למי לפנות לאבחון + תהליך האבחון עצמו

למי לפנות לאבחון + תהליך האבחון עצמו

1. אני רוצה לקחת את בני בן ה- 4 לאבחון פרטי. אני מכירה מקומות מומלצים לאבחון אוטיזם, אבל לדעתי אין לו אוטיזם אלא אולי בעיות ויסות / קשב וכד'. האם לפנות למרפאה בעיסוק? אבל אז יפספו בעיות אחרות. יש מקומות כמו בית מילמן שכמה אנשי מקצוע מאבחנים ביחד בלי דגש על אוטיזם?
2. בבית מילמן במהלך האבחון של אחיו בן ה- 2 היו בחדר רופאה התפתחותית, קלינאית תקשורת, מרפאה בעיסוק. פסלו אוטיזם וזיהו בעיות והפנו לקלינאית תקשורת ולמרפאה בעיסוק.
אבל לטענת קלינאית התקשורת, האבחון הזה לא היה מעמיק בשני התחומים האלה. ושאחרי גם היא וגם מרפאה בעיסוק היו צריכות אבחון משלהן לפני הטיפול. אבל אולי זה מספיק ואפילו עדיף?
האם יש קשר בין גיל הילד לאופן האבחון?
הבן שלי שאובחן כאוטיסט בגיל 8 אובחן ע"י פסיכולוגית חינוכית שמתמחה באוטיזם שעשתה לו המון מבחנים שונים. ואחרי זה האבחון אושר גם ע"י פסיכיאטר. אבל לא היו בתמונה לא קלינאית תקשורת ולא מרפאה בעיסוק. לא ציינו בעיות של קלינאות אבל כן בעיות של ריפוי בעיסוק והוא מקבל טיפול במסגרת סל שילוב בבית הספר. באבחון היה מעמיק, פגישה איתנו ו- 3 פגישות עם הילד עם כל אחד משני אנשי המקצוע. האם זה בסדר שהיו שני תהליכי אבחון שונים מאד?

grayart

New member
בשביל הגעה לאבחנה \ מתן אבחנה

אין צורך באבחון ריפוי בעיסוק או של קלינאית או של פזיוטרפיסטית וכו...
רופא התפתחותי יעלה על כל הבעיות בעצמו, ולאבחנת אוטיזם יש צורך גם בפסיכולוג.
רופא התפתחותי יאבחן כל דבר התפתחותי אחר.

אבל...
אם רוצים תמונה חדה יותר והמלצות טיפוליות יותר ממוקדות לגבי כל תחום אז יעשו אבחונים שונים.

בתל השומר אצלנו עשו אבחון רב מקצועי, אבל לא כולם יחד, כל איש מקצוע בילה עם הילד כשעה שעה וחצי לבד.
ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, קלינאית, פסיכולוג שלוש פגישות, ADOS , רופא התפתחותי, ועובדת סוציאלית.
כל תחום קיבל באופן פרטני המון זמן.
נסענו שעתיים בדרכים, כפול 7 פעמים לרמת גן.
היה מאוד מקיף ומתיש מאוד.

אז אם אני רוצה לבדוק האם יש בעיה

מספיק לפנות לרופא התפתחותי? האם מקום שמתמחה באבחון אוטיזם, כמו בית מילמן, מתאים גם למקרה בו לא חושדים באוטיזם? קלינאית תקשורת שלנו חושבת שזה פחות מתאים.

לוקח המון זמן

בנוסף, הגננת מסרבת למלא טפסים. בהתחלה אמרה שלא מכירה מספיק. עכשיו נראה לה שהכל בסדר.
אז ביקשתי שתמלא שלדעתה הכל בסדר, העיקר שתמלא. אמרה שתבדוק.
ואחרי זה ייקח הרבה זמן לקבל תור. אצלינו באזור אני מאד לא מרוצה מהרופאה היחידה שיש ורוצה ללכת לשניידר.
שזה גם דרך הקופה, אבל בטח ייקח שנים.

אגבף כן היינו אצל הרופאה באזור לפני שנה

אמרה שהכל תקין.
מצד שני, על הבן הצעיר היא אמרה גם הכל תקין, שאפילו הדיבור שלו בטווח הנורמה, בגבול התחתון. ובאבחון פרטי (והיום גם במהלך הטיפול של קלינאית תקשורת) נאמר שיש בעיה גם מבחינת קשב, מבחינת זמן עיבוד, וגם איחור בשפה (היום, אחרי קפיצה מאד מאד גדולה בחודשים האחרונים על רקע שיפור בשמיעה, עדיין הפער הוא כחצי שנה).

grayart

New member
בתל השומר קיבלנו תור תוך שלושה שבועות

וכל שבוע שאחרי היו לנו שני תורים לפחות לשבוע, ותוך פחות מחודש הכל הסתיים.
שיחת סיכום לקחה קצת יותר זמן איזה חודש נוסף או קצת יותר של המתנה.

אבל זה היה לפני שנתיים...
שווה להתקשר ולברר את זמינות התורים.
קופת חולים (מכבי) מימנה את האבחון, אבל זה דרש שיכנועים.

למעלה