למי להאמין ?

אני מאמין יותר למפה מודפסת מאשר למחשב לוויני,

אבל זה רק אני - לא יודע, לא סומך על מחשבים

2 המפות שהבאתי נסרקו לרשת...

...ממודלים שהוכנו במפ"י והם זהים למפות מנוילנות (לפחות מפת הסמ"ש). האמת , איני יודע מה מקור המפה הלבנה, אבל כל ספקי תוכנות ניווט שטח, משתמשים באותן מפות .

לא משתמש בניווט לוויני,

מפה ומצפן, כמו בשיטה הקלאסית, ככה אני מנווט, גם לומדים להכיר את השטח ומפעילים את התאים האפורים של המוח וגם, לא פעם ולא פעמיים הGPS טעה, ויש גם איזורים עם אפס קליטה לווינית, ככה שמי שמנווט עם מחשב יקבל הודעה של "no signel" שלא יובן לא נכון, יש הרבה יתרונות נוחות לGPS אך כמו כל מכשיר אלקטורני הוא מנוון את תאי המוח, אצלי ברכב יש ספר מפות ומצפן האמן לי שמעולם לא הטעה אותי ומעולם ברוך ה' לא טעיתי,

מסכים איתך בהחלט.

בכלל אני חושב שביום מספיקה רק מפה.(בעיקר כשנוסעים לבד או עם עוד רכב/שניים) אמה מה "לפעמים " במדבר* טוב שיש גיפיאס (בלשון המעטה). נקודה נוספת היא, שכמוביל, לא נעים לסובב שיירה של מעל 10 ג'יפים בגלל טעות בניווט. * באזורים ההרריים אכן יותר קל לנווט ללא גיפיאס כי יש מספר מצומצם של שבילים לא כמו במדבר שם כל בידואי עם טרקטור, יוצר נתיב חדש !

סתם דוגמא קטנה, מדוע כדאי גיפיאס

אני לא טוען שלא אגיע(גם בלי גיפי אס), אבל שאלה , אחרי כמה זמן ? הערה: זה חלק מהמקום בו היינו בפסח באזור חלוצה (הבאתי תמונות לפורום) . בנוסף לשבילים המסומנים במפה יש המון שבילים שנוצרו ע"י הצבא !

zepelin

New member
ניווט עם מפה מצפן ומד קורדינטות זה תענוג יחד

עם כך תמיד טוב שיש GPS לשעת הצורך. נסיעה בעזרת מחשב מחובר לGPS היא תענוג מסוג אחר. להתעלם מיכולות טכנולוגיות מתקדמות, לדעתי דומה לוויתור על הג'יפ ורכיבה על חמור 4X4 במקומו. אישית אני רוכב על אופני שטח במדבר עם GPS ומנתח את המסלול לאחר מכן בעזרת GOOGEL EARTH. לא הייתי מוותר על GPS + תוכנת ניווט טובה.

למעלה