למען הפורום

urieven

New member
למען הפורום

אשמח אם חברי הפורום יציעו דיונים על כל דבר המעניין אותם למען החייאת הפורום

luda17

New member
אוקיי אני אתחיל.... חברה זה בכלכלה

אוקיי אני צריכה להגיש עבודה בכלכלה והמורה נתנה לנו 95 שאלות! אז אשמח אם תעזרו לי קצת!! השאלה: גורמיי הייצור של המשק מורכבים מגורמי יצור פיסים וממשאבי אנוש. חשיבותו של איזה גורם גדולה יותר? ועוד שאלה: מה זה גישה פוזיטיבית ונורמטיבית? ובמה היא שונה? תודה לכל מי שיענה לי!!

urieven

New member
טוב- זה קל

מאשבי אנוש יותר חשוב.- הסבר יש לך בדיום למטה גישה פוזטיבית זה השקעה כלכלית על מנת להרוויח בעתיד ולמען שיפור הכלכלה פרופר בניגוד לגישה הנורמטיבית שבה לעשות דברים למען התושבים גם אם זה פוגע בכלכלה

luda17

New member
לא כל-כך הבנתי......

אוףףףףף זה הנושא היחיד שאני שונאת בכלכלה!! עוד שאלה: הממשלה צריכה להקים בנגב עיר גדולה ולהפנות אליה את כל העולים שיבואו , כך יובטח הפיתוח של דרום הארץ. איוז גישה כלכלית מאפיין משפט זה? חווה דעתך. מה היא רוצה? לא הבנתי? איזו מורה סתומה!! ועוד אחת: האם יש לבטל את הגישה הנורמטיבית? ותסבירו לי למה!

urieven

New member
גישה נורמטיבית

הגישה הנורמטיבית אומרת שהממשלה מקצה משאבים מתקציב המדינה לא לדברים של רווח כלכלי. הקמת עיר בנגב זה גישה נורמטיבית מכיוון שזה לא נותן לממשלה שום רווח כלכלי. דוגמא ל9ישה פוזטיבית- השקעה בבנקים בחו"ל.

urieven

New member
בנוסף...

לדעתי אין לבטל את הגישה הנורמטיבית כדי לשמור על איכות החיים של האזרחים ובטחונם יש לשמור על הגישה הזאת ביחד עם הגישה הפוזטיבית

luda17

New member
אוקיי תודה על התשובות

אני בהחלט אחזור על החומר של הנושא הזה (כאילו יש לי ברירה)! טוב אורי , אני מתה מעייפות אז אני זזתי לישון , נדבר מחר טוב? ותעשה משהו שהפורום יקום לתחייה!! וראיתי את הפורום ברשימה , כל הכבוד!! ביי ביי

למעלה