מדוע הקבלה נקראת מדע

בוקר טוב, מכיוון שאתה חושב שאני לא מבינה בקבלה, אז אני מצרפת לך כאן תשובה של רב מקובל שעונה בדיוק על השאלה ששאלת. בבקשה: "המדע חוקר את העולם, בעזרת מכשירים שאנו ממציאים. פעולת המכשירים האלה מתבססת על חמשת החושים שלנו: ראיה, ריח, שמיעה, מישוש וטעם. אנחנו לא יכולים להמציא משהו חדש, אחר לגמרי, שאינו דומה למה שאנו מרגישים בחושים שלנו. כל המידע, שמגיע דרך המכשירים והחושים שלנו, מעובד (עובד עיבוד) במוח, ויוצר בתוכנו, לכאורה, תמונה של העולם מסביבנו. אם היינו מגדילים תדרים של אחד מהחושים היינו רואים, למשל, באור רנטגן, או שומעים צלילים, מעבר לתדרים של הצלילים, העולם סביבנו היה נראה לנו אחר לגמרי. גם אותו היינו מגדירים כ "העולם שלנו", אך הוא היה משתנה ביחס לעולם שאנו מרגישים כיום. כיום, יכול להיות, שבמקביל אלינו קיימים עולמות אחרים, בריאות אחרות, ש"עוברות" דרכינו, אבל אנחנו לא מרגישים אותן, בגלל שאין לנו חושים מותאמים. איך אפשר לחקור את המציאות האמיתית שמסביבנו, שבה אנו קיימים, אך יכולים לתפוס רק חלק קטן ממנה? כל המדעים עוסקים בחקר המידע, שאותו אנו תופסים בחמשת החושים, אבל הקבלה לעומת המדעים האחרים, מתעסקת בלימוד מידע, שיוצא מהגדר (מהמגבלות) של חושינו. איננו מכירים את שמחוצה לנו, אלא רק איך אנחנו חשים אותם. כך בנויים כל החושים שלנו. אנחנו אף פעפ לא יודעים מה נמצא מעבר לנו, אלא רק מגיבים למה שהחושים שלנו מרגישים.העולם החיצוני יכול להיות ללא סוף בסולם הצבעים, הצלילים, ואפילו השפעות לא מוכרות, בעוד שאנו יכולים לספוג רק קטע קטן שעובר דרך החושים שלנו. החקירות של כל המדעים מוגבלות על ידי חמשת החושים, ואילו הקבלה מדברת על מה שאפשר לרכוש בעזרת חוש שישי ולהרגיש את המציאות, שנמצאת מחוצה לנו. אם נדמיין אדם, שנמצא בקופסא סגורה שאליה נכנס מידע רק מבחוץ ואנו יכולים להרגיש אותו- על זה מדברת הקבלה. על זה מדברת הקבלה. מה אפשר ללמוד , לראות , לשמוע מידע על מה שמחוצה לנו, שיכול לצאת מעבר לחושינו המגבילים אותנו." יש המשך לתשובה, אם אתה מעוניין אני אוכל להמשיך. ט"ו בשבט שמח ומקווה שתבקר בעתיד! הסגולה

shon86

New member
שלום לכם הוכחות לקיום האל?

כפי שאני למדתי לגבי האמונה והקבלה מהרמבם גדול הגדוךים כל ניסיון להפוך אמונה למדע כלומר של הוכחות קיום הרוחניות ובהקבלה של מימד לוגי מדעי זו שורשה של עבודה זרה במובנה הפסיכולוגי בספר שלל ישעיהו ליבובויץ אמונתו של הרמבם ברורו לחלוטין שתהליך ההתקרבות אל האל הוא בדרך של ביטול והתאינות גם שכלי ואילו כל המסלול של הוכחה בדרך לוגת היא בחינת עבודה זרה וסותר עניין האמונה שנקאר מעל טעם ודעת

ASSP

New member
שינוי מודעות../images/Emo8.gif

קבלה היא לא בדיוק מדע. לומרות שהיא טכנולוגיה של כלים להתפתחות רוחנית אין מטרתה להוכיח לאדם דבר זה או אחר על קיומו של בורא או כל דבר אחר. על פי הקבלה הבורא קיים והעולם הוא בעל סדר של סיבה ותוצאה שלא תמיד נתפס בשכלנו הגשמי(ובזה אתה צודק). אך קבלה מסבירה שקיימות רמות מודעות שונות.וככל שאדם עולה ברמת המודעות שלו בעזרת הכלים של הקבלה הוא רוכש מצבי תודעה יותר גבוהים. שבהם ההיגיון שלו נהיה פחות דומה להיגיון הנברה(היגיון אנושי רגיל) הופך יותר דומה להיגיון הבורא(ההיגיון שבעולמות העליונים) בהצלחה ושבת שלום לך ולכל חברי הפורום

למעלה